לימודי מטאורולוגיה

קבלת פרטים ללא כל התחייבות
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
לימודי מטאורולוגיה
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות לימודי מטאורולוגיה?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על לימודי מטאורולוגיה?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

קורס חזאות במכללות

כשאתם מתכננים נסיעה, טיול, או פשוט ללכת לעבודה ביום יום - יש משהו שבלעדיו לא תוכלו לקבוע תכניות או לצאת מהבית: תחזית מזג האוויר. בניגוד למדינות חמות טרופיות, שם מזג האוויר דומה בכל ימות השנה, או במדינות קרות בהן המעלות בכל יום חורפי ממוצע צונחות מתחת לאפס, בישראל לתחזית יש משמעות חשובה ולכן לא פלא שהיא חלק מהחדשות. אצלנו בארץ, במיוחד בעונות המעבר, שבוע ממוצע יכול לכלול יום גשום וקר, יום מעונן חלקית ואף יום שרבי.

אם החזאים לא יעבירו מידע מקצועי ואמין לציבור לגבי התחזית - אנשים לא יוכלו להיערך נכון לקראת יום המחרת: ילבשו לבוש לא מתאים (כמו חולצה קצרה ביום גשום, או מגפיים חמים ביום חמסין) ויהרסו לעצמם את התכניות, אם במקרה יתכננו לנסוע לטיול ביום שרבי ואביך, או בעת סערת גשמים ורוחות. לכן קיימת דרישה לאנשים מקצועיים, שיוכלו להעביר מידע חשוב לתושבים. לימודי מטאורולוגיה (בעברית: חזאות) יתנו לכם את הכלים לקרוא ממצאים ברומטרים ואחרים, לתרגם אותם ואף לדעת לחזות את מזג האוויר לשבוע הקרוב. 
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות לימודי מטאורולוגיה?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על לימודי מטאורולוגיה?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

מידע כללי אודות קורס חזאות

רוצים להיות דני רופ הבא? להיות זה שעיני האומה נשואות אליו בכל ערב ובוקר? זה שיעזור לאנשים לתכנן את יום המחרת ולהחליט מה ללבוש לעבודה או איך להלביש את הילדים לבית הספר? קורס חזאות הוא הדרך לשם! תוך חודשים ספורים תלמדו על תופעות אקלים, מערכות מזג אוויר, על טמרפטורות, משקעים, לווינים ומכ"מים, אוויר ורוחות ומפות סינופטיות, מה שבסופו של דבר יאפשר לכם להיות חזאים בשירות המדינה או במכונים פרטיים. 

מטאורולוגיה חוקרת את תופעות האטמוספירה ותהליכי מזג האוויר. זהו ענף בתחום מדעי כדור הארץ ומדע הסביבה, אך הוא משיק גם לגיאוגרפיה. מדע זה חשוב לא רק לתכנון המלתחה, אלא גם לחקלאים, בשדות תעופה ועוד. את הנתונים אספו בהתחלה בעזרת כדור פורח, ואילו היום אנו נעזרים בלווינים כדי לקבל מפה סינופטית, והכיום, בניגוד ללפני שנים אחדות, בהן ניתן היה לחזות את מזג האוויר לשלושה ימים - ניתן לחזות מזג האוויר לשבוע הקרוב ולעיתים אף יותר. מדובר ללא ספק בלימודים מעניינים, מאתגרים ומעשירים. 

מי קהל היעד ללימודי מטאורולוגיה?

קהל היעד של קורס מטאורולוגיה הוא כל מי שמתעניין בלימודי הסביבה, גיאוגרפיה, מדעי כדור הארץ ועוד. הלימודים יכולים בהחלט להתאים לבוגרי תואר ראשון בגיאוגרפיה, עובדים בתחום החקלאות, גולשי ים, משיטי יאכטות וספינות והעוסקים בתחום התעופה הקלה (כגון דאון או רחפן). ישנם אנשים הלומדים בקורס חזאות לצורך תעודה וכניסה לעבודה בתחום המטאורולוגיה, לצד אנשים המעוניינים ללמוד את הנושא לצורך שימוש אישי (כגון חקלאים או גולשים). ישנם גם אנשים המתעניינים בתחום שיכולים להירשם לקורס לצורך העשרה אישית בלבד.

