מכללת מישלב

קורס חוקרי אירועי בטיחות ונזקי אש

מכללת מישלב

קורס חוקרי אירועי בטיחות ונזקי אש

מכללת משלב מציעה קורס חוקרי אירועי בטיחות ונזקי אש. אש הינו אחד הגורמים המרכזיים, והשפעת השריפות היא הרסנית לא רק על הנוף אלא גם על המערכת האקולוגית. הקורס הינו המקיף והמעמיק ביותר שהתקיים עד כה בנושא תהליכי חקירת דליקות וטכנולוגיות עזר.

הקורס מתקיים בתל אביב ובחיפה.

מידע כללי

אש הינו אחד הגורמים המרכזיים, והשפעת השריפות היא הרסנית לא רק על הנוף אלא גם על המערכת האקולוגית. במהלך עשרות השנים האחרונות מספר בני-האדם המתגוררים באזורנו הולך וגדל, ובהשפעתם שריפות רבות מתלקחות - כתוצאה מהצתה מכוונת או כתוצאה מתקלה. השריפות שונות ונבדלות זו מזו בעוצמתן, בתנאי הסביבה, ובפוטנציאל הנזק, שהן עלולות לגרום בהתאם לכך.

מן הרגע שהאש פרצה ויצאה מכלל שליטה, מידת הנזקים שלה תלויה בשלושה גורמים עיקרי כמות חומר הבעירה באתר השריפה, התכונות של החומר הבוער וקיומם או העדרם של גורמים המלבים את האש. קורס חקירת דליקות במישלב הינו המקיף והמעמיק ביותר שהתקיים עד כה בנושא תהליכי חקירת דליקות וטכנולוגיות עזר.

מטרות הקורס

מטרת הקורס הינה הקניית כלים מעשיים לאנשי מקצוע לביצוע חקירת דליקות, לקביעת מהי סיבת פרוץ הדליקה, קביעת מנגנון ההידלקות לצורך מתן חוות דעת מקצועית, התמקצעות הרחבת ידע.

משך לימודים

הקורס כולל 12 מפגשים (יום בשבוע).
בין השעות 09:00-16:00 כולל תיק מקצועי / פרויקט יישומי. הקורס כולל סיורים.

נושאי לימוד

בין נושאי הלימוד: מבוא לעולם חקירת הדלקות בישראל, נקודות כשל כלים ופתרונות מקצועיים, כימיה פיזיקה של הבעירה, תהליכי הבעירה, משולש האש, חומרי ציוד וכיבוי אש, חומרים מחמצנים, תנאי לתהליך הבעירה, תוצרי התהליך הכימי ושחרור אנרגיה, מדע האש השפעות החום על הבעירה, מאפיינים גאומטריים שלחשיפה לחום, מוצקים דליקים כמו עץ,פחם, ומתכות, השפעות החום על הבעירה מדידת טמפרטורה, מהו חום תהליכי התכה, רתיחה ואידוי, לחץ אדים ועוד...

תחומי לימוד נוספים במישלב

קורסי אנרגיה, קיטור, הידראוליקה פנאומטיקה

קורסי בנייה, תשתיות, מיזוג אוויר ונגישות