מכללת סלע

קורס קצין אבטחת מידע ארגוני ומומחה בלוחמת סייבר

מכללת סלע

קורס קצין אבטחת מידע ארגוני ומומחה בלוחמת סייבר

מכללת סלע ללימודי מחשבים מציעה מסלול לימודים ייחודי ומרתק להכשרת מומחי אבטחת מידע ארגוני (CISO – Chief Information Security) ולוחמת סייבר (CWS – Cyber Warfare Specialist). 

מכללת סלע מציעה מגוון רחב של מלגות לסטודנטים על פי קריטריונים שונים, לפרטים ניתן לפנות ליועצי הלימודים או באתר האינטרנט של המכללה. כמו כן המכללה מציעה מסלולי תשלום והלוואות נוחות (דרך בנקים מסחריים) למימון הלימודים. 

בסיום הלימודים מסייעת מכללת סלע לבוגרי הקורס להיקלט לעבודה בתעשיית ההייטק.

מידע כללי

מומחה לוחמת סייבר הוא מקצוע חדש בעולמנו. לשם מענה על צרכי הגנה מיוחדים של ארגונים מול מפגעים ההולכים ומשתכללים לא מספיק לשכור את שרותי איש הרשתות או אף את איש אבטחת המידע, לוחמת סייבר היא בראש ובראשונה הבנת התוקף.

ארגונים רבים מחפשים את השילוב המדובר, אך שילוב זה לא נלמד באוניברסיטה ולא במסלולי לימוד רגילים בהם לומדים או ניהול רשתות מחשב ומתמקדים בתפעול בלבד, או באבטחת מידע ומתמקדים בכלי הגנה בסביבה מאוד מצומצמת. אם כך פתרון טוב בתחום לוחמת הסייבר הוא הבנה פסיכולוגית וטכנולוגית רחבה, ובמקביל יש להכיר היטב את יעדי התקיפה שהן תשתיות ומערכות המחשוב בארגון, אם כך, לוחם סייבר הוא אדם שיודע ומוכשר לחשוב כתוקף, מכיר את הסביבה והכלים בסביבת המותקף ויודע להשתמש בעיקר בשכלו תוך הטמעת פתרונות במגוון מערכות הארגון ביצירתיות רבה.

הפתרון המתבקש והייחודי להכשרת לוחם סייבר אם כך הוא: הכשרה טכנולוגית בסביבות מרובות –אך לא נבירה לעומק מיותר, תוך התמקדות קבועה ועקבית בחולשות ופתרונות יצירתיים החל מהשיעור הראשון ועד האחרון, זאת תוך פיתוח יכולות מחשבה והבנה של התוקף אל מול מרכיבי הארגון המגוונים. הכשרה כזו יכול להעביר רק מי שמומחה לוחמת סייבר עתיר ניסיון הן בשטח והן בהדרכות, זאת הסיבה ש-ד"ר רוני דויטש הוא המרצה המרכזי לאורך המסלול –כולו!

אבטחת מידע ותשתיות הארגון תחום מערכות המידע רחב וגדול והולך ומתרחב מיום ליום. תוכנות רבות נוספות וישנות בד"כ לא נגרעות מהר ובמקביל. מי שממונה על לוחמת הסייבר ואבטחת נכסי הארגון חייב להכיר את התשתיות והמרכיבים השונים תחילה, אך חייב להכיר גם את שיטות הפעולה והחולשות הרבות מכיוונים שונים כבר בשלבי ההכשרה הראשוניים.

מסגרת הכשרה זו משלבת בין הדברים תוך מבט ממוקד על צד התוקף ומספקת לחניך את הפתרונות הבאים: הכרות עם מגוון טכנולוגיות במערכות מידע ובתשתיות; הכרות עם חולשות בכול מרכיב ומרכיב;הכרות עם פתרונות אבטחה בכול רכיב ורכיב; הכרות עם פתרונות טכנולוגים שמהווים אמצעי עזר למנהל האבטחה

תנאי קבלה וקהל יעד

הקורס מיועד לאנשי אבטחה פיזית חרוצים מאוד המוכנים להתאמץ ממש על מנת להבין וליישם יכולות גם בתחום אבטחת מערכות מידע כמקצוע עיקרי או כמשלים לתפקיד הנוכחי ולמועמדים בעלי מוטיבציה רבה להצלחה.

בין תנאי הקבלה: ראיון אישי, מבדקים ראשוניים, מבדק על פני חודש רקע בתחום המחשוב, הרשתות והאפליקציות עיסוק או רקע עמוק בתחום אבטחה פיזית או ניהולו.

משך הלימודים

לימודי בוקר: על פני כשנה, יום אחד בשבוע בין השעות 8:00-17:00.
לימודי ערב: על פני כשנה, שני מפגשי ערב בשבוע בין השעות 17:30-21:00.

הלימודים כוללים 900 שעות לימוד אקדמיות, הנחלקות ל: הרצאות בהיקף של 300 שעות אקדמיות מעבדות ותרגול מודרך בהיקף של 600 שעות אקדמיות.

נושאי לימוד

בין נושאי הלימוד המרכזיים: מבואות לתחומי הסייבר, עמדות קצה בסביבת הסייבר, שרתים וספקי שרות מרכזיים בסביבת הסייבר, תקני אבטחת מידע וסייבר, אמצעי חקירה בעולם הסייבר, DPS מערכות ניטור והתראה בסביבה מתקדמת בעולם הסייבר, תקשורת ותקשורת נתונים בסביבת הסייבר ועוד.