לימודי חינוך אנתרופוסופי

נמצאו עבורך 1 מוסדות לימודים:

תואר ראשון בחינוך אנתרופוסופי

אם אתם מעוניינים להשתלב בעבודה חינוכית שונה וייחודית, המערבת אמנות ויצירה, אם אתם מעוניינים לתרום להתפתחותם של ילדים בעזרת חינוך שאינו קונבנציונלי, וליהנות מלימודים ששמים את האדם (והילד) במרכז – לימודי חינוך חינוך אנתרופוסופי - הידועים גם כלימודי חינוך וולדורף - יכולים להיות בדיוק מה שאתם מחפשים! תואר ראשון בחינוך אנתרופוסופי מוצע לכם על ידי מכללות לחינוך בכל רחבי הארץ - כך שבקלות תוכלו למצוא מכללה מתאימה להשלים בה לימודי תואר ראשון מרתקים אלו. 

חינוך אנתרופוסופי, נבדל מלימודי חינוך והוראה רגילים והוא משתייך, לעיתים, לעולם החינוך הבלתי פורמאלי. חינוך אנתרופוסופי רואה את האדם כיישות הוליסטית המורכבת מגוף, נפש ורוח – שלושה ממדים המשפיעים ומושפעים זה מזה. ע"פ גישת החינוך האנתרופוסופי, חינוך נכון, המשתמש בכלים אמנותיים ויצירתיים, צריך לחבר את האדם אל הטבע ואת האדם אל עצמו, במטרה ליצור מרחב לגילוי דרכו הייחודית של האינדיבידואל בעולם ולהתפתחותו האידיאלית. אז אם גם אתם רוצים ללמוד תואר ראשון בחינוך בגישה אנתרופוספית - הגעתם למקום הנכון: בעמוד זה תוכלו לקרוא מידע רב ושלל פרטים חשובים אודות לימודי חינוך אנתרופוסופי במכללות המובילות בתחום. 
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות לימודי חינוך אנתרופוסופי?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על לימודי חינוך אנתרופוסופי?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.

למה כדאי ללמוד חינוך אנתרופוסופי?

בשנים האחרונות עולה הביקוש ללימודי חינוך בלתי פורמלי בגישות שונות - והורים רבים בוחרים לשלוח את ילדיהם לבתי ספר ייחודיים, המציעים חינוך בגישות מעט שונות מהמקובל - ובתי ספר דמוקרטיים, בתי ספר אנתרופסופיים, בתי ספר "פתוחים" ועוד - זוכים להצלחה הולכת וגוברת. 

לימודי תואר ראשון בחינוך ולדורף - הידועים בעיקר כלימודי חינוך אנתרופוסופי - מיועדים להכשרת מורים ואנשי חינוך על פי הגישה האנתרופוסופית - גישה אשר פותחה בגרמניה על ידי רודולף שטיינר. חינוך ולדורף מיושם בגני ילדים, בבתי הספר היסודיים ובבתי ספר תיכוניים, ומתבסס על תכניות הלימודים הנלמדות בביתי הספר, תוך התנהלות על פי עקרונות הלקוחים מהתורה האנתרופוסופית. כיוון שכך - בוגרי לימודי תואר ראשון חינוך אנתרופוסופי נהנים מהכשרה איכותית, מרתקת ומעמיקה - הכוללת, לרוב, גם תכנים מעולם החינוך הפורמלי וגם תכנים מעולם החינוך הבלתי פורמלי. 
 
חינוך אנתרופוסופי נשען על העקרונות הבאים: תכני הלימוד מובאים בפני התלמידים באופן חווייתי-אמנותי ויצירתי, מחנך הכיתה מלווה את כיתתו במשך כל שמונה השנים ויוצר קשר עמוק ואישי עם התלמידים, ותהליך הלמידה מותאם לשלבים השונים בהתפתחות הילד ברמה השכלית, הרגשית והמוטורית.

