ClickCease

sce המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון

תארים בהנדסה המוכרים ע"י המל"ג

sce המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות sce המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על sce המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

sce המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון

SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון החלה לפעול בשנת 1995, וכיום עם יותר מ-6,500 סטודנטיות וסטודנטים ו-13,000 בוגרות ובוגרים, SCE היא המכללה להנדסה הגדולה בישראל.

המכללה מפעילה שני קמפוסים: בבאר-שבע ובאשדוד. המכללה מעניקה תואר ראשון (.B.Sc) בהנדסת מכונות, הנדסת חשמל ואלקטרוניקה, הנדסת תוכנה, הנדסת תעשייה וניהול, הנדסה כימית, הנדסת בנין, מדעי המחשב, תואר ראשון באדריכלות (.B.Arch) ותואר ראשון בתקשורת חזותית (.B.Des).

המכללה מעניקה גם תואר שני (.M.Sc) בהנדסת מכונות עם תזה, בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה, הנדסת תעשייה וניהול והנדסה ירוקה עם תזה.

SCE מבססת את מעמדה בין המוסדות האקדמיים המובילים בארץ, בה מקודמת מצוינות במחקר ובהוראה, בשיתוף פעולה עם התעשייה ועם הקהילה המדעית הבין-לאומית.

המכללה מכשירה אנשי מקצוע שאפתניים ויצירתיים, חדורי רצון לשנות ולחדש, הנותנים מענה לביקוש הגואה לכוח אדם טכנולוגי בעל תפיסה יזמית ורמה אקדמית-מדעית גבוהה. המכללה מקנה לסטודנטים ולבוגרים את כל הכלים האקדמיים, המקצועיים והיישומיים הדרושים להם להמשך דרכם.

 

 • הלימודים מתקיימים בקמפוס באר שבע ובקמפוס אשדוד
 • שכר לימוד אוניברסיטאי
 • מלגת שכר לימוד מלאה לשנת הלימודים הראשונה לזכאים בהתאם לחוק חיילים משוחררים

 

יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות sce המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על sce המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

סקר: האם הסטודנטים בישראל מסתמכים על ההורים?

רוב הציבור בישראל סבור שהורים משפיעים על בחירת תחום הלימודים של ילדיהם. וכן הרוב המכריע סבור כי ההורים עוזרים לילדיהם כלכלית. כך לפי סקר שיזמה SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון ובוצע ע"י יפעת מחקרי מדיה.

לקראת פתיחת שנת הלימודים האקדמית, ב SCE - המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון בדקו מהי עמדת הציבור באשר להשפעת ההורים על נטיית בחירת תחום הלימודים של ילדיהם ועד כמה ההורים תומכים בהם כלכלית במהלך התואר. הסקר שנערך בקרב מדגם מייצג של האוכלוסיה בישראל בקרב 507 איש בגילי 18 - 80, מגלה כי רוב הציבור הכללי ורוב הצעירים בישראל סוברים כי להורים השפעה מכרעת בכל הקשור לבחירת תחום הלימודים והסיוע הכלכלי, בתקופה זו.

מהסקר עולה כי 53% מכלל הציבור (גילי 18-80) ו-59% מקרב הצעירים (גילי 18-35) סבורים כי להורים ישנה השפעה רבה בשיקול בחירת תחום הלימודים שילדיהם יבחרו ללמוד.

על הסוגייה מהי מידת הסיוע הכלכלי של ההורים לילדיהם הסטודנטים, רוב גדול בציבור סבור שהורים מסייעים לילדיהם הסטודנטים באופן כלשהו. 87% מהציבור סבורים שההורים עוזרים במידה כזו או אחרת בכל הקשור להוצאות כספיות של ילדיהם הסטודנטים. לדעת המשיבים רוב העזרה היא בשכר לימוד אבל באופן מפתיע רוב האנשים סבורים או יודעים שישנה עזרה לסטודנטים מצד הוריהם בשורה של צרכים, החל משכר דירה ועד מתן הלוואה.

בשכר הלימוד (78%), שכר הדירה (60%), מזון ומוצרי צריכה (49%), תשלום חשבונות (36%), אחזקת רכב (28%), והלוואות (18%).

