לימודי משפטים באזור המרכז

קבלת פרטים ללא כל התחייבות
מאשר/ת קבלת מידע ממוסד הלימודים ומסכימ/ה לתנאי השימוש
לימודי משפטים באזור המרכז
יועצת לימודים
לימודים

ייעוץ לימודים חינם

רוצה פרטים אודות לימודי משפטים באזור המרכז?

שירות אישי חינם!

רוצה לקבל מידע על לימודי משפטים באזור המרכז?

מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
מאשר/ת קבלת מידע ממוסד הלימודים ומסכימ/ה לתנאי השימוש

תואר ראשון במשפטים במכללות במרכז

חלק ניכר מן הפעילות של הכלכלה הישראלית מתרכזת בתא שטח מצומצם יחסית באזור המרכז. בין אם מדובר בחברות ההייטק המרובות שהמטות שלהן שוכנות באזורים אלה, או במגוון חברות ציבוריות וממשלתיות אשר מרוכזות שם. הפעילויות העסקיות והציבוריות הרבות מהוות כר פעולה נרחב לאנשים שתחום עיסוקם הוא עריכת דין או מומחיות בייעוץ משפטי. מן הטעם הזה לצד האוניבסיטאות שנמצאות באזור המרכז צמחו מכללות למשפטים שמנקזות אליהן את כמות הסטודנטים הגבוהה שלא מצליחים להתקבל ללימודי משפטים באוניברסיטאות, או בגלל שהם לא עומדים בתנאי הקבלה, או בגלל שכבר לא נותר מקום פנוי בשנתון לימודים זה.

לימודי משפטים באזור המרכז, פותחו על ידי מכללות למשפטים מתוך הצורך לעמוד בביקוש הגבוה לקבלה ללימודי המשפטים. אם אתם גרים באזור המרכז (תל אביב, הוד השרון, נתניה, רמת גן, ראשל"צ ויתר ערי ויישובי המרכז) וברצונכם להשתלב באחד מחוגי התואר הראשון הפופולאריים ביותר – תואר אשר יקנה לכם הסמכה יוקרתית ויפתח לכם דלתות תעסוקה רבות ויעניק לכם הכרות מקיפה עם עולם המשפט והצדק – לימודי תואר ראשון במשפטים באזור המרכז יכולים להתאים לכם עד מאד.
יועצת לימודים
לימודים

ייעוץ לימודים חינם

רוצה פרטים אודות לימודי משפטים באזור המרכז?

שירות אישי חינם!

רוצה לקבל מידע על לימודי משפטים באזור המרכז?

מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
מאשר/ת קבלת מידע ממוסד הלימודים ומסכימ/ה לתנאי השימוש

מידע כללי אודות לימודי משפטים במכללות במרכז

אזור מרכז הארץ משופע בהזדמנויות לימודים ותעסוקה ולא לחינם האזור ידוע בתור המרכז הכלכלי והתרבותי של ישראל. אמנם בשנים האחרונות אנו שומעים לרוב על השוואת המצב בין הפריפריה למרכז, אולם עד שהתהליכים באמת יבשילו (אם בכלל), מרכז הארץ עדיין נחשב למקום האטרקטיבי ביותר לגור, ללמוד ולעבוד בו. תחום המשפטים לא יוצא מהכלל. לצד מספר אוניבסיטאות בהן ניתן ללמוד לימודי משפט, הוקמו בשנים האחרונות מכללות למשפטים רבות (וחדשות עוד יקומו) אשר אליהן יכולים מועמדים רבים יותר להתקבל גם בגלל שתנאי הקבלה אמורים להיות מקלים יותר וגם מכיוון שמבחינה מספרית הן עשויות להכיל יותר סטודנטים, מאשר באוניברסיטאות, שמספרן זעום.

לימודי משפטים במרכז נועדו להכשיר את כל מי שעומד בתנאי הקבלה לעסוק במגוון מקצועות הקשורים לתחום המשפט, כמו: עורכי דין, משפטנים בחברות מסחריות, יועצים משפטיים במנהל הציבורי, יועצים לעמותות וכדומה. אם אזור מגוריכם הוא במרכז הארץ ואתם מעוניינים ללמוד משפטים, אתם לא צריכים להרחיק לכת. בקרבה למקום המגורים שלכם ישנן אוניברסיטאות, כמו גם, מכללות למשפט אשר יכולות להציע לכם הזדמנות להנות מלימודי משפטים ברמה גבוהה. הזדרזו אם כן להירשם אל תואר ראשון במשפטים באזור המרכז והבטיחו את עתידכם המקצועי והכלכלי.

