קורס שמאניזם

קבלת פרטים ללא כל התחייבות
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
קורס שמאניזם
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס שמאניזם?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס שמאניזם?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

לימודי שאמאניזם

השמאניזם הינו דומה בתכניו ללימודי ההילינג ומהווה שם כולל למגוון שיטות טיפול וריפוי עתיקות, אשר היו נפוצות (כמעט) בכל תרבויות העולם, ומבוססות על ההנחה כי קשר עם העולם שמעבר – עם רוחות וכוחות מיסטיים עליונים – יכול לעזור לרבים להתגבר על מצוקותיהם ובעיותיהם.

טקסי השמאניזם כוללים, בין היתר, שימוש בקלפים, תיפוף אקסטטי, ישיבה בבקתת זיעה (Sweat Lodge), שימוש בחומרים מרחיבי תודעה, סיפורי חלום ועוד – אשר מטרתם לעזור למי שמבצע אותם "לצאת למסע", ממנו הוא יחזור עם תובנות, ואשר יתרום לריפויו והתפתחותו.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס שמאניזם?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס שמאניזם?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

מידע כללי על לימודי שמאניזם

בעת שמדברים על תחום לימודי השמאניזם, כדאי שתדעו כי מקור המילה הוא מכשף בתרבויות אינדיאניות מסורתיות. באופן כללי, המתעסק בתחום האחראי על תחום הטיפולי נקרא שמאן, שתפקידו לשמש במרפא ומטפל והתכונות שהופכות אותו לכזה, נמנות עם התמצאות בעולמות הרוח היכולים לקבל ביטוי צורני של בצומח בדומם ובחי. 

בין שיטות המרפא והטיפול המשתייכות ללימודים אלה, ניתן למצוא את ה - Sweat Lodge שהינו טקס המתרחש בתוך אוהל הזעה לשם שחרור התודעה בתהליך של ניקוי הגוף. 

ביטוי נוסף לשיטת ריפוי מופיע גם ב"מעגל הרפואה" שצורתו המוחשית הינה מעגל אבנים. המעגל מסמל את יכולת החזרה של האדם לחיבור בינו לבין שאר הברואים והוא מאפשר לו להתחבר בסופו של דבר לחוויה של החיים האמיתיים - גם במידה והוא סוטה מהם. 

מטרת הלימודים היא לעזור ללומדים ולמאמינים לפתח עצמם רוחנית ואישית לשם ריפוי מצבים היוצרים קשיים מסוימים בחייו של האדם. חשוב לציין כי החוויה והתחושות העולות במסגרת לימודים אלה, שונים בתכלית מאלה הנפוצים במזרח הרחוק ושאליהם משתייכת גם הרפואה המשלימה.

מה תכני הלימוד לקורס שמאניזם?

לימודי שמאניזם הם לימודים חווייתיים ומתאימים במיוחד לחובבי ניו אייג', מיסטיקה ורוחניות. כמו כן, הלימודים הינם מעשירים ומרתקים במיוחד, בהם תיהנו הן מהקניית ידע עיוני ותיאורטי רב והן משלל התנסויות חווייתיות בשיטות טיפול וריפוי, העצמה, הגשמה והתפתחות אישית.

נושאי הלימוד המדויקים בקורס שמאניזם משתנים מעט בין מכללות ומוסדות לימוד שונים, אך פעמים רבות כוללים הלימודים נגיעה בנושאים והתכנים הבאים: המעגל האינדיאני, כוחות הריפוי של התוף האינדיאני, המסע השמאני וכוחותיו התרפויטיים, מעגלי סיפור וחלימה, אבחון וטיפול בצבעים, הטוטם, עולם הסמלים והחיבור לתת מודע, קלפים אינדיאניים, כלי אבחון, ריפוי וטיפול, מפת האישיות, טקסים ומסעות, סווט לודג' (בקתת הזעה), פילוסופיה אינדיאנית, ועוד שלל נושאי לימוד מרתקים, המתורגלים ומלווים בהתנסויות חווייתיות מעשירות וייחודיות.

מי קהל היעד לקורס שמאניזם?

