קורס מדריכי תעסוקת קשישים

קבלת פרטים ללא כל התחייבות
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
קורס מדריכי תעסוקת קשישים
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס מדריכי תעסוקת קשישים?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס מדריכי תעסוקת קשישים?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

לימודי תעסוקת קשישים במכללות

החידושים הטכנולוגיים, ההתקדמות במחקר בתחום הרפואי, והמודעות לאורח חיים בריא, הכולל תזונה ופעילות גופנית, הביאו לעלייה מבורכת בתוחלת החיים בעולם בכלל ובישראל בפרט. תוחלת החיים הממוצעת בישראל עומדת בשנים האחרונות על 82 שנים, שהיא אגב אחת הגבוהות בעולם, אפילו יותר מתוחלת החיים של תושבים בארה"ב, או אפילו של נורבגיה. גיל הפרישה בישראל היום עומד על 67 שנים לגברים, ו- 62 לנשים, מה שיוצר מצב של גמלאים עם זמן פנוי ורצון להרגיש נחוצים.

קשישים רבים גרים לבד (עקב התאלמנות או סיבות אחרות), ורוצים להרגיש כמה שפחות בודדים. אחרים רוצים לאתגר את המוח או הגוף, וחלק מהמבוגרים בגיל הזהב רוצים פשוט תעסוקה כלשהי. עקב כך קם צורך במדריכי תעסוקה לקשישים, אשר יעבירו פעילויות לקשישים וידריכו אותם כיצד לבצע עבודות שונות. אם אתם אוהבים לעזור, יש לכם סבלנות ורצון להעביר ידע, ולעשות תפקיד עם ערך מוסף – לימודי תעסוקת קשישים יכולים להתאים לכם. בקורס מדריכי תעסוקת קשישים תלמדו טכניקות בתחומי יצירה שונים בעבודה עם קשישים במרכז יום, כגון מקרמה, תפירה, סריגה, הפעלות שונות של קשישים ברמות תפקוד שונות: החל מעצמאיים וכלה בקשישים סיעודיים ותלמדו לארגן ולהדריך קשישים בקבוצות עבודה במפעלים שונים, בהם הם יבצעו עבודות אריזה, הדבקה, שמירה, גינון ועוד.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס מדריכי תעסוקת קשישים?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס מדריכי תעסוקת קשישים?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

מידע כללי על קורס תעסוקת קשישים

כיום פועלות בארץ תכניות רבות המערבות את בני גיל הזהב בתעסוקה כלשהי, בין אם מדובר במרכז יום לקשיש, או במפעלים ומוסדות שונים. במרכזי יום מבלים הפנסיונרים מספר שעות ביום ועוסקים ביצירה, תנועה, מוזיקה, ארומתרפיה, משחקי קלפים, בינגו, שחמט, שש בש, ועוד. במפעלים הם עוסקים בעבודות שונות, כגון: אריזה, הדבקה, תפירה, כריכה, נגרות, ואילו במוסדות שונים הפנסיונרים מועסקים בעבודות שמירה, תחזוקה, גינון, ומתן שירות. עם הקמת המשרד לאזרחים ותיקים, נוספו עוד עשרות פרוייקטים שונים שמטרתם היא תעסוקת קשישים. בקורס מדריכי תעסוקה לקשישים תלמדו טכניקות עבודה עם בני גיל הזהב ברמות שונות של ניידות, תלמדו להתאים את הפעילות לרמת המוגבלות של הקשיש, תקבלו רקע תיאורטי נרחב בנושא הגרונטולוגיה (לימודי הזקנה), גריאטריה, אובדן ועוד. הלימודים יכללו גם לימודים תיאורטיים, וגם סיורי שטח במרכזי קשישים שונים.

למי מיועד קורס מדריכי תעסוקת קשישים?

קהל היעד של קורס תעסוקת קשישים הוא כל מי שעוסק בסוגי תרפיה, כגון טיפול באומנות, טיפול בעזרת בעלי חיים, טיפול בתנועה, ועוד, או מי שעובדים עם אוכלוסיית גיל הזהב, כגון נותני שירות שונים או מנהלי בתי אבות. כמובן שאם העבודה עם קשישים מעניינת אתכם, אך אין לכם ניסיון, לימודי תעסוקת בני הגיל השלישי יכולים להוות דלת כניסה לעולם זה, ולאפשר לכם לקבל כלים כדי לעסוק במקצוע מרתק זה. 

מה תנאי הקבלה לקורס מדריכי תעסוקת קשישים?

תנאי הקבלה לקורס תעסוקת קשישים משתנים ממכללה למכללה: בחלק מהמכללות תדרשו להציג תעודת בגרות או סיום 12 שנות לימוד, בחלק מהמכללות תידרשו להכשרה קודמת (כגון סיום לימודי גרונטולוגיה, עבודה סוציאלית, תרפיה, ועוד) או ניסיון בעבודה עם קשישים, כגון עובדי בית אבות ומרכזי יום, עובדים סיעודיים, מרפאים בעיסוק, פיזיותרפיסטים, ועוד. 

מה משך הלימודים לקורס מדריכי תעסוקת קשישים?

משך קורס תעסוקת קשישים משתנה ממכללה למכללה, אך לרוב מדובר בלימודים בהיקף של בין 20 ל - 30 מפגשים חד שבועיים ( כ - 100 שעות לימוד). הלימודים מתקיימים לרוב יום אחד בשבוע למשך מספר שעות, ברוב המכללות הלימודים מתקיימים בשעות הערב, כך שאם אתם עובדים או בעלי עיסוקים אחרים בשעות הבוקר, תוכלו לשלב את הלימודים בחייכם מבלי לפגוע בשגרה. 

מה תכנית הלימודים לקורס מדריכי תעסוקת קשישים?

תכנית הלימודים בקורס תעסוקת קשישים כוללת נושאים מגוונים, כגון: מעבר לגמלאות, היבטים שונים בהזדקנות (הפן הנפשי, הפן הפיזי), התמודדות עם ההדרדרות במצב הבריאותי, התמודדות עם מגבלות פיזיות שונות, התמודדות עם עזיבת הילדים את הקן המשפחתי, התאמת הפעילות לרמת התפקוד של הקשיש, לימודי תנועה, מוזיקה, יצירה, תפירה, סריגה, עבודות יד שונות.

הלימודים בקורס כוללים גם חלק תיאורטי, וגם התנסות מעשית, הכוללת צפייה בסרטים רלוונטיים, עבודות יצירה, סיורים במרכזים לקשישים, ומפגשים עם גמלאים. 

איזו תעודה מקבל בוגר לקורס מדריכי תעסוקת קשישים?

בוגרי קורס תעסוקת קשישים, שיעמדו בכל דרישות הלימודים (נוכחות, התנסות מעשית), יקבלו תעודת גמר מטעם המכללה בה למדו. 

מה אפשרויות התעסוקה לקורס מדריכי תעסוקת קשישים?

אפשרויות התעסוקה לבורי קורס מדריכי תעסוקה לקשישים הינן שונות ומגוונות: תוכלו להשתלב בעבודה במרכזי יום לקשיש, בבית אבות, בבתי דיור מוגן, במפעלים ובחברות המפעילות תכנית תעסוקה לקשישים, בארגונים שונים, ואף במתנ"סים שונים ומרכזים קהילתיים. 
מודעה
מודעה
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