לימודי תקשורת צילומית

נמצאו עבורך 2 מוסדות לימודים:

תואר ראשון בתקשורת צילומית

מאז פיתוחה של המצלמה הראשונה בראשית המאה ה-19 ועד ימינו, התפתחה נישת הצילום כחלק מעולם האמנות. המחשבה מאיזה זווית לצלם, כמה זמן חשיפה, צילומי שעות בין ערביים, אילו אלמנטים להוסיף לסצנה המצולמת וכדומה, לכל הגורמים הללו יש השפעה מכריעה על העברת תחושותיו של הצלם אל מי שצופה בתמונה. גם בימינו למרות ההתפתחויות הטכנולוגיות בתחום הצילום, למשל התפתחות הצילום הדיגיטלי, לא הפחיתה את המחשבה האמנותית אליה חותר הצלם המקצועי.

הלימודים לקראת תואר ראשון בתקשורת צילומית נועדו להכשיר צלמים מקצועיים, בעלי הבנה מעמיקה בתחום ובעלי ראייה חברתית-תרבותית מקיפה של עולם הצילום, העיצוב והתקשורת. התואר משלב לימודים עיוניים ותיאורטיים מעמיקים ומקיפים, לצד שלל התנסויות מעשיות והקניית כלים ומיומנויות יישומיות, כך שהכשרתם של הבוגרים הינה מן המעלה הראשונה, ובקיאותם בתחום הינה רבה. אם אתם בעלי נטיות אמנותיות, חובבי צילום ובעלי תחומי עניין נרחבים, ואתם מחפשים לימודים גבוהים שיכשירו אתכם לשלל עבודות נדרשות בעולמות העיצוב, הצילום, הפרסום והתקשורת – לימודי תואר ראשון בתקשורת צילומית יכולים להיות בדיוק מה שאתם מחפשים. אתם מוזמנים לקרוא את המידע המצורף בעמוד זה ואף ליצור עמנו קשר בשביל לקבל מידע נוסף.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות לימודי תקשורת צילומית?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על לימודי תקשורת צילומית?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.

מידע כללי אודות תואר ראשון בתקשורת צילומית

נושא התקשורת צילומית נחשב לייחודי ומרתק. מי שמעוניין לצלם תמונות מתוך מחשבה מעמיקה ולהעביר מסרים, שייקלטו על ידי הצופים, נדרש לידע מקצועי בתחום הצילום שקשה ללמוד אותו לבד, או במסגרת של קורסים קצרים. הנושא ממזג דיסציפלינות שונות מתחום האמנות, תקשורת חזותית, דגשים בהיסטוריה של הצילום, אסתטיקה, שמירה על פרופורציות ועוד מגוון נושאים. לימודי תואר ראשון בתקשורת צילומית, נועדו להכשיר צלמים מקצועיים ברמה הגבוהה ביותר, בעלי הבנה מעמיקה בעולמות התקשורת והתרבות ובעלי וחשיבה תקשורתית-שיווקית מתקדמת.

לימודים אלו מהווים הזדמנות פז לחובבי הצילום, האומנות והתקשורת לקבל ידע מעמיק בתחום ולרכוש את מיטב הכלים, המיומנויות והטכניקות הדרושים להצלחה בו. הלימודים לתואר אף שמים דגש רב על פיתוחו ועידודו של הצד היצירתי והאומנותי בקרב הסטודנטים, ומעודדים אותם לביטוי עצמי ולפיתוח הצד האינטואיטיבי בעבודתם הצילומית. בסיום הלימודים, יידעו הבוגרים כיצד לחבר ולשלב את כל תחומי הצילום – האקדמי, המעשי, הטכנולוגי, החברתי והאישי, כך שיוכלו ליצור עבודות רבות משמעות, ולהשתלב בקלות ומהירות יחסיות בשוק העבודה בתחום. אם גם אתם שואפים לקריירה מוצלחת בתחום הצילום, הזדרזו להירשם אל לימודי תקשורת צילומית לתואר ראשון ותהנו מחוויית לימודים מרתקת וממקצוע מאתגר ומתגמל.
לימודי תקשורת צילומית
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

למי מתאים ללמוד תואר ראשון בתקשורת צילומית?

תואר BA בתקשורת צילומית, מיועד בראש ובראשונה לאנשים בראשית דרכם המקצועית אשר מעוניינים בקריירה שממזגת דגשים מתחום הצילום, האמנות, התקשורת החזותית והשיווק, מתוך כוונה להותיר חותם בכל מי שצופה ביצירותיהם וליהנות ממוניטין רב בתחום הצילום.

כמו כן, יתאימו לימודי תקשורת צילומית לתואר ראשון, לאנשים שעוסקים בתחום התקשורת, הפרסום, יח"צ והשיווק אשר מעוניינים להוסיף ליכולותיהם כישורים נוספים בתחום התקשורת הצילומית, מתוך כוונה לשפר את יכולותיהם המקצועיות.

הלימודים האלה עשויים להתאים גם לאקדמאים שמעוניינים לעשות הסבת מקצוע, מתוך כוונה לתת ביטוי ליכולותיהם ולתכונותיהם היצירתיות.

מה הם תנאי הקבלה ללימודי תקשורת צילומית?

תנאי הקבלה לתואר ראשון בתקשורת צילומית כוללים, בדרך כלל, דרישות אקדמיות כלליות – תעודת בגרות מלאה וציון פסיכומטרי תקף, כמו גם דרישות ייחודיות לחוג. רצוי לבדוק מול כל מוסד לימוד (מכללה או אוניברסיטה) את תנאי הקבלה הספציפיים שלה.

