לימודי גמול השתלמות לעובדים במערכת החינוך

קבלת פרטים ללא כל התחייבות
מאשר/ת קבלת מידע ממוסד הלימודים ומסכימ/ה לתנאי השימוש
לימודי גמול השתלמות לעובדים במערכת החינוך
יועצת לימודים
לימודים

ייעוץ לימודים חינם

רוצה פרטים אודות לימודי גמול השתלמות לעובדים במערכת החינוך?

שירות אישי חינם!

רוצה לקבל מידע על לימודי גמול השתלמות לעובדים במערכת החינוך?

מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
מאשר/ת קבלת מידע ממוסד הלימודים ומסכימ/ה לתנאי השימוש

קורסי גמו"ש למורים במכללות

גמול השתלמות לעובדי הוראה הינם גמולים כספיים אשר מקבלים עובדי הוראה במידה ולקחו חלק בלימודים בקורסים והשתלמויות אשר מסייעים להתפתחותם המקצועית והעשרתם האישית. המטרה של גמולי השתלמות, אותם מעניק משרד החינוך, הינה עידוד עובדי ההוראה השונים, מגננות, דרך מורים ויועצים חינוכיים ועד מנהלי בית ספר, להמשיך בלימודיהם גם לאחר סיום לימודיהם הפורמאליים ומציאת משרה בתחום התמחותם.

ההכרה כי תחום החינוך, ככל תחום מקצועי, ממשיך להתקדם ולהתפתח וכי בכל שנה יוצאות טכניקות הוראה וחינוך חדשות, גישות שמומלץ להכיר ומוסדות חינוך המנסים לפעול בדרכים מגוונות לצורך חינוך ערכי - הביאה את משרד החינוך ליצור רשת תמלוגים אשר מעודדת את העובדים לצאת מהמסגרות המוכרות להם ולהמשיך ללמוד. כי הרי מה יכול להיות יותר חשוב מלהשקיע במי שמשקיע בילדינו. נוסף על כך, מקצוע ההוראה שוחק, ולכן היציאה לקורסי גמול השתלמות גורמת גם להתרעננות מבורכת ואף לגיבוש של המורים. 
יועצת לימודים
לימודים

ייעוץ לימודים חינם

רוצה פרטים אודות לימודי גמול השתלמות לעובדים במערכת החינוך?

שירות אישי חינם!

רוצה לקבל מידע על לימודי גמול השתלמות לעובדים במערכת החינוך?

מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
מאשר/ת קבלת מידע ממוסד הלימודים ומסכימ/ה לתנאי השימוש

מידע כללי על לימודי גמול השתלמות לעובדי הוראה

על פי הוראות בחוזר המנהל הכללי של משרד החינוך עובדי הוראה שהוסמכו לרובד חינוכי כלשהו בחינוך הפורמאלי בארץ, זכאים לגמול השתלמות לפי התבחינים שנקבעו בהוראות משרד החינוך. באופן כללי, עובדי הוראה במוסדות להכשרת עובדי הוראה זכאים לצבירת גמולים בגין השתלמויות, קורסים ו/או פרסומים אם ילמדו 112 שעות בודדות עם ציון במסגרת מוכרות ובקורסים המסייעים להתפתחותם המקצועית.

הקורסים לגמול השתלמות עבור עובדי הוראה הינם מגוונים ורבים: עובדי הוראה יכולים ללמוד גישור ואימון, פסיכולוגיה, ניהול בתי ספר, מנהל עסקים, אומנות, ייעוץ, שפות ועוד. הקורסים יעשירו לא רק את אופן העבודה שלהם ויביאו לקידום עובדי ההוראה, אלא גם יביאו להתפתחות אישית. הידע שתצברו בקורסים השונים יגרום לכם גם לעבוד בצורה יותר טובה ונכונה ואף יביא להעלאה בשכר, אלא גם להעשיר את חייכם. 

קהל יעד

קהל היעד של קורסי השתלמות לעובדי הוראה הם כל עובדי ההוראה באשר הם: מורים ומחנכים, רכזי מקצוע, מרכזי שכבות, מנהלי וסגני בתי ספר, מדריכים, יועצים, מטפלים ועוד. ההוראה כוללת גם את כל מי שעובד בהוראה לגיל הרך: גננות, מטפלות ומדריכי חוגים שונים. לעיתים גם עובדים במערכת החינוך, כגון משרד החינוך או מחלקות החינוך של הרשויות המקומיות, זוכים להשתלמות מקצועית הקשורה לתחום החינוך וההוראה, שהרי גם הם עוסקים בצד החינוכי מזווית אחרת אמנם. 

