הנדסאים באריאל

לימודי הנדסאי קול (סאונד)

הנדסאים באריאל
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות הנדסאים באריאל?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על הנדסאים באריאל?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

לימודי הנדסאי קול (סאונד)

אם אתם מתעניינים בקול, מוזיקה, הגברה והקלטה תוכלו להיות הנדסאי סאונד - תוכלו ללמוד לתואר הנדסאי זה בהנדסאים אריאל.

80% מימון לשנתיים לחיילים משוחררים ובוגרי שירות לאומי – עד חמש שנים מיום השחרור, בכפוף לנהלי מה"ט.

מלגת הצטיינות לבעלי ממוצע בגרות גבוה, עד 1500 ₪.

יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות הנדסאים באריאל?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על הנדסאים באריאל?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

מידע כללי

הסאונד - הקול  הוא החוויה הראשונית שהופכת את הסרט, תכנית הטלוויזיה, המופע המוסיקלי לאיכותי, מרגש ובעל משמעות. תעשיית הסאונד בישראל היא מצומצמת ואיכותית, לכן מי שבאמת רוצה לעסוק בסאונד, להיות חלק מתעשיית המוסיקה, להשתלב בהפקות רדיופוניות (ובכלל זה רדיו באינטרנט), או בהפקות טלוויזיוניות, מוזמן ללמוד מהטובים ביותר במחלקה לסאונד באריאל.

המחלקה לסאונד באריאל היא אחד המקומות הבודדים שבהם ניתן ללמוד לתואר הנדסאי קול. תחום לימודים זה מתאים לא רק לחסרי ניסיון מקצועי, אלא גם למוזיקאים המעוניינים להרחיב את יכולותיהם בתחום. רק אצלנו ניתן ללמוד תחום לימודים זה בקמפוס אוניברסיטאי עם אווירה סטודנטיאלית!  המסלול מכשיר את בוגריו להיות מומחי סאונד, העוסקים בהיבטים הטכנולוגיים של אמצעי ההקלטה וההשמעה בתחומי הקלטות האולפן, האינטרנט, תעשיית הסרטים, הרדיו, אולפני העריכה וההגברה, תעשיית ההופעות והמופעים, עיצוב פס הקול, מקצועות ההפקה post production ,mastering  ועוד.

תנאי קבלה

בין דרישות הקבל על המועמדים להיות בעלי תעודת בגרות מלאה\ בעלי תעודת בגרות חלקית עם ציון עובר - במקצועות: מתמטיקה, עברית (ספרות/ הבעה/ לשון), אנגלית. או בעלי תעודת בוגר מכינה טכנולוגית (קדם הנדסאים).

או בעלי תעודת מכינה לגילאי 30 + וכן תעודת 12 שנות לימוד המוכרת ע"י משרד החינוך בישראל. מי שגילו מעל גיל 35 שנים יוכל להציג תעודת 12 שנות לימוד המוכרת ע"י משרד החינוך.  

תכנית לימודים

במסגרת הלימודים הסטודנטים משתלבים בהתנסות מעשית ויצירתית בהנחיית אנשי תעשייה ויוצרים בתחום, לצד לימודים עיוניים. במהלך הלימודים הסטודנטים נחשפים לקידום העשייה תוך הצגת תוצריהם ובניית תיק עבודות ופרויקט גמר. כל אלו מהווים את כרטיס הכניסה לעולם המקצועי - עולם הקולנוע והטלוויזיה, הרדיו והתעשיות הפרטיות (אולפני הקלטה). שיתוף הפעולה בין המחלקות השונות של הנדסאים באריאל, ובית הספר לתקשורת של אוניברסיטת אריאל, פותח בפני הלומדים את האפשרות להשתתף בהפקות משותפות - תכניות רדיו בתחנת הרדיו "קול אחר" 106 FM, תכניות טלוויזיה, סרטים, עבודות וידאו-ארט ועוד.

מבנה המסלול

לימודי יום, 4 ימים בשבוע, למשך 4 סמסטרים (סה"כ 2 שנים).

תעודה

מסיימי הלימודים בהצלחה, אשר עמדו בכל הדרישות יקבלו תעודת הנדסאי סאונד(קול) מה"ט + תעודת מומחיות בסאונד אלקטרוני.

אופק תעסוקתי

בוגרי המסלול יוכלו להשתלב בתחום הן כעצמאים בהקמת אולפן הקלטות, יועצים מקצועיים בתחום האקוסטיקה, והן כשכירים באולפני רדיו, טלוויזיה, וחברות הגברה והפקה פרטיות.

מקצועות:
מנהל הפקה – סרטונים וג'ינגלים, אינטרנט, רדיו, טלוויזיה מעבד קול - סרטים , סרטונים, אינטרנט מתכנן ומבצע – הפקות חוץ, הופעות ענק מעבד מוסיקלי
טכנאי רדיו עורך פסקול עורך מוסיקלי מודד אקוסטי למבנים מנהל פרויקטים ופיתוח בתחום הקול עיבוד קול לקבצי אודיו - פרסומות, קליפים, סרטים שיווק מכשור לתחום הסאונד  מפתחי מוצרים אלקטרוניים
תחומי לימוד נוספים בהנדסאים באריאל