קורס עיסוי מקצועי

קבלת פרטים ללא כל התחייבות
מאשר/ת קבלת מידע ממוסד הלימודים ומסכימ/ה לתנאי השימוש
קורס עיסוי מקצועי
יועצת לימודים
לימודים

ייעוץ לימודים חינם

רוצה פרטים אודות קורס עיסוי מקצועי?

שירות אישי חינם!

רוצה לקבל מידע על קורס עיסוי מקצועי?

מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
מאשר/ת קבלת מידע ממוסד הלימודים ומסכימ/ה לתנאי השימוש

לימודי עיסוי מקצועי במכללות

כמה פעמים כאב לכם משהו, והנטייה הטבעית שלכם היתה לעסות אותו? למגע, במיוחד אם הוא נעשה בצורה נכונה, יש כוחות ריפוי אדירים. הצורך במגע הוא לא סתם פינוק, אלא ביולוגי: בעת המגע המוח משחרר אנדרופינים וסרטונין - הורמונים הגורמים להרגשה טובה, ומוריד את רמת הקורטיזול (הגורם למתח) - כל אלו גורמים לנו לתחושת ביטחון ואופטימיות. אם המגע נעשה על ידי מישהו מקצועי, שיודע לשחרר שריר תפוס או רקמה פגועה, ההקלה יכולה להיות עצומה. 

העיסוי (מסאז') המקצועי הינו שיטת טיפול במגע, הכוללת לחיצות, שפשופים, חיכוך וכיו"ב פעולות המבוצעות על גופו של האדם. העיסוי, כפי שיודעים רבים, הינו פעולה נעימה ומרגיעה, בעלת יכולת השפעה חיוביות על הבריאות הפיזית והנפשית, ועל כן אין זה מפליא כי תרבויות עתיקות רבות (כמו גם מודרניות) פיתחו שיטות ייחודיות למסאז'. על מנת להיות מעסה מקצועי נדרשים לימודים מעמיקים בתחום, שכן מדובר תורה שלמה. אם גם אתם מתעניינים בלימודים מרתקים אלו, אשר יכשירו לעיסוק מקצועי בעיסוי, הגעתם למקום הנכון – בואו לקרוא מידע על אפשרויות הלימודים בתחום העיסוי המקצועי.
יועצת לימודים
לימודים

ייעוץ לימודים חינם

רוצה פרטים אודות קורס עיסוי מקצועי?

שירות אישי חינם!

רוצה לקבל מידע על קורס עיסוי מקצועי?

מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
מאשר/ת קבלת מידע ממוסד הלימודים ומסכימ/ה לתנאי השימוש

מידע כללי לימודי עיסוי מקצועי

היפוקרטס, אבי הרפואה המערבית, התייחס לסגולותיו של העיסוי וציין כי "הרופא חייב להיות מנוסה בדברים רבים, וודאי וודאי שעליו להיות מנוסה בתרפיית מגע". תרבויות עתיקות רבות נוספות עסקו בטיפולי מגע ופיתחו שיטות ייחודיות בתחום – הטווינה הסינית, השיאצו היפני, הטיפולים האיורוודים ההודיים, העיסוי באבנים חמות האינדיאני, ושיטות רבות נוספות – שכן, קיימים מעל ל 150 סוגי עיסויים שונים ונבדלים. המשותף לכולם הוא העובדה שכל תרבות מודעת ליתרונות העצומים של העיסוי. 

בשנים האחרונות אנו עדים לעלייה בפופולאריות ובביקוש לעיסויים מקצועיים בישראל, בין אם למטרות בילוי והנאה בלבד – כפי שמציעים מכוני הספא הרבים, ובין אם למטרות טיפוליות – כפי שמציעות קליניקות שיקום שונות בתחום. עם העלייה בביקוש לטיפולים אלו, חלה עלייה בביקוש ללימוד המקצוע, ורבים בוחרים ללמוד שיטות עיסוי ספציפיות או כלליות. ביקוש זה הוביל מוסדות לימוד רבים להציע תכניות לימודים בתחום, המציעות הכשרה מקצועית איכותית ומעמיקה למעסים. בקורס תלמדו על גוף האדם, על דרכי הטיפול, נקודות ריפוי, לחיצות, סוגי מגע ועוצמות המגע, יחסי מטפל - מטופל ועוד. 

למי מתאים ללמוד קורס עיסוי מקצועי?

קהל היעד של לימודי עיסוי מקצועי הינו מגוון ותלוי בסוגי הקורסים השונים: קורס עיסוי בסיסי מתאים לקהל הרחב, גם למי שאינו בעל ידע הקשור לעיסוי, והניסיון היחיד שלו בתחום הוא המסאז' שקיבל בעצמו בספא. ללימודים המתקדמים יותר קהל היעד הוא מי שמגיע מהתחום הטיפולי, כגון מטפלים במגע, מטפלים באומנות, מטפלי שיאצו, מטפלים בארומתרפיה, ועוד. הקורס יכול להיות מתאים גם למי שמגיע מתחום הספורט ורוצה לשנות כיוון, ולכל מי שמבקש ללמוד עיסוי להעשרה אישית כדי להעניק מסאז'ים לחברים ובני משפחה. 


מה הם תנאי הקבלה לקורס עיסוי מקצועי?