כמו כן, יידרש מן המועמדים שלא עברו בחינה פסיכומטרית לעבור בחינה באנגלית, כדי לבדוק את הרמה שלהם בשפה זו.

הצגת תיק עבודות לא מהווה בדרך כלל תנאי קבלה, אולם זה יהווה יתרון למועמד שיש לו תיק עבודות מעין זה. כמו כן, על המועמד לעבור ראיון קבלה אישי עם ראשי מסלול הלימודים. זה נועד לבדוק את מידת ההתאמה שלהם ללימודי BA בתקשורת צילומית.
לימודי תקשורת צילומית
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

כמה זמן נמשכים לימודי תקשורת צילומית?

לימודי תקשורת צילומית לתואר ראשון, יימשכו בדרך כלל ארבע שנות לימוד אקדמיות. שבמסגרתן יצטרכו הסטודנטים להשלים בין מאה וארבעים למאה ושישים נקודות זכות אקדמיות. הלימודים בדרך כלל יתפרשו על פני שמונה סמסטרים. במתכונת של לימודי יום ילמדו הסטודנטים ברוב ימות השבוע במשך רוב שעות היום.

במתכונת של לימודי ערב שמיועדים לאנשים עובדים, ייתכן כי משך הלימודים יתארך, מכיוון שהסטודנטים ילמדו בין פעמיים לשלוש פעמים בשבוע ולעיתים אף בימי שישי בשעות אחר הצהריים והערב. במתכונת זו הלימודים עשויים אפילו להתקיים גם בסמסטר קיץ.

מה לומדים בתקשורת צילומית?

הלימודים לתואר בתקשורת צילומית כוללים מגוון רחב של נושאים מרתקים והשתתפות בשלל התנסויות מעשיות חווייתיות – ביצוע פרויקט גמר, השתתפות בסדנאות אומן וכו'. כן מוזמנים הסטודנטים בחוג אחת מההתמחויות המרתקות הבאות - שיווק ופרסום, תיעוד ועיתונות, חשיבה יצירתית-שיווקית או רעיונאות ופיתוח מודלים חזותיים.

בין הנושאים הנלמדים בתואר: מבוא לתקשורת חזותית, תקשורת המונים, תולדות הצילום, תולדות האומנות, אתיקה בתקשורת חזותית, צילום עיתונות ועיתונאות, תמונה ומילה בפרסום ותעמולה, מחקרים בתיאוריה ובהיסטוריה של הצילום, מיומנויות צילום והדפסה, דימויים מסחריים, התצלום התיעודי הבודד והכתבה המצולמת, עיבוד תמונה ממוחשב, הצילום כביטוי אישי, אסתטיקה וצילום, מציאות ובדיון בצילום, עקרונות הטכנולוגיות הצילומיות, שפת הצילום, ועוד מגוון נרחב של לימודים עיוניים ומעשיים מרתקים.

איזה תעודה מקבלים בוגרי תקשורת צילומית?

בוגרי הלימודים, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות התואר, יהיו זכאים לתעודת בוגר תואר ראשון - BA בתקשורת צילומית, מטעם המוסד בו השלימו את לימודיהם.

חובות הלימוד עשויות לכלול: השתלמות מעשית בצילום, עמידה בדרישות הנוכחות, הצלחה בבחינות במהלך הלימודים ובבחינות סיום. הגשת פרויקטי גמר וסמינריונים, השתתפות פעילה במהלך השיעורים ועוד.

מה הם לימודי ההמשך לבוגרי תקשורת צילומית?

רבים מבוגרי תואר ראשון בתקשורת צילומית בוחרים להמשיך ללימודי תואר שני באחד מתחומי העיצוב והאמנות, או להרחיב ולהעמיק הכשרתם באמצעות פניה ללימודי תעודה – לימודי צילום סטודיו, לימודי פרסום ולימודי עיתונאות הם רק חלק מהקורסים הרבים אליהם יכולים לפנות בוגרי התואר.

כמו כן, עשויים הבוגרים לפנות אל לימודי תואר שני בתקשורת. מכיוון שבמקרים רבים תואר ראשון בתקשורת מהווה רק בסיס ולא תמיד ניתן למצוא עבודות ראויות בתחום, הרי שהתואר השני יכול לקדם כל מי שמעוניין להפוך לחוקר בתחום התקשורת, או להשיג משרות טובות יותר בתחום העיתונות, יחסי הציבור וכדומה.

במה עוסקים בוגרי תקשורת צילומית?

בוגרי התואר יכולים להשתלב במגוון נרחב של מקומות עבודה ותפקידים פוטנציאליים – כצלמים עצמאיים או שכירים, מנהלי צוותי קריאייטיב ופרסום, ראשי צוותי פיתוח, בסטודיו לעיצוב, אומנות וצילום, בתחום בניית האתרים, בתפקידי אוצרות, בתפקידי עריכת תוכן חזותי ובעוד שלל משרות יוקרתיות ומרתקות.

כמו כן, בוגרים שצברו ניסיון מקצועי רב יוכלו להציג את מועמדותם למשרות הוראה במסגרת של מכללות לצילום, עיצוב ועיתונות. כך הם יעבירו מהידע שלהם לדור הבא של מומחי הצילום.
מודעה
מחפש לימודי תקשורת צילומית?
מחפש לימודי תקשורת צילומית?
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: ירושלים - לימודי מכינה בלבד!
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: ירושלים
מוסדות לימוד בישראל
לימודים
השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת ייצרו איתך קשר בקרוב!
התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
מודעה