מה הם תנאי הקבלה ללימודי מטאורולוגיה?

תנאי הקבלה ללימודי מטאורולוגיה משתנים ממוסדל מוסד ותלויים כמובן בסוג הקורס אליו אתם נרשמים: תנאי הקבלה ללימודי חזאות לצורך תעודה והשתלבות בעבודה בתחום יהיו גבוהים יותר מתנאי קבלה ללימודי חזאות לצורך העשרה בלבד. ברוב המקרים תידרשו להציג תעודת 12 שנות לימוד ולעבור ראיון קבלה, שיבחן את מידת התאמתכם ללימודים. לקורסי חזאות לצורך תעודה ייתכן ובחלק מהמכללות יידרשו מכם להציג ניסיון או תעודות המעידות על נגיעה בתחום הסביבה, גיאוגרפיה או מדעי כדור הארץ. 

ברוב המכללות הלימודים מתקיימים בערבית, כך שאם זו אינה שפת האם שלכם - כדאי שתקחו קורס עברית קצר שיעשיר את אוצר המילים שלכם, כך שתוכלו לקבל את המקסימום מהלימודים.

מהו משך הלימודים ללימודי מטאורולוגיה?

משך לימודי מטאורולוגיה משתנה ממכללה למכללה ותלוי כמובן בסוג הקורס אליו אתם נרשמים. קורסי חזאות להעשרה יכולים להימשך ארבעה מפגשים ואילו קורס חזאות לצורך תעודה יימשך 15 שבועות (למשך סמסטר שלם). 

תוכלו לבחור בין שני מסלולי לימוד: מתכונת בוקר, בה הלימודים מתקיימים פעם או פעמיים בשבוע בשעות מרוכזות. אם אתם עובדים במשרה מלאה וחוששים שלא תוכלו להירשם ללימודים אלו בגלל סדר יומכם העמוס, יש לנו חדשות טובות בשבילכם: מכללות רבות מציעות קורס מטאורולוגיה במתכונת של לימודי ערב, שמתקיימים פעם או פעמיים בשבוע בשעות הערב, כך שתוכלו ללמוד מבלי לפגוע בשגרת חייכם. 

מהי תכנית הלימודים ללימודי מטאורולוגיה?

תכנית הלימודים בקורס חזאות כוללים נושאים כגון:  תופעות אקלימיות בישראל, זיהום אוויר, איכות הסביבה, מערכות מזג אוויר בישראל ובעולם, האטמוספירה, תופעות אקלימיות בים - גלים, זרמים, שכבת האוזון, ספורט אתגרי ומזג אויר - גלישת רוח, דאייה, משקעים ועננים, האינטרקציה בין מערכות מזג בקרקע וברום, מפות סינופטיות, מושגי יסוד - טמפרטורה, חום, שקע, אפיק, רמה, לחצים, אוויר ורוחות, מזג האוויר והשפעותיו - מערכת התעופה והימאות, מאגרי נתונים אקלימיים, אמצעי חישה מרחוק בשירות המטאורולוגי, לווינים ומכ"מים, חקלאות ומזג אוויר - חיזוי יבולים, הידרומטאורולוגיה, מקורות מים, נזקי חום וקור ועוד. הלימודים כוללים סיורים במכונים מטאורולוגים ועוד. 

איזו תעודה מקבלים ומה אפשרויות התעסוקה ללימודי מטאורולוגיה?

בוגרי קורס מטאורולוגיה, שיעמדו בכל דרישות הלימודים (כגון נוכחות חובה ומעבר מבחנים), יקבלו תעודת גמר מטעם המכללה בה למדו. 

אפשרויות התעסוקה של חזאים הן מגוונות ומעניינות, שכוללות לא רק תפקיד של חזאי בטלוויזיה, ברדיו או במערכת עיתון. חזאים יכולים לעבוד בתחום החקלאות כדי לצפות את בוא הגשמים והבצורת, בתחום הימאות כדי להתריע מפני סערות, שפל או גאות, בתחום הצבא בשלל תפקידים, בתחום התעופה והמסחר ואף בתחום איכות הסביבה, תחום צומח עם ערך מוסף. תוכלו גם להשתמש בידע שרכשתם כדי לפרש בעצמכם את הנתונים הברומטרים לשימוש אישי. 
מודעה
מודעה
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