היציאה לקורס השתלמות תלויה כמובן במעסיק שלכם, שאמור לאשר לא רק את יציאתכם לקורס ההשתלמות, אלא גם את סוג הקורס אליו אתם נרשמים. לדוגמא, אם אתם מורים שיכולים לצאת לקורסי גמול השתלמות, אבל מעוניינים ללמוד הדבקת ציפורניים, הסיכוי שתקבלו אישור לכך הוא נמוך. 

משך לימודים

משך לימודי קורסי השתלמות לעובדי ההוראה משתנים ממכללה למכללה, ותלויים כמובן בסוג הקורס שאתם בוחרים: ישנם קורסים הנמשכים מספר מפגשים אחת לשבוע, וישנם קורסים הנמשכים חצי שנה פעמיים בשבוע, בימים מרוכזים. הכל תלוי כמובן באישורו של המעסיק שלכם ובתחום שבו אתם עוסקים או רוצים לעסוק. 

כמובן שבמכללות המציעות קורסים המוכרים כגמול השתלמות יש אפשרות לבחור בין מסלול ערב למסלול בוקר, שהרי ברור כי אתם עובדים במהלך כל השבוע או לפחות בחלקו הגדול, בשעות הבוקר או הערב, וכי סדר יומכם העמוס לא מאפשר לכם ללמוד בצורה אינטנסיבית. 

קורסי גמול השתלמות לעובדי הוראה 

עבור כל עובד הוראה ישנה רשימה של השתלמויות וקורסים מתוכם הוא יכול לבחור לצורך העשרתו האישית והתפתחותו המקצועית. כך, מורים לאומנות יכולים לבחור בסדנאות והשתלמויות בטכניקות וחומרים שונים, עובדי חינוך מיוחד יוכלו ללכת לקורסים המתמקדים בשיטות חינוך חדשות לבעלי צרכים מיוחדים (למשל חינוך ללקויי למידה או חינוך מיוחד) או כאלו המתמקדים במחקר הפרעות קשב וריכוז והשפעות הרטלין, מורים למחשב יוכלו לעבור קורסים בתחום המחשוב וההוראה הממוחשבת וכדומה.

גם לימודי תואר שני נחשבים כחלק מגמול השתלמות עבור עובדי הוראה, במידה והתואר הוא בעל צביון חינוכי או טיפולי וכן הם מקבלים את הגמול רק על קורסים בהם ניתן ציון מספרי ולא קורסים של "עבר/ לא עבר". לפיכך, במידה ואתם עובדי הוראה ושייכים למשרד החינוך, חשוב שתדעו כי תחת התנאים של משרד החינוך אתם זכאים לקבל גמול על קורסים המוכרים לגמול השתלמות למורים וכך לשדרג את המשכורת שלכם ואת הידע המקצועי. לעיתים משרד החינוך מכיר בגמול השתלמות לו זכאים המורים והגננות בגין כפל תואר, גמול ביניים, גמולי השתלמות רגילים ועוד. חלק גדול מהמורים ויתר עובדי החינוך נוהגים להשתלב בקורסים לגמול השתלמות במהלך שנת השבתון שלהם, פעם בשבע שנים.

תעודה ואפשרויות תעסוקה

בוגרי הקורסים, שיעמדו בכל דרישות הלימודים, יקבלו תעודת גמר מטעם המכללה בה למדו. 

עובדי הוראה וחינוך, בין אם אתם מעוניינים למצוא עניין מקצועי חדש, להתפתח או פשוט להגדיל את המשכורת הדרך הטובה לעשות כן היא אחת - לימודי גמול השתלמות המוכרים על ידי משרד החינוך יסייעו לכם לשפר את מעמדכם המקצועי ואת המשכורת, תוך רכישת מיומנויות חדשות ורלוונטיות לתחום התמחותכם.

עובדי הוראה שלמדו גישור יכולים לעבוד בתפקידים נוספים בבית הספר, מורים שלמדו ייעוץ יוכלו לקבל את תפקיד יועץ או יועצת בית הספר, עובדי הוראה שלמדו חינוך מיוחד יוכלו לעבור לתפקידי מורים לחינוך מיוחד או מורי שילוב, עובדי הוראה שלמדו בקורס ניהול בתי ספר יוכלו לגשת למכרזי תפקיד מנהל בית הספר ועוד. 
מודעה

מחפש לימודי גמול השתלמות לעובדים במערכת החינוך?

מחפש לימודי גמול השתלמות לעובדים במערכת החינוך?
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: תל אביב
מוסדות לימוד בישראל
לימודים

השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת ייצרו איתך קשר בקרוב!

התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת

מאשר/ת קבלת מידע ממוסד הלימודים ומסכימ/ה לתנאי השימוש
מודעה
מאשר/ת קבלת מידע ממוסד הלימודים ומסכימ/ה לתנאי השימוש