לימודי חינוך ולדורף לתואר ראשון

קבלת פרטים ללא כל התחייבות
מאשר/ת קבלת מידע ממוסד הלימודים ומסכים לתנאי השימוש
לימודי חינוך ולדורף לתואר ראשון
יועצת לימודים
לימודים

ייעוץ לימודים חינם

רוצה פרטים אודות לימודי חינוך ולדורף לתואר ראשון?

שירות אישי חינם!

רוצה לקבל מידע על לימודי חינוך ולדורף לתואר ראשון?

מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
מאשר/ת קבלת מידע ממוסד הלימודים ומסכים לתנאי השימוש

תואר ראשון בחינוך אנתרופוסופי במכללות

אם אתם מעוניינים להשתלב בעבודה חינוכית שונה, המערבת אמנות ויצירה, אם אתם מעוניינים לתרום להתפתחותם של ילדים בעזרת חינוך שאינו קונבנציונלי, וליהנות מלימודים ששמים את האדם (והילד) במרכז – לימודי חינוך וולדורף (חינוך אנתרופוסופי) יכולים להיות בדיוק מה שאתם מחפשים!

החינוך האנתרופוסופי, נבדל מלימודי החינוך וההוראה הרגילים - הוא רואה את האדם כיישות הוליסטית המורכבת מגוף, נפש ורוח – שלושה ממדים המשפיעים ומושפעים זה מזה. ע"פ גישה זו, חינוך נכון, המשתמש בכלים אמנותיים ויצירתיים, צריך לחבר את האדם אל הטבע ואת האדם אל עצמו, במטרה ליצור מרחב לגילוי דרכו הייחודית של האינדיבידואל בעולם ולהתפתחותו האידיאלית. בואו לקרוא מידע נוסף על לימודי התחום.
יועצת לימודים
לימודים

ייעוץ לימודים חינם

רוצה פרטים אודות לימודי חינוך ולדורף לתואר ראשון?

שירות אישי חינם!

רוצה לקבל מידע על לימודי חינוך ולדורף לתואר ראשון?

מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
מאשר/ת קבלת מידע ממוסד הלימודים ומסכים לתנאי השימוש

מידע כללי

לימודי תואר ראשון בחינוך ולדורף - חינוך אנתרופוסופי - מיועדים להכשרת מורים ואנשי חינוך על פי הגישה האנתרופוסופית. חינוך ולדורף מבוסס על הגישה האנתרופוסופית והוא מעמיד במרכזו את ישות האדם. חינוך ולדורף מיושם בבתי הספר היסודיים ובבתי ספר תיכוניים, ומתבסס על תכניות הלימודים הנלמדות בביתי הספר, תוך התנהלות על פי עקרונות שונים לחלוטין מאלה שעל פי הם מתנהל החינוך הרגיל.
 
חינוך ולדורף נשען על העקרונות הבאים: תכני הלימוד מובאים בפני התלמידים באופן חווייתי-אמנותי ויצירתי, מחנך הכיתה מלווה את כיתתו במשך כל שמונה השנים ויוצר קשר עמוק ואישי עם התלמידים, ותהליך הלמידה מותאם לשלבים השונים בהתפתחות הילד ברמה השכלית, הרגשית והמוטורית.

חינוך ולדורף מופעל בישראל כבר 18 שנה וקיימים כיום למעלה מ-70 בתי ספר יסודיים וגנים ו-4 בתי ספר תיכוניים שפועלים על פי גישה זו.

קהל היעד

לימודי חינוך אנתרופוסופי מיועדים למי שרואים בחינוך והוראה שליחות חברתית מן המעלה הראשונה, אך גישתם הפדגוגית נבדלת מזו של החינוך הממלכתי הרגיל – אנשים חופשיים ברוחם, מלאי יצירתיות ואמנותיות, המאמינים כי שינון החומר אינו העיקר וכי היחס האישי והמטפח לכל ילד וילד הוא הבסיס לחינוך איכותי הם המועמדים האידיאליים ללימודים אלו.
אם אתם מתעניינים בלימודי חינוך וולדורף, ייתכן כי תגלו עניין רב גם בתחומי לימוד דומים – דוגמת חינוך דמוקרטי וחינוך יצירתי.

תנאי קבלה

תנאי הקבלה ללימודי חינוך וולדורף לתואר ראשון כוללים, בדרך כלל, דרישה לתעודת בגרות מלאה, ציון פסיכומטרי תקף ומעבר של ריאיון אישי או קבוצתי. לעיתים כוללים תנאי הקבלה דרישות נוספות – כגון כתיבת חיבור או מעבר בחינות ייעודיות. חלק מהמכללות מאפשרות קבלה על סמך ציוני הבגרות בלבד (ללא פסיכומטרי), או על סמך ציון הפסיכומטרי בלבד, אולם דרושים ציונים גבוהים במיוחד בבגרות ובפסיכומטרי על מנת ליהנות מאפשרויות קבלה אלו.