קהל יעד

לימודי משפטים במרכז מיועדים לאנשים בתחילת דרכם המקצועית שגרים באזור זה שרוצים בקריירה בתחום המשפטים שעשוייה להעניק להם רווחה כלכלית בעתיד ואתגר בחייהם המקצועיים.

כמו כן, עשויים לימודים אלה להתאים לאקדמאים שרוצים לעשות הסבת מקצוע לתחום המשפטים. אלה ששואפים בסופו של דבר להפוך לעורכי דין, יצטרכו לעבור אחרי תום הלימודים תקופת סטאז' במשפטים של קרוב לשנתיים שרק לאחריהן הם יוכלו לגשת למבחנים של לשכת עורכי הדין. הצלחה במבחנים אלה תסמיך אותם לעסוק במקצוע.

קהל יעד נוסף ללימודי תואר ראשון במשפטים באזור המרכז הוא של עובדים במסגרת המנהל הציבורי שרוצים להתקדם לתפקידי ניהול בכירים, שמחייבים הגשת מועמדות למכרז. ייתכן שאחד מהתנאים למכרז הוא תואר ראשון במשפטים.

תנאי קבלה

לימודי משפטים במרכז כוללים, בדרך כלל, דרישה לתעודת בגרות מלאה וציון פסיכומטרי תקף. במרבית המכללות והאוניברסיטאות בתחום, הדרישה היא לציוני בגרות ופסיכומטרי גבוהים יחסית. יחד עם זאת – יש מכללות שמאפשרות להתקבל ללימודים גם ללא ציון פסיכומטרי, ובהתבסס על ציוני הבגרות בלבד. בדרך כלל תנאי הקבלה של לימודי משפטים באזור המרכז באוניברסיטאות יהיו יותר מחמירים מאשר במסגרת מכללות למשפט.

קרוב לודאי שיידרש מן המועמדים לעבור ראיון קבלה אישי עם ראשי החוג והיועצים האקדמיים, בכדי לבדוק את מידת התאמתם ואת סיכויי ההצלחה שלהם.

אם אינכם עומדים בתנאי הקבלה - אל חשש! אתם יכולים לשפר פלאים את סיכויי הקבלה שלכם באמצעות מכינה קדם אקדמית למשפטים, או באמצעות שיפור ציוני הבגרות או הפסיכומטרי.

משך לימודים

לימודי משפטים במכללות במרכז נמשכים, בדרך כלל, בין שלוש וחצי לארבע שנים. סה"כ כמאה וארבעים נקודות זכות אקדמיות. חשוב לזכור כי בסיום הלימודים יהיה עליכם להשלים עוד כשנתיים סטאז', במשרדי עורכי דין פרטיים, או בשירות הציבורי (ולעבור את מבחני הלשכה) בטרם תוסמכו כעורכי דין. תואר במתכונת של לימודי בוקר יתקיים ברוב ימות השבוע במשך רוב היום.

במטרה להקל על אנשים עובדים להשתלב בלימודי המשפטים, מציעות מכללות רבות אפשרות ללימודים בשעות הערב ובימי שישי בבוקר – כך שניתן לשלב את לימודי התואר הראשון עם עבודה במשרה מלאה. במתכונת זו יתקיימו הלימודים בין שלוש לארבע פעמים בשבוע - בשעות אחר הצהריים והערב וביום שישי בבוקר.

נושאי לימודים

תכנית לימודי תואר ראשון במשפטים במרכז, היא עשירה ומרתקת עד מאד – ודואגת להכשיר את בוגריה במיטב הידע והכלים הדרושים למשפטן (ועורך דין) איכותי. חלק מהמכללות והאוניברסיטאות בתחום אף כוללות בתכנית הלימודים הכשרה מעשית איכותית, הכוללת השתתפות בקליניקות משפטיות.

כמו כן, חלק מתכניות הלימודים לתואר ראשון במשפטים במרכז מאפשרות לסטודנטים אפשרות לבחור במסלול התמחות שמעניין אותם – משפט פלילי, משפט אזרחי, זכויות אדם, דיני משפחה וכו'.

