המרכז ללימודים אקדמיים

תואר ראשון בפסיכולוגיה

המרכז ללימודים אקדמיים

לימודי פסיכולוגיה לתואר ראשון

המרכז ללימודים אקדמיים מפעיל בית ספר לפסיכולוגיה המציע לימודי תואר ראשון בפסיכולוגיה - BA.

החלה ההרשמה למחזורים יוני ואוקטובר.

מידע כללי

פסיכולוגיה הוא מדע העוסק בהבנת ההתנהגות האנושית. המטרה המרכזית של תוכנית הלימודים לתואר ראשון בפסיכולוגיה היא לפתח תשתית ידע המקיפה את ענפיה השונים של הפסיכולוגיה, כולל חטיבה קלינית מורחבת,  וזאת בעיקר על מנת להכין את בוגרי התוכנית המעוניינים למבחן המתא"ם ולהמשך לימודיהם לתואר שני בפסיכולוגיה. התכנית כוללת התנסות מעשית (עבודת שדה) המתבצעת במסגרות מקצועיות מובילות, כגון המרכז לבריאות הנפש גהה, המכון להתפתחות הילד בתל השומר, שפ"חים (שירות פסיכולוגי חינוכי), ביה"ס גיל לילדים אוטיסטים, עלם, אנוש, מרכז שיקומי ותעסוקתי בר"ג, צה"ל (חניכת נערי מקא"מ) ועוד. מטרה נוספת שהיוותה בסיס לבניית התוכנית בפסיכולוגיה היא תפישת התואר הראשון בפסיכולוגיה כהשכלת יסוד נחוצה להעצמת כישורים לבעלי מקצוע בתחומים הקשורים להבנת ההתנהגות האנושית כגון משאבי אנוש, שיווק או כלכלה ולאו דווקא עבור סטודנט המעוניין לפתח קריירה מקצועית ספציפית. לשם כך, לצד התכנים האקדמיים ייהנו הסטודנטים הלומדים מתוכנית ה- Career Booster – סדרת קורסי בחירה המקנים לסטודנטים תעודות מקצועיות כבר במהלך השנה השנייה ללימודים, דבר המאפשר השתלבות מהירה בשוק העבודה. בין הקורסים המוצעים: פיתוח הדרכה בארגונים, מדעי המוח יישומי, ניהול דיגיטל, יזמות נדל"ן, ניהול חווית לקוח ועוד.  

תנאי קבלה

 • ציון התאמה של 481 (ציון התאמה הינו שיקלול ציון הפסיכומטרי וממוצע משוקלל של בחינת הבגרות). מועמדים בעל ממוצע בגרות של לפחות 75 ושאינם בעלי ציון פסיכומטרי יוכלו להתקבל ללימודים על תנאי ציון ממוצע של 75 בסמסטר א' ללימודיהם.
 • בעלי תעודות בגרות שוות ערך מחו"ל.
 • בעלי תעודת גמר של מכינה קדם אקדמית , השקולה לתעודת הבגרות, בממוצע משוקלל  75  ומעלה.
 • נרשם מעל גיל 30 אשר אינו זכאי לבגרות חייב במכינת 30+.

משך הלימודים

תכנית הלימודים מתפרשת על פני 3 שנים קלנדריות ומאפשרת לימודי קיץ.  לימודי הערב יתקיימו בין השעות 17:00-22:00 ולימודי יום ו' יתקיימו בין השעות 08:30-13:30.

תכנית הלימודים

 • לימודי חובה – 73 נ"ז -  לימודי חובה המקיפים את ענפי הפסיכולוגיה השונים.
 • מיקוד קליני קהילתי - 12 נ"ז.
 • סמינר מחקרי - 9 נ"ז - בסיום הלימודים יידרש הסטודנט להפגין את מגוון הכישורים והידע האקדמי שרכש בהתנסות עצמאית.
 • עבודות שדה - 6 נ"ז - במהלך שנה ג' ישובצו הסטודנטים להתנסות מעשית בשדה העשייה.
 • קורסי הרחבה בפסיכולוגיה - 18 נ"ז.
 • אנגלית לרמת פטור - 2 נ"ז.
בין נושאי הלימוד: מבוא לפסיכולוגיה, פסיכולוגיה קוגניטיבית, פסיכולוגי של המגדר, פסיכופתולוגיה, פסיכולוגיה ניסויית, קוגניציה חברתית, מבוא לסוציולוגיה ועוד.

מיקודים

המרכז ללימודים אקדמיים מציעה לתלמידי התואר בפסיכולוגיה שני מיקודים שיילמדו במהלך השנה השלישית ללימודיהם:
מיקוד קליני – מיקוד אשר מציע הרחבה בקורסים קליניים, ביחס לנהוג בתוכניות מקבילות על מנת להכין את הלומדים במסלול זה על הצד הטוב ביותר למבחני הקבלה לתואר שני בפסיכולוגיה.

מיקוד ייעוץ ארגוני – התמקדות בשלושה התמחויות כגון, התמחות באנשים בארגון: מדעי ההתנהגות, פסיכולוגיה ארגונית וכדומה, התמחות במשימות הארגון: אסטרטגיה עסקית ושיווקית, מטרות, יעדים וכדומה.

מלגות

רשאים להגיש בקשה למלגת לימודים מועמדים העומדים באחד או יותר מהתנאים המופיעים לעיל:
 • בעלי ממוצע בגרות משוקלל של 100 לפחות.
 • בעלי ציון פסיכומטרי של 650  לפחות וציון בגרות משוקלל של 90 לפחות.

תחומי לימוד נוספים בהמרכז ללימודים אקדמיים