תנאי הקבלה ללימודי חינוך וולדורף עם תעודת הוראה במכללת סמינר הקיבוצים, לדוגמא, הם ממוצע בגרות של 92 ומעלה או פסיכומטרי בציון 525 ומעלה. כן נדרשים המועמדים לעבור בהצלחה ריאיון אישי או קבוצתי.

אם אתם מעוניינים להשתלב בלימודים ייחודיים ומרתקים אלו, אך חוששים כי אינכם עומדים בתנאי הקבלה – אין זו סיבה להתייאש! אתם יכולים להצטרף ללימודים במכינה קדם אקדמית, ללימודים בקורס השלמת ושיפור בגרויות או לימודים בקורס הכנה לפסיכומטרי – ובכך להעלות פלאים את סיכויי הקבלה שלכם.

משך לימודים

בדומה למרבית התארים הראשונים בחינוך והוראה , גם משך לימודי תואר ראשון בחינוך אנתרופוסופי (הכוללים גם תעודת הוראה) הוא ארבע שנים.

נושאי לימודים

תכנית לימודי חינוך וולדורף לתואר ראשון היא עשירה, מגוונת ומרתקת ומכשירה את בוגריה במיטב הידע, המיומנויות והכלים בתחום. הסטודנטים בתואר נהנים לא רק משלל נושאי לימוד עיוניים ותיאורטיים מרתקים – אלא גם מהתנסות מעשית חווייתית ענפה, הכוללת, בין היתר, התנסות בעבודה במסגרות של החינוך האנתרופוסופי.

בין הנושאים והתכנים הנלמדים במירב התכניות בתחום: לימודי חינוך - סוציולוגיה, פילוסופיה, שיטות מחקר, ליקויי למידה, שילוב אומנויות בהוראה - אמנות פלסטית, מוזיקה, דרמה, תיאטרון בובות ועוד, הדרכה פדגוגית והתנסות מעשית - שיטות הוראה, דרכי הערכה, ניהול כיתה ועוד, התפיסה ההתפתחותית בגישה האנתרופוסופית והתפיסה החינוכית הנגזרת ממנה, קורסים באומנויות ולימודי ביוגרפיה ועבודת צוות - הייעוץ הארגוני בגישה האנתרופוסופית ועוד שלל נושאים מרתקים.

תעודה

בוגרי התואר, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, יהיו זכאים לתעודת בוגר תואר ראשון B.Ed בחינוך, לתעודת הוראה לבית הספר היסודי (כיתות א' עד ו'), ולתעודת בוגר הכשרה בחינוך וולדורף, מטעם המוסד בו השלימו את לימודיהם.

 לימודי חינוך וולדורף וחינוך אנתרופוסופי במוסדות שאינם מוכרים ע"י משרד החינוך (כגון ביה"ס לחינוך אנתרופוסופי של הרדוף) לא יזכו את הבוגרים בתעודת הוראה ובתעודת תואר ראשון ולא יאפשרו להם להשתלב בעבודה במערכת החינוך הפורמלית או להמשיך ללימודי תואר שני, אולם הם יוכלו להשתלב בעבודה במסגרות החינוך האנתרופוסופי.

אפשרויות תעסוקה

בוגרי הלימודים יוכלו להשתלב בעבודה כמורים בבית הספר היסודי במערכת החינוך הפורמלית, כמו גם בבתי ספר מיוחדים הפועלים ברוח התנועה האנתרופוסופית – או בבתי ספר דמוקרטיים. כן יוכלו הבוגרים להשתלב בעבודות הוראה, הדרכה וחינוך במסגרות נוספות – בפנימיות, במתנ"סים, במרכזים לנוער בסיכון וכיו"ב.

אפשרויות המשך לימודים

בוגרים רבים של לימודי חינוך אנתרופוסופי בוחרים להמשיך ללימודים מתקדמים באחד מתחומי החינוך – לימודי תואר שני בחינוך מיוחד, תואר שני בייעוץ חינוכי, תואר שני בחינוך סביבתי ומגוון של תארים מתקדמים נוספים מתחומי החינוך או תחומים קרובים נוספים – כלימודי תואר שני בטיפול באמנות, לדוגמא.
מודעה

מחפש לימודי חינוך ולדורף לתואר ראשון?

מחפש לימודי חינוך ולדורף לתואר ראשון?
כל הארץ
אזור הצפון
אזור המרכז
אזור הדרום
אזור השרון
אזור חיפה
אזור ירושלים
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: ירושלים
מוסדות לימוד בישראל
לימודים

השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת ייצרו איתך קשר בקרוב!

התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת

מאשר/ת קבלת מידע ממוסד הלימודים ומסכים לתנאי השימוש
מודעה