חינוך ולדורף מופעל בישראל כבר מעל ל- 18 שנה וקיימים כיום למעלה מ-70 בתי ספר יסודיים וגנים ו-4 בתי ספר תיכוניים שפועלים על פי גישה זו - כך שחלק ניכר מבוגרי חינוך אנתרופוסופי מצליחים להשתלב במהירות יחסית בעבודה מתאימה בתחום. 
לימודי חינוך אנתרופוסופי
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

למי מתאים ללמוד חינוך אנתרופוסופי?

לימודי חינוך אנתרופוסופי מיועדים למי שרואים בחינוך והוראה שליחות חברתית מן המעלה הראשונה, אך גישתם הפדגוגית נבדלת מזו של החינוך הממלכתי הרגיל – אנשים חופשיים ברוחם, מלאי יצירתיות ואמנותיות, המאמינים כי שינון החומר אינו העיקר וכי היחס האישי והמטפח לכל ילד וילד הוא הבסיס לחינוך איכותי הם המועמדים האידיאליים ללימודים אלו.

אם אתם מתעניינים בלימודי חינוך וולדורף לתואר ראשון, ייתכן כי תגלו עניין רב גם בתחומי לימוד דומים מעולם החינוך הבלתי פורמלי – דוגמת לימודי חינוך דמוקרטי לתואר ראשון  ולימודי חינוך יצירתי לתואר ראשון.

מהם תנאי קבלה לתואר ראשון בחינוך אנתרופוסופי?

תנאי הקבלה ללימודי חינוך וולדורף לתואר ראשון כוללים, בדרך כלל, דרישה לתעודת בגרות מלאה, ציון פסיכומטרי תקף ומעבר של ריאיון אישי או קבוצתי. לעיתים כוללים תנאי הקבלה ללימודי חינוך אנתרופוסופי דרישות נוספות – כגון כתיבת חיבור,מעבר בחינות ייעודיות ומעבר של ראיון אישי. חלק מהמכללות מאפשרות קבלה על סמך ציוני הבגרות בלבד (ללא פסיכומטרי), או על סמך ציון הפסיכומטרי בלבד, אולם דרושים ציונים גבוהים במיוחד בבגרות ובפסיכומטרי על מנת ליהנות מאפשרויות קבלה אלו.

תנאי הקבלה ללימודי חינוך וולדורף עם תעודת הוראה במכללת סמינר הקיבוצים, לדוגמא, הם ממוצע בגרות של 92 ומעלה או פסיכומטרי בציון 525 ומעלה. כן נדרשים המועמדים לעבור בהצלחה ריאיון אישי או קבוצתי.

אם אתם מעוניינים להשתלב בלימודים ייחודיים ומרתקים אלו לתואר ראשון בחינוך וולדורף, אך חוששים כי אינכם עומדים בתנאי הקבלה – אין זו סיבה להתייאש! אתם יכולים להצטרף ללימודים במכינה קדם אקדמית, ללימודים בקורס השלמת ושיפור בגרויות או לימודים בקורס הכנה לפסיכומטרי – ובכך להעלות פלאים את סיכויי הקבלה שלכם.
לימודי חינוך אנתרופוסופי
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

כמה זמן נמשכים לימודי חינוך אנתרופוסופי?

בדומה למרבית המסלולים לתואר ראשון בחינוך - גם משך לימודי תואר ראשון בחינוך אנתרופוסופי (הכוללים גם תעודת הוראה) הוא ארבע שנים. מסלולים לתואר ראשון חינוך אנתרופוסופי ללא תעודת הוראה נמשכים, בדרך כלל, שלוש שנים בלבד. 

חלק מהמכללות מציעות לימודי חינוך אנתרופוסופי המתאימים לאנשים עובדים - מסלולים אלו מתקיימים ביום או יומיים מרוכזים בשבוע, או כוללים לימודים בעיקר בשעות הערב ואחר הצהריים ובימי שישי בבוקר. חשוב לשים לב כי חלקי ההתנסות המעשית של הלימודים מתקיימים, כמובן, בשעות הבוקר - שעות פעילותן העיקריות של בתי הספר, הגנים ויתר מוסדות הלימוד. 

מה לומדים בתואר ראשון בחינוך אנתרופוסופי?

