ClickCease

המרכז האקדמי למשפט ולעסקים

תואר ראשון במדעי המחשב (B.Sc)

המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות המרכז האקדמי למשפט ולעסקים?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על המרכז האקדמי למשפט ולעסקים?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

תואר ראשון במדעי המחשב (B.Sc)

המרכז האקדמי למשפט ולעסקים, מציע לימודי תואר ראשון במדעי המחשב (B.Sc).

המסלול נלמד במתכונת ערב בלבד .

ניתן להירשם לסימסטר חורף - פברואר 2024יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות המרכז האקדמי למשפט ולעסקים?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על המרכז האקדמי למשפט ולעסקים?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

מידע כללי

מדעי המחשב - תכנית הלימודים המוצעת הינה התוכנית היחידה הבנויה על עקרון השילוב שבין העולם התיאורטי (של מדעי המחשב) לבין יכולת היישום. למטרה זו יושקעו משאבים רבים, בין היתר, כל הקורסים במדעי המחשב יועברו בכיתות ממוחשבות עם הקפדה על כך שתרגולים יתקיימו בקבוצות קטנות, וזאת כדי לאפשר הוראה איכותית שמתבססת על היכרות אישית עם הסטודנטים.

מדע הנתונים Big Data - המאה ה-21 הביאה איתה אתגרים חדשים בניתוח נתונים ונגלה לעינינו יותר ויותר כי פתרונות לאתגרים אלו דורשים תחכום חישובי וידע סטטיסטי נרחב. מכך נובעת דרישה מוגברת למומחים הן בתעשייה הן בפיתוח שמסוגלים לנתח Big Data בעזרת שילוב של שיטות חישוביות וסטטיסטיות. בכל היבט של החיים המודרניים, החל ממסחר אלקטרוני ורשתות חברתיות וכלה במחקר מדעי וכלכלי, נאספת כמות אדירה של מידע מפורט. מדעני הנתונים מתרגמים את מאגרי המידע הענקיים האלה לידע. הצפי הוא שיהיה מחסור ניכר במומחים בתחום זה בתעשייה שיימשך בעשור הקרוב לכל הפחות. לכן לזכות בוגרי התוכנית יעמוד יתרון מובהק בעת שיבקשו להשתלב בשוק העבודה.

שיתוף פעולה עם חברות תוכנה והייטק - כחלק מהתוכנית הסטודנטים יזכו לשיתוף פעולה ואף להתמחויות בחברות התוכנה והייטק המובילות במשק. בכך זאת התוכנית היחידה כיום בישראל המציגה ניסיון מעשי בחברות שונות בישראל.

תנאי קבלה

התנאים הנדרשים להתקבל לתכנית הלימודים לתואר בוגר במדעי המחשב הינם:
  • זכאות לתעודת בגרות בממוצע 85 ומעלה
  • ציון 75 בבחינת בגרות במתמטיקה בחמש יחידות לימוד
    או ציון 85 בבחינת בגרות במתמטיקה בארבע יחידות לימוד
    או ציון 120 ומעלה בפרק חשיבה כמותית בבחינה הפסיכומטרית
    או במבחן המיון במתמטיקה (הנערך על ידי המרכז הארצי לבחינות ולהערכה)
מועמדים שאינם עומדים בתנאי הקבלה במתמטיקה יידרשו לסיים מכינה בציון ממוצע של לפחות 75. 

מתכונת הלימודים

בשנה הראשונה לתואר:
  • בסמסטר א' מונחים יסודות של: תכנות בקורס "מבוא למדעי המחשב"; מתמטיקה בקורסים "מתמטיקה בדידה", "מבוא ללוגיקה מתמטית" ו-"חשבון אינפי 1", "אלגברה לינארית 1"; פילוסופיה של מדע בקורס "היסטוריה ופילוסופיה של חישוב" שמטרתו היא להקנות לסטודנטים תרבות רחבה יותר שמדעי המחשב הם חלק ממנה.
  • בסמסטר ב' ממשיכים להתעמק בסוגיות בתכנות בקורסים "מבני נתונים" ו-"מסדי נתונים", במבנה המחשב בקורס "מערכות ספרתיות" ובמתמטיקה בקורסים "אלגברה לינארית 2", "חשבון אינפי 2" ו-"הסתברות".
בשנה השנייה לתואר הסטודנטים רוכשים ידע מתמטי אשר רלוונטי למדעי המחשב ומתחילים להתעמק בתחום האלגוריתמים ומבנה המחשב, ולהכיר את תחומי הנדסת תוכנה בקורס "מבוא להנדסת תוכנה" ומדע הנתונים בקורס "מבוא לבינה מלאכותית".

במהלך השנה השלישית ללימודיהם ישלימו הסטודנטים את כל קורסי חובה במדעי המחשב, לרבות "מבוא לקריפטוגרפיה" ו-"ראיה ממוחשבת", כמו כן הם ילמדו קורסי חובה ובחירה בתחום ההתמחות (מדע הנתונים) לרבות "למידה חישובית", "נושאים מתקדמים בלמידה חישובית" ו-"עיבוד שפה טבעית".

במסגרת הלימודים ישתתפו הסטודנטים בסמינריון למדעי המחשב בו ייחשפו למחקר עדכני בתחום מדעי המחשב, יעבירו הרצאות ובכך יקבלו רושם ראשוני לגבי המשך הלימודים לתארים מתקדמים. לארבעת קורסי בחירה שנלמדים במהלך השנה השלישית תפקיד חשוב ביותר בהרחבת אופקים לקראת התארים המתקדמים. במקביל ללמידה מאומצת בשנה השלישית, הסטודנטים יעבדו על שני מיני-פרויקטים בהנחיית חברי הסגל של המחלקה ובשיתוף פעולה עם בכירים בתעשייה.