הלימודים בקורס שמאניזם מיועדים לקהלי יעד רבים ומגוונים – לכל מי שמחפש נתיב להתפתחות אישית מעצימה ומעשירה, למעוניינים לעבור חוויה רוחנית ייחודית, למטפלים מתחומיה השונים של הרפואה המשלימה, המעוניינים להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם בכלים אבחוניים וטיפוליים אפקטיביים ורבי עוצמה, ולאנשי בריאות הנפש (פסיכולוגים, מטפלים באומנות וכיו"ב) המעוניינים להעמיק היכרותם עם התחום.

מה משך הלימודים לקורס שמאניזם?

משך הלימודים בקורסים וסדנאות השמינזם משתנה אף הוא בין מכללות ומוסדות לימוד שונים בתחום, וכל אחד יכול למצוא לימודים המתאימים בדיוק למטרותיו.

קיימים מסלולי לימוד שונים, היכולים להתאים לצרכים המשתנים של הלומדים. המסלולים הקיימים עשויים לכלול סדנא קצרה של מפגש אחד או שניים, לימודים מעמיקים יותר הכוללים 8 מפגשנים בני 12-40 שעות לימוד אקדמיות, לימודים מעמיקים המתפרשים על פני 10 מפגשים אשר בסופו של דבר יעניקו לכם את המיומנויות והכלים הרלוונטיים לתחום זה.

וודאי אף תשמחו לדעת כי כמעט כל הקורסים בתחום מתקיימים בקבוצות קטנות, באווירה חמימה, אינטימית ומפתחת, המאפשרת לכל אחד מהמשתתפים לקבל יחס אישי מהמדריך.

מה תנאי הקבלה לקורס שמאניזם?

תנאי הקבלה ללימודי שמאניזם משתנים בין מכללות ומוסדות לימוד שונים בתחום, אך במרבית מוסדות הלימוד בתחום הלימודים פתוחים בפני הקהל הרחב ואין כל תנאי קבלה ללימודים – כל מי שמעוניין בלימודים מרתקים וחוויה מעצימה ומעשירה – מוזמן לבוא ולהצטרף לקורס.

יחד עם זאת, חלק מהמכללות בתחום מקיימות ראיונות אישיים, במטרה לבדוק את התאמת המועמד ללימודים ייחודיים אלו. כמו כן, חלק מקורסי השאמאניזם מיועדים לקהלי יעד ספציפיים – כגון קורס שמאניזם למטפלים ברפואה משלימה, קורס שמאניזם לפסיכולוגים ואנשי בריאות הנפש או קורס שמאניזם למורשים לעסוק בהיפנוזה.

איזו תעודה מקבל בוגר קורס שמאניזם?

בוגרי הלימודים, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הקורס, יהיו זכאים לתעודת גמר מטעם המוסד בו השלימו את לימודיהם.

מה אפשרויות הלימודים הנוספות לקורס שמאניזם?

אם אתם מתעניינים בלימודים בקורס שמאניזם, ייתכן כי תגלו עניין רב בקורסים נוספים מתחומי הרפואה המשלימה והאלטרנטיבית.

כך לדוגמא, קיים קורס קלפי טארוט, המאפשר ללומדים לחזות את עתידם על ידי שליפה של מספר קלפים, בהתאם לרצונו ולהנחייתו של המטפל.

אפשרויות לימוד נוספות יכול להיות קורס הילינג, שבו המטפל משתמש בכוחות ובחום גופו, על מנת לפתור חסימות אנרגטיות הקיימות בגופו של הפציינט.

לבסוף, גם קורס תקשור, הינו דומה וחופף בתכניו ללימודי השמאניזם. תחום לימודים זה גם הוא עוסק בהרחבת התקשורת והידע שבין המטפל לבין העולם הבא. כל זאת נעשה בזהירות רבה, תוך הקפדה על כללים ברורים שאין לעבור עליהם ותמיד תוך חשיבה על טובתו האישית, העצמתו ורגשותיו של המטופל.

מה אפשרויות התעסוקה לקורס שמאניזם?

בסיום הלימודים יוכלו הבוגרים להשתמש בידע, הכלים והמיומנויות אותם למדו (וחוו) בקורס, על מנת לאבחן ולטפל – ובכך הן למשוך יותר מטופלים, הן להעניק את הטיפול הטוב והמתאים ביותר למטופליהם. מעבר לכך – כל הבוגרים, גם אם אין הם עוסקים במקצועות טיפוליים, ייהנו מחוויה מעצימה, מעשירה ומפתחת, אשר תתרום להם רבות ותעזור להם לצעוד בנתיבי ההגשמה העצמית.
מודעה
מודעה
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