תנאי הקבלה ללימודי עיסוי מקצועי משתנים ממכללה למכללה, ותלויים בסוג הלימודים שאליהם אתם מעוניינים להירשם: ללימודי עיסוי מקצועי בסיסיים תנאי הקבלה לא יהיו מחמירים במיוחד. לרוב לא תידרשו להציג ידע או ניסיון הקשורים לתחום העיסוי או הטיפול, אך ייתכן ותצטרכו להציג תעודת 12 שנת לימוד ולעבור ראיון קבלה קצר, שייבחן את מידת התאמתכם ללימודים. לרוב קיים גם גילי מינימלי של 18 כדי להתחיל ללמוד עיסוי. 

לקורסי עיסוי מקצועי מתקדמים, המיועדים למטפלים מנוסים תנאי הקבלה יהיו ידע או ניסיון בתחום הספורט, הטיפול, או העיסוי. גם במקרה זה, כדי להתקבל ללימודים אלו תצטרכו כנראה לעבור ראיון קבלה. 

כמו כן, על המועמדים להיות במצב בריאותי תקין, מכיוון שהעבודה כוללת מאמץ פיזי למשך שעות רבות. 

מה משך קורס עיסוי מקצועי?

משך הלימודים להכשרת מעסים אינו קבוע, ומשתנה בהתאם למוסד הלימודים ושיטת הטיפול הספציפית הנלמדת. קורסי העשרה שונים בתחום יכולים להימשך חודשים ספורים, אם הם מתמקדים בשיטה ייחודית אחת. כאשר מדובר בלימודי עיסוי מקצועי בסיסיים, מ - א' ועד ת', אזי הקורס יכול להימשך שנה עד שלוש שנים אפילו. הלימודים ההללו יכללו לימודים תיאורטיים לצד התנסות מעשית.

מכיוון שרוב המכללות מודעים לעובדה כי למועמדים שלהם יש אילוצים שונים לגבי שעות הלימודים, מכללות רבות מציעות לימודי עיסוי בשני מסלולים: מסלול בוקר (למי שעסוק בשעות הערב) ומסלול ערב (לאנשים שעובדים במשרה מלאה). כך שלא משנה מה העיסוקים שלכם - תוכלו בכל זאת להירשם ללימודים מבלי לפגוע בשגרת חייכם. 

מה לומדים בקורס עיסוי מקצועי?

בדומה למשך הלימודים, גם תכנית הלימודים והנושאים המועברים בה תלויים במוסד הלימודים ובשיטת העיסוי אותה בחרתם ללמוד. אולם, על אף ההבדלים הגדולים בין נושאי הלימוד בתכניות השונות, בדרך כלל משלבים לימודים עיסוי מקצועי הקניית ידע תיאורטי מקיף ומעמיק, לבין שלל התנסויות מעשיות ותרגולים.

בין הנושאים הנלמדים במרבית הקורסים בתחום: אנטומיה, פיסיולוגיה, פתולוגיה, יחסי מטפל-מטופל, אתיקה מקצועית, התאמת הטיפול למטופל, יצירת אווירה מרגיעה בחדר, אבחון הצרכים של המטפל בשיחה מקדימה ועוד.

הלימודים מתקיימים בכיתות קטנות, צוות המרצים כולל מומחים בתחומם ומנוסים בהוראה, שילוו אתכם במהלך הלימודים התיאורטיים, יעמדו לצידכם וידריכו אתכם במהלך ההתנסות המעשית. 

במה עוסקים בוגרי קורס עיסוי מקצועי?

בוגרי לימודי עיסוי מקצועי, שיעמדו בדרישות הלימודים (נוכחות בשיעורים, הגשת עבודות, השתתפות בהתנסות מעשית, מעבר מבחן סיום), יקבלו תעודת גמר מטעם המכללה בה למדו.

מבחינת אפשרויות התעסוקה, הרי שמדובר במגוון שונה של מקומות עבודה רבים: קיימת דרישה רבה למעסים איכותיים בשוק העבודה, וביכולתם להשתלב בעבודה במגוון מרכזי ספא וקליניקות, מרכזי טיפול ובתי מלון, ועוד. כמו כן, יכולים המעסים לעבוד כעצמאיים ולפתוח קליניקה פרטית, או להציע את שירותיהם הנודדים. חשוב שתדעו שבתחילת הדרך רבים מהמעסים המוכרים בשוק, החלו את דרכם בעבודה במסגרת קופות החולים השונות וקיבלו מיומנויות וידע בתחום עד שהפכו לבעלי שם בתחום.

למי שירצה להתפתח בתחום וללמוד סוגי עיסוי נוספים, יוכל ללמוד קורס עיסוי טווינא, עיסוי נשים בהריון, עיסוי תינוקות ועוד. הינו גם אלטרנטיבה מעניינת ביותר. הלימודים הינם משתייכים ללימודי הרפואה המשלימה ומציעים עיסוי בלבוש מלא, לאלה שאינם מרגישים בנוח לקבל עיסוי בלבוש מינימליסטי.
מודעה

מחפש קורס עיסוי מקצועי?

מחפש קורס עיסוי מקצועי?
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: תל אביב (גבול רמת השרון)
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: תל אביב, ב"ש ורעננה
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: חיפה, נתניה ובאר שבע
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: חיפה (צ'קפוסט), נהריה
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: חיפה (צ'קפוסט), נהריה
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: חיפה, נתניה ובאר שבע
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: חדרה
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: תל אביב
מוסדות לימוד בישראל
לימודים

השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת ייצרו איתך קשר בקרוב!

התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת

מאשר/ת קבלת מידע ממוסד הלימודים ומסכימ/ה לתנאי השימוש
מודעה
מאשר/ת קבלת מידע ממוסד הלימודים ומסכימ/ה לתנאי השימוש