קורס הדרכת כלות

קבלת פרטים ללא כל התחייבות
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
קורס הדרכת כלות
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס הדרכת כלות?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס הדרכת כלות?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

לימודי הדרכת כלות

המעבר מחיי הרווקות הוא מעבר לא פשוט כלל וכלל, לנשים דתיות וחילוניות כאחת. על הנשים הנכנסות בברית הנישואין להכיר את ההלכות בתחומי טהרת המשפחה וחיי האישות, ומעבר לכך – עליהן להיות מוכנות לשינוי חד בין החיים אותן הכירו עד כה לחיים אליהן הן נכנסות. בשנים האחרונות, עלתה הנחיצות לקמפוסים חרדים, המאפשרים לגברים ונשים ללמוד מקצועות שירחיבות עבורם את אפשרויות התעסוקה. 

בעת שמדובר על אחד מהנבכים החשובים ביותר בתפקידה של מדריכת כלות הוא לדעת כיצד להתאים את עצמה ואת הדרכתה לכלה המיועדת – שכן אין דין כלה דתיה כדין כלה חילונית, וברור כי הדגשים הניתנים בהדרכה שונים מאישה לאישה. אם גם את מעוניינת להשתלב בתפקיד חשוב ומלא סיפוק זה – תוכלי להירשם לקורס הכשרת מדריכות כלה, המוצע על ידי מכללות ומוסדות לימוד מובילים ברחבי הארץ. 
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס הדרכת כלות?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס הדרכת כלות?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

מידע כללי על הדרכת כלות והכשרת בלניות

אם ברצונך להכיר לעומק את אחד היסודות המרכזיים עליהם נשען הבית היהודי ולהתמצא בדינים, המצוות והכללים ההלכתיים הנוגעים לטהרת המשפחה, ואף לחנוך צעירות רבות ולהכינן לכניסה לברית הנישואין ולציידן בכל הידע הדרוש להן על מנת לנהל חיי נישואין ומשפחה מאושרים וטהורים – קורס הכשרת מדריכות הכלה והבלניות יכול להיות בדיוק מה שאת מחפשת.

קורס מרתק זה יעזור לך להשתלב בעבודת קודש זו, וללוות נשים צעירות ברגעים המרגשים של הכניסה לחופה ובניית הבית והמשפחה. אז בואי ליהנות מלימודים מרתקים ואיכותיים – בואי ללמוד בקורס מדריכות כלה ובלניות.

מה נושאי הלימוד לקורס מדריכות כלות?

נושאי הלימודים בקורס הדרכת כלות והכשרת בלניות הם רבים, מגוונים ומרתקים. אמנם נושאי הלימוד המדויקים יכולים להשתנות מעט בין מכללות ומוסדות לימוד שונים, אך בדרך כלל כוללים הלימודים את התכנים והנושאים הבאים: הלכות טהרה, תפקיד מדריכת הכלות ואחריותה, תקשורת בזוגיות, מהות הנישואין, תקשורת בין אישית, בודקת טהרה, מבנה המקווה, קדושת האישות, עזרה ראשונה, מודעות עצמית, היכרות עם תהליכים פיזיולוגיים ורפואיים, הרצאות אורח של רופאים, יועצי נישואין ורבנים, ועוד שלל נושאי לימוד מרתקים, אשר יקנו לבוגרות את כל הידע, המיומנויות והכלים הדרושים למדריכת הכלות והבלנית האיכותית.

מי קהל היעד לקורס מדריכות כלות?

הלימודים בקורס הכשרת מדריכות הכלה והבלניות מיועדים לנשים יהודיות ונשואות – דתיות וחילוניות (חילוניות לא יוכלו ללמוד בכל מוסדות הלימוד בתחום, אולם יש כמה מכללות המציעות גם לנשים חילוניות ליהנות מלימודים מרתקים אלו), המעוניינות להשתלב בתפקידי הדרכת כלות או לעבוד בתור בלניות.

הלימודים עצמם מתאימים לכל מי שמעוניינת להעמיק היכרותה בנושאי טהרת הבית וטהרת המשפחה. אם אתן מתעניינות בלימודים בקורס הדרכת כלות והכשרת בלניות, אולי תגלו עניין גם בקורסים נוספים המיועדים לנשים בלבד, אשר לוקחים בחשבון את הצורך ללמוד בנפרד מגברים על מנת לאפשר ללומדות לשאול שאלות בפתיחות בנושאים הנוגעים ורלוונטיים לנשים בלבד. 