לעיתים קרובות כוללים לימודי משפטים באזור המרכז את התכנים הבאים: דיני חוזים, משפט ציבורי חוקתי, קניין רוחני, ניתוח כלכלי של המשפט, תורת המשפט, מקורות המשפט הישראלי, דיני משפחה וירושה, דיני עונשין, משפט ציבורי מנהלי, משפט בינלאומי, דיני תאגידים, דיני נזיקין, דיני קניין, משפט עברי, דיני ראיות, דיני מיסים, משפט בינלאומי פרטי, סדר דין אזרחי, סדר דין פלילי, דיני עבודה, אתיקה מקצועית, משפט הקהילה האירופית, מונחים משפטיים באנגלית, מחקר משפטי,  ועוד.

תעודה

לבוגרי תואר ראשון במשפטים באזור המרכז, אשר יעמדו בהצלחה בכל חובות הלימוד שלהם, יוענק תואר ראשון במשפטים .LL.B, מטעם המכללה או האוניברסיטה בה השלימו את לימודיהם. דרישות התואר כוללות: הצלחה במבחנים ובקורסים הרבים במסגרת הלימודים, עמידה בחובת הנוכחות על פי המדיניות של המכללה הספציפית, מעבר השתלמות מעשית - פרקטיקום במסגרת קליניקה משפטית, הגשת סמינריונים ועוד.

התואר הראשון אינו מסמיך אתכם כעורכי דין – ועל מנת לקבל את רישיון עורך הדין יהיה עליכם להשלים חובת התמחות בעבודה במשרד עורכי דין ולעבור את מבחני הלשכה בהצלחה.

לימודי המשך

בוגרי לימודי תואר ראשון במשפטים במרכז אשר שואפים להתקדם במחקר בתחום המשפטים יפנו אל לימודי תואר שני במשפטים. מי שמסיים לימודי תואר זה יוכל בסופו של דבר להתקדם לדוקטורט במשפטים. דוקטורט בעת הזאת אפשר ללמוד רק באוניברסיטה. מי שעובד במנהל הציבורי ושואף להתקדם לניהול בכיר צריך לפנות למכרז, שבמקרים מסויימים תואר שני במשפטים יהיה תנאי חובה להשתתפות בהם.

אנשים שעובדים בשירות הציבורי, יוכלו ללמוד מנהל ומדיניות ציבורית. תואר זה יעניק יכולות וכישורי פיתרון בעיות במנהל הציבורי, להוביל תהליכי שיפור וייעול ולעצב מדיניות בחיי הציבור. מירב הסיכויים כי בוגרי לימודי משפטים במכללות במרכז, יצטרכו להשתתף במספר קורסי השלמה במנהל ומדיניות ציבורית, אם הם רוצים להתקבל להתואר השני בתחום.

אפשרויות תעסוקה

בוגרי תואר ראשון במשפטים במרכז יכולים, כמובן, להשלים את תקופת ההתמחות במשפטים שנמשכת כשנתיים ולהתחיל לעסוק בעריכת דין (כשכירים או כעצמאיים) או כיועצים משפטיים, אולם כדאי לדעת כי רבים מהבוגרים אינם פונים לעבודה בעולם המשפטים (וכלל אינם טורחים להוציא את ההסמכה לעריכת דין) אלא משתלבים במגוון משרות בעולם העסקים.

בוגרי לימודי משפטים באזור המרכז, אשר מעוניינים במשרה בעלת ערך מוסף של סיוע לאנשים עשויים להציג את מועמדותם לתפקידי ייעוץ משפטי לעמותות קטנות שעוזרות לאנשים וכך יכולים לעבוד במשרה שתעניק להם סיפוק אישי.

כמו כן, בוגרי לימודי משפטים אשר מעוניינים לעבוד בתפקידים בכירים בשירות הציבורי יכולים לגשת למכרזים שאחד מתנאיו הוא להחזיק בתואר ראשון במשפטים.
מודעה

מחפש לימודי משפטים באזור המרכז?

מחפש לימודי משפטים באזור המרכז?
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: ראשון לציון
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: הוד השרון
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: איזור המרכז - קריית אונו
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: איזור המרכז - נתניה
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: איזור המרכז - רמת גן
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: רחובות
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: הוד השרון
מוסדות לימוד בישראל
לימודים

השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת ייצרו איתך קשר בקרוב!

התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת

מאשר/ת קבלת מידע ממוסד הלימודים ומסכימ/ה לתנאי השימוש
מודעה
מאשר/ת קבלת מידע ממוסד הלימודים ומסכימ/ה לתנאי השימוש