הנדסאים באריאל

לימודי הנדסה רפואית בהתמחות: מכשור רפואי

הנדסאים באריאל
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות הנדסאים באריאל?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על הנדסאים באריאל?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

לימודי הנדסה רפואית בהתמחות: מכשור רפואי

הנדסאים באריאל מציעים מסלול לתואר הנדסאי מכשור רפואי, המקנה תעודת הנדסאי - הנדסה רפואית בהתמחות מכשור רפואי. 

80% מימון לשנתיים לחיילים משוחררים ובוגרי שירות לאומי – עד חמש שנים מיום השחרור, בכפוף לנהלי מה"ט.

מלגת הצטיינות לבעלי ממוצע בגרות גבוה, עד 1500 ₪.

יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות הנדסאים באריאל?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על הנדסאים באריאל?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

מידע כללי

עולם הרפואה המודרני מצריך שימוש במכשירי אבחון משוכללים ומורכבים. מכשור זה מצוי בבתי חולים ובמכונים הרפואיים, למתן שירות נכון וזמין 24 שעות ביממה לחולה. לשם כך יש צורך במומחים רבים לתחום זה של הנדסה רפואית, תוך התמחות בהפעלת המכשור המשוכלל.

המסלול מכשיר את בוגריו להפעיל ולתפעל את הציוד הרפואי – לדעת לבחון אותו ולהתאימו, לבצע תיקונים בסיסיים, והחשוב ביותר: לערוך ולעבד את המידע הרפואי המתקבל בבדיקה. לעוסקים בתחום נדרשת גישה טכנולוגית, תוך מיומנויות ומקצועיות, מתן מענה מהיר, יכולת לעבודת צוות ולמתן שירות אדיב ונכון למטופל.

הלימודים גם כוללים קורסים מקצועיים הנוגעים לחידושים מחקריים והתפתחות הרפואה והטכנולוגיה; תחזוקת ציוד, בקרה ובטיחות; היבטי חוק ומשפט; תוכנה ומחשוב; אפידמיולוגיה וזיהומים; התייחסות להיבט הפסיכולוגי הקשור לחולים במהלך הבדיקות והטיפולים, לצד מקצועות של קרינה, הדמיה, נוירולוגיה, קרדיולוגיה, ציוד תומך חיים חדרי ניתוח ועוד. עם השלמת חובות הלימודים וביצוע התמחות (סטאז') בהיקף הנדרש, מקבל הבוגר תעודת הסמכה מטעם משרד הבריאות של טכנולוג רפואי.

תנאי קבלה

תנאי הקבלה ללימוד הנדסאי מכשור רפואי בהנדסאים אריאל הם אחד מהבאים: 

- תעודת בגרות מלאה - תעודת בגרות חלקית עם ציון עובר במקצועות מתמטיקה ואנגלית 3 יחידות, או אחד ממקצועות העברית (הבעה, לשון ספרות) ברמה של 2 יחידות.  - תעודת סיום מכינה אקדמית (עם השלמת 200 שעות מתמטיקה, 200 שעות באנגלית ו - 100 שעות בהבעה עברית) - בעל תעודת גמר של המכינה הטכנולוגית להנדסאים או טכנאים.

בנוסף על כך, המועמדים יצטרכו לעבור מבחן קבלה וראיון אישי. 

משך לימודים

מסלול לימודי יום – 4 ימים בשבוע, במשך ארבעה סמסטרים (שנתיים). בנוסף נדרש הסטודנט לבצע סטאז' למשך של 256 שעות.

תכנית לימודים

תכנית הלימודים של הנדסאי מכשור רפואי כוללת שילוב של ידע הנדסי וטכנולוגי עם ידע מעולם הרפואה. בסיומם תוכלו להפעיל ולתפעל ציוד רפואי ולעבד את המידע המתקבל, לבחון ולתקן אותו בעת הצורך, תוך מתן שירות אדיב למטופל. 

תכנית הלימודים כוללת קורסי התפתחות רפואה וטכנולוגיה, תחזוקת ציוד, בקרה ובטיחות, היבטי חוק ומשפט, תוכנה ומחשוב, אפידמיולוגיה וזיהומים, היבטים פסיכולוגיים של החולים במהלך הבדיקה, קרינה, הדמיה, נוירולוגיה, קרדיולוגיה, ציוד תומך חיים, חדרי ניתוח ועוד.   

תעודה

מסיימי הלימודים בהצלחה, אשר עמדו בכל הדרישות יקבלו תעודת הנדסאי רפואי בהתמחות מכשור רפואי (מה"ט) ובנוסף תעודת טכנולוג רפואי.

אופק תעסוקתי

עם סיום ההכשרה, משתלב המומחה במערכת הבריאות הציבורית או הפרטית, במעבדות ובמכונים בבתי חולים, מכונים רפואיים וקופות החולים, או בשיווק המכשור הרפואי על-ידי חברות פרטיות.  

אפשרויות לימודים נוספות

במידה ותרצו להמשיך את לימודיכם לתואר אקדמי משלים, תוכלו להמשיך את הלימודים בפקולטה למדעי הבריאות, הפקולטה להנדסה או במסלול "מהנדסאי למנהל" במחלקה הרב תחומית, הפקולטה למדעי החברה ועוד.   
תחומי לימוד נוספים בהנדסאים באריאל