מכללת מישלב

קורס חשמלאי בודק סוג 2

מכללת מישלב

קורס חשמלאי בודק סוג 2

מכללת מישלב מציעה קורס ייחודי להכשרת חשמלאים בודקים סוג 2, ולהכנתם למבחנים החיצוניים הדרושים לצורך קבלת הרישיון. הקורס יספק לתלמידיו היכרות מעמיקה עם חוק החשמל ותקנותיו, יכיר להם את השיטות לבדיקת מתקני חשמל מתח נמוך ויקנה להם את עקרונות התכנון והבדיקה של מתקני חשמל מתח נמוך ושיטת בדיקת מתח גבוה. 

הלימודים מתקיימים בתל אביב.

מידע כללי אודות הלימודים

קורס ייחודי זה של מכללת מישלב, המשלב לימודים עיוניים מקיפים, יחד עם תרגולים מעשיים והקניית כלים יישומים, נועד להכשיר חשמלאים בודקים מקצועיים ומיומנים. הקורס יתרגל ויכין את תלמידיו למעבר הבחינות החיצוניות הדרושות לקבלת הרישיון, כך שיוכלו להשתלב במהירות ובקלות בשוק העבודה השוקק בתחום זה.

תנאי הקבלה

הקורס מיועד לטכנאי חשמלאי בעליי וותק של 4 שנים לפחות/ הנדסאי חשמלאי בעליי וותק של 4 שנים לפחות/ הפנייה של מנהל לענייני חשמל.

תכנית הלימודים

הקורס כולל כ- 142 שעות לימוד, בשעות הבוקר.

בין הנושאים הנלמדים בקורס: חוק החשמל ותקנותיו, שלבים מקדימים בתכנון מתקני חשמל, מערך הגנה מפני חשמול, גנראטורים ומערכות אל-פסק, מכשירי מיתוג ומדידה, איכות החשמל, עבודה מעשית במתקני מתח נמוך, בדיקת מעגלים סופיים, העמסת מוליכים, הארקות במכשירי חשמל ובדיקתם, ועוד נושאים רבים.

זכאות לתעודה

בוגרי הקורס אשר יעמדו בתנאי משרד התמ"ת – מעבר של הבחינות החיצוניות, ונוכחות ב 20 בדיקות ביתיות ומסחריות ו-10 בדיקות במתקנים תעשייתיים, יהיו זכאים לרישיון חשמלאי בודק 2, בהתאם לרישיון החשמל שברשותם, ע"פ הנחיות הממונה לענייני חשמל והוועדה המייעצת לחשמל באגף.  
תחומי לימוד נוספים במישלב
קורסים נוספים