קורס סופרי סת"ם

קבלת פרטים ללא כל התחייבות
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
קורס סופרי סת"ם
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס סופרי סת"ם?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס סופרי סת"ם?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

לימודי סופרי סת"ם

לימודי רבנות נחשבים כפופולאריים ביותר בלימודי הדת והקודש ולמסיימים ישנם אפשרויות תעסוקה שונים ומגוונים. אולם, כיום, לא על הכוהן לבדו, וניתן למצוא גם תחומי לימוד אחרים. לימודי ספרות סת"ם (כתיבת ספרי תורה, תפילין ומזוזות) מכשירים סופרי סת"ם מומחים, בעלי ידע הלכתי רב ומיומנויות נרחבות בשיטות כתיבת סת"ם.

אם גם אתם מתעניינים בלימודי ספרות סת"ם, אך מעוניינים ראשית לקבל מידע רלוונטי על הלימודים, הגעתם למקום הנכון - כאן תוכלו למצוא מידע ותשובות לשאלות רלוונטיות דוגמת מהו משך הלימודים, מהם תנאי הקבלה, מהם נושאי ותכני הלימוד בקורס, מהן אפשרויות התעסוקה המצפות לבוגרי הקורס ועוד פרטים רבים.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס סופרי סת"ם?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס סופרי סת"ם?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

מידע כללי על לימודי ספרות סת"ם 

לימודי ספרות סת"ם הינו קורס מתחום מקצועות התורה המכשיר מומחים בכתיבת סת"ם הכותבים ספרי תורה, תפילין ומזוזות. סופר סת"ם הינו מקצוע העוסק בקדושה והוא נושא על כתפיו אחריות רבה, שכן טעות בכתיבה עלולה לפסול את הכתוב. על סופר הסת"ם להיות בעל סבלנות רבה, יכולת ריכוז ודייקנות. הסופר כותב באמצעות קולמוס העשוי נוצה ודיו מיוחד על גבי קלף או גויל העשוי מעור של בהמה טהורה על פי דרישות ההלכה.

הקורס מקנה לסטודנטים ידע הלכתי נרחב ומקנה מיומנויות בשיטות השונות בכתיבת סת"ם וכן מכין את המשתתפים למבחנים של משמרת סת"ם. הלימודים בקורס משלבים תכנים עיוניים במהלכם ילמדו כל ההלכות וכן יתקיים תרגול מעשי בסוגי הכתב האשכנזי והספרדי. במהלך הלימודים יכירו המשתתפים שיטות שונות של הכנת קולמוסים, הכנת הקלף, בחירת חומר הכתיבה דיו וקלף והתאמתו לסופר.

מה לומדים בקורס סופרי סת"ם?

קורס ספרות סת"ם מקנה לסטודנטים ידע נרחב בכל ההלכות הקשורות לספרות סת"ם. קורסי הלימוד הינם מרתקים ובמהלכם ילמדו מגוון נושאים רחב כולל: לימוד הלכות סת"ם, לימוד הלכות צורת האותיות, בחירת הקלף, כתיבת מזוזות, תפילין וקורס מיוחד לכתיבת ספר תורה, לימוד צורת אותיות ספרדי, היסטוריה של צורת האותיות, אותיות נפסקות, תגין, שלא כסדרן, חק תוכות, קו משוך בשוה,  תגין וכיפוף, דין קוצו של "י", כפופות ופשוטות, שאלת תינוק מהי? , דין מוקפת גויל,  ציוד (קלף, דיו, קולמוס), יצירת קולמוס, נקב ונפסק באות, צורת האות, נגיעות באותיות, נגיע יותר ממקום דיבוקו, תיקון אותיות,דין  כסדרן, חסר ויתר, קידוש ה', אסור מחיקת ה' ועוד. כמו כן יתנסו הסטודנטים באופן מעשי בתכנון וכתיבת מגילה.

למי מתאימים לימודי סופרי סת"ם?

הקורס מיועד לגברים יראי שמים ובקיאים בהלכות. בחלק ממוסדות הלימוד מבקשים הצגת המלצה רבנית. על סופר סת"ם להיות בעל יכולת ריכוז, סבלנות ודייקנות מירבית.

מה משך קורס סופרי סת"ם?

לימודי ספרות סת"ם מתפרשים על פני 60 שעות לימוד, בדרך כלל במתכונת של פעם בשבוע. הלימודים הינם מתקיימים בכיתות קטנות תוך שימת לב לכל תלמיד ותלמיד. 

בסיום הלימודים מקבלים הבוגרים תעודה מהמכון או המוסד האקדמי שבו למדתם. כך לדוגמא, אם למדתם במכון אליה, תקבלו תעודה ממוסד זה.

אילו אפשרויות לימודים נוספות יש לבוגרי קורס סופרי סת"ם?

אנשים המתעניינים בתחום יכולו להשתלב בלימודים נוספים שיש להם זיקה לדת. כך לדוגמא, ניתן למצוא קורס חופה וקידושין. לימודים אלה, ילמדו אתכם כיצד ללוות את הכלה והחתן החל מהשלב שבו הם שודכו אחד לשניה ועד לשלב שבו הם נישאים בטקס החופה. 

כמו כן, אם אין ברצונכם להשתלב בלימודי תעודה, תוכלו להשתלב בלימודי חינוך והוראה למגזר הדתי. תחום לימודים זה הינו מאפשר ללומדים לרכוש את המיומנויות ואת הידע הדרוש להם על מנת להיות מורים וללמד ברמה גבוהה את התלמידים העתידיים שלכם.

במה עוסקים בוגרי קורס סופרי סת"ם?

סופרי הסת"ם עובדים כעצמאים בתחום, ולרוב עובדים במשרד או בביתם הפרטי. כמו כן, תוכלו להשתלב בתחומי ההדרכות ובהנחיית קבוצות המסבירות על התחום בצורה מקיפה יותר בבתי ספר, ומוסדות לימוד גבוהים יותר כמו מכללות ואוניברסיטאות.

במסגרת עבודתכם תוכלו לעבוד בתחום של כתיבת ספרי תורה, מזוזות ותפילין. ישנם לקוחות הפונים למכונים שונים שמכינים את הקלף באופן עצמאי וקיימת הקפדה ותשומת לב גבוהה במיוחד על הכתיבה ועל כך שלא יתבצעו טעויות הנחשבות כפסולות לחלוטין. מן הסתם, השכר בעיסוק הפרטי גבוה יותר ועל כן, כדאי להקיע בפרסום ושיווק או בהעברה מפה לאוזן כדי שאפשרויות תעסוקה שיעמדו לרשותכם יהיו גבוהות יותר.
מודעה
מודעה
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