באופן כללי, כדאי שתדעו כי בין אם אתם נשים או גברים, כיום, עלתה המודעות בנוגע ללימודים במכללות דתיות ותורניות. הלימודים מתקיימים בדרך כלל בכיתות נפרדות ועל כן מאפשרים ללומדים לחשוב בצורה ברורה יותר, ללא פחד מפגיעה בצביון הדתי שלהם.
 

מה תנאי הקבלה  לקורס מדריכות כלות?

תנאי הקבלה ללימודים בקורס הכשרת מדריכות כלה ובלניות משתנים בין מכללות ומוסדות לימוד שונים בתחום, אך תמיד נדרשות המועמדות להיות נשים יהודיות נשואות. בחלק הארי של מוסדות הלימוד בתחום אף נדרשות הנשים לשמור על אורח חיים דתי, אולם מכללות אחדות מאפשרות גם לנשים יהודיות חילוניות ללמוד את התחום.

לעיתים הקבלה ללימודים מותנית בוותק הנישואין – ומוסדות לימוד מסוימים מקבלים ללימודים רק נשים הנשואות כחמש שנים לפחות. חלק ממוסדות הלימוד אף מקיימים ראיונות קבלה, במטרה לבדוק את מידת התאמת המועמדת ללימודי התחום ולעיסוק בו. קורסים מתקדמים בתחום, להכשרת מדריכות בכירות לטהרת הבית היהודי, מיועדים, לעיתים, רק לבלניות ומדריכות כלה מוסמכות, או לבוגרות הקורסים הבסיסיים בתחום.

מה משך הלימודים לקורס מדריכות כלות?

משך הלימודים בקורסים להכשרות מדריכות כלה ובלניות משתנה אף הוא בין מכללות ומוסדות לימוד שונים בתחום, אך בדרך כלל נמשכים לימודי התחום בין חצי שנה לשנה – בהתאם למספר שעות הלימודים הכולל, ההסמכות הניתנות (הדרכת כלות בלבד, או שמא גם הסמכה לתפקיד בלנית), מספר המפגשים השבועיים ואורכו של כל מפגש).

אם אתן מעוניינות ליהנות מלימודים מרתקים וחשובים אלו, אך חוששות כי סדר יומכן העמוס יקשה עליכן להשתלב בקורס – יש לנו חדשות טובות עבורכן! חלק מהמכללות ומוסדות הלימוד מציעים אפשרות בחירה בין לימודים בשעות אחר הצהריים והערב לבין לימודים בשעות הבוקר, כך שכל אחת יכולה לבחור במסלול לימודים אשר משתלב היטב עם סדר יומה.

איזו תעודה מקבל בוגר קורס מדריכות כלות?

בוגרות הלימודים, אשר תעמודנה בהצלחה בכל דרישות הקורס, תהיינה זכאיות לתעודת גמר מטעם המוסד בו השלימו את לימודיהן. תעודה הסמכה להדרכת כלות מטעם הרבנות הראשית לישראל תינתן למי אשר תיגש למבחני הרבנות ותעבור אותם בהצלחה.

שימו לב – חשוב לברר טרם ההרשמה ללימודים, האם המכללה בה בחרתם מוכרת ומאושרת על ידי הרבנות הראשית, שכן מוסדות הלימוד המוכרים על ידי הרבנות נחשבים איכותיים הרבה יותר. כל מוסדות הלימוד המפורסמים בעמוד זה (ובאתר מכללות כולו) הם איכותיים במיוחד, עתירי מוניטין, ומוכרים על ידי הגורמים הרלוונטיים.

מה אפשרויות התעסוקה לקורס מדריכות כלות?

בוגרות הלימודים יוכלו להשתלב בתפקידי הדרכות כלות, ולחנוך נשים צעירות טרם נישואיהן ולהכינן לחיי משפחה טהורים ומאושרים. בוגרות הקורסים הכוללים גם לימודי הכשרת בלניות, יוכלו להשתלב, כמובן, גם בעבודה כבלניות, במקוואות הרבים הפזורים לכל אורכה ורוחבה של המדינה.

ישנן נשים אשר לאחר הקורס מתלהבות מאוד מהתחום ומעוניינות להרחיב את ידעותיהם. בדרך כלל ניתן לפנות ללימודי תואר ראשון במקרא ובכך להעמיק את הקיים ברשותם בנושא המקרא והלכות דתיות. במידה ובחרתם תחום זה, תוכלו בדרך כלל לשלב זאת עם תעודת הוראה ולהרחיב את היצע העבודה הקיים ברשותכם.
מודעה
מודעה
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