תכנית לימודי חינוך וולדורף לתואר ראשון היא עשירה, מגוונת ומרתקת ומכשירה את בוגריה במיטב הידע, המיומנויות והכלים בתחום. הסטודנטים בתואר נהנים לא רק משלל נושאי לימוד עיוניים ותיאורטיים מרתקים – אלא גם מהתנסות מעשית חווייתית ענפה, הכוללת, בין היתר, התנסות בעבודה במסגרות של החינוך האנתרופוסופי.

בין הנושאים והתכנים הנלמדים במירב התכניות בתחום: לימודי חינוך - סוציולוגיה, פילוסופיה, שיטות מחקר, ליקויי למידה, שילוב אומנויות בהוראה - אמנות פלסטית, מוזיקה, דרמה, תיאטרון בובות ועוד, הדרכה פדגוגית והתנסות מעשית - שיטות הוראה, דרכי הערכה, ניהול כיתה ועוד, התפיסה ההתפתחותית בגישה האנתרופוסופית והתפיסה החינוכית הנגזרת ממנה, קורסים באומנויות ולימודי ביוגרפיה ועבודת צוות - הייעוץ הארגוני בגישה האנתרופוסופית ועוד שלל נושאים מרתקים.

איזה תעודה מקבלים בוגרי חינוך בגישה אנתרופוסופית?

בוגרי תואר ראשון בחינוך בגישה אנתרופוסופית, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, יהיו זכאים לתעודת בוגר תואר ראשון B.Ed בחינוך, לתעודת הוראה לבית הספר היסודי (כיתות א' עד ו')/ לגני הילדים או לעל יסודי - בהתאם למסלול בו הם למדו, ולתעודת בוגר הכשרה בחינוך וולדורף, מטעם המוסד בו השלימו את לימודיהם. חלק מהמסלולים אינם מזכים את בוגריהם בתעודת הוראה - ורצוי לבדוק לפני תחילת הלימודים - ישירות מול המכללה - בדיוק לאיזה מסלול אתם נרשמים. 

לימודי חינוך וולדורף וחינוך אנתרופוסופי במוסדות שאינם מוכרים ע"י משרד החינוך (כגון ביה"ס לחינוך אנתרופוסופי של הרדוף) לא יזכו את הבוגרים בתעודת הוראה ובתעודת תואר ראשון ולא יאפשרו להם להשתלב בעבודה במערכת החינוך הפורמלית או להמשיך ללימודי תואר שני, אולם הם יוכלו להשתלב בעבודה במסגרות החינוך האנתרופוסופי.

במה עוסקים בוגרי תואר בחינוך אנתרופוסופי?

בוגרי תואר ראשון בחינוך אנתרופסופי יוכלו להשתלב בעבודה כמורים בבית הספר היסודי במערכת החינוך הפורמלית, כמו גם בבתי ספר מיוחדים הפועלים ברוח התנועה האנתרופוסופית – או בבתי ספר דמוקרטיים. כן יוכלו הבוגרים להשתלב בעבודות הוראה, הדרכה וחינוך במסגרות נוספות – בפנימיות, במתנ"סים, במרכזים לנוער בסיכון וכיו"ב.

מה הם לימודי ההמשך לבוגרי חינוך אנתרופוסופי?

בוגרים רבים של לימודי חינוך אנתרופוסופי בוחרים להמשיך ללימודים מתקדמים באחד מתחומי החינוך – לימודי תואר שני בחינוך מיוחד, תואר שני בייעוץ חינוכי, תואר שני בחינוך סביבתי ומגוון של תארים מתקדמים נוספים מתחומי החינוך או תחומים קרובים נוספים – כלימודי תואר שני בטיפול באמנות, לדוגמא. רבים אף פונים ללימודי תעודה רלוונטיים - כלימודי אבחון דידקטי, לימודי הנחיית קבוצות וכיו"ב. 
מודעה
מחפש לימודי חינוך אנתרופוסופי?
מחפש לימודי חינוך אנתרופוסופי?
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: קריית טבעון
מוסדות לימוד בישראל
לימודים
השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת ייצרו איתך קשר בקרוב!
התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
מודעה