המחלקה להנדסת תוכנה

תואר ראשון בהנדסת תוכנה
מביוטכנולוגיה ורפואה ועד רשתות ומחשבים, תקשורת אלחוטית, טלקומוניקציה וביטחון – מהנדסי תוכנה נדרשים כמעט בכל תחומי הפעילות של החיים המודרניים. בתעשיית התוכנה חל בשנים האחרונות גידול חסר תקדים, מורכבות המערכת גדלה, הדרישות משתנות במהירות מסחררת והשוק הפך להיות מתוחכם ותחרותי.

תכנית הלימודים משלבת תחומי לימוד ממדעי המחשב, ההנדסה ועולם התעשייה. היא מכשירה מהנדסי תוכנה בעלי יכולת אנליטית וידע מעמיק באלגוריתמים ובניתוח מערכות ואמינות, בהתאם לסטנדרטים התעשייתיים הגבוהים בתחום.
 • מסלולי התמחות בקמפוס בב"ש: סייבר; Data science
 • מסלולי התמחות בקמפוס באשדוד: תקשורת ואבטחת מידע. 
תואר שני בהנדסת תוכנה המחלקה מקיימת תכנית לימודים לתואר שני המקנה ידע מדעי ומחקרי מתקדם וכלים לפתרון בעיות הנדסיות. התכנית המקיפה משלבת פיתוח של תהליכים הנדסיים וטכנולוגיים ויישומם במגוון ארגונים, הרואים בפיתוח ובשימוש בתוכנה כלי אסטרטגי ראשון במעלה. תכנית הלימודים תרחיב בנושאים כמו תהליכי פיתוח תוכנה, מערכות מידע ותקשורת, ארכיטקטורת מחשבים, מערכות הפעלה, פרדיגמות תכנות ומתודולוגיות למחזור חיי תוכנה.

המחלקה להנדסת בניין

תואר ראשון בהנדסת בניין
מסלול הלימודים במחלקה להנדסת בניין נועד להכשיר מהנדסי בניין בעלי ידע תיאורטי ויישומי בתחומי התכנון, הניהול והביצוע של עבודות בנייה. תכנית הלימודים עונה על הדרישה במשק למהנדסי בניין מקצועיים ויצירתיים המוכשרים לעסוק בתכנון, בביצוע ובניהול של פרויקטים במגוון רחב מאוד של תחומים: כבישים, גשרים, מסילות ברזל, מנהרות, שדות תעופה, מבנים לשימושים שונים, גורדי שחקים, אספקת מים, טיפול בשפכים ועוד. בכל תחומי הלימוד הדגש הוא על הכרת מערכות המחשוב העדכניות המשמשות את המהנדס בכל תחומי העיסוק.

המחלקה ללימודי הנדסת בניין משלבת בתכני ההוראה שלה קורסים בסביבת Project Oriented, שבמסגרתה הסטודנטים לומדים תוך כדי התנסות מעשית במגוון משימות: התנסות בתכנון אדריכלי של בית מגורים, התנסות בפרויקט הנדסי מצומצם בתחום הבטון או הפלדה אשר מכין אותם לפרויקט הגמר בתום הלימודים, קיום תחרויות בין סטודנטים לתכנון וייצור מודלים של תקרות וגשרים הצריכים לשאת עומסים פי מאות ממשקלם העצמי, בניית מודלים למבנים מרחביים מורכבים ובדיקתם לעומסי לחיצה באמצעות ציוד מעבדה מתקדם, ועוד.
 • מסלולי התמחות בקמפוס בב"ש: הנדסת מבנים, הנדסת מבנים לרעידות אדמה
 • מסלולי התמחות בקמפוס באשדוד: הנדסת מבנים; מנהור ובנייה תת-קרקעית. הנדסת תחבורה | הנדסה ימית

המחלקה להנדסה כימית

תואר ראשון בהנדסה כימית
בתעשייה הכימית, המהווה את אחד מן העוגנים הכלכליים של מדינת ישראל, הביקוש למהנדסי כימיה מוכשרים גדל בהתמדה ומאפשר בחירה בין מגוון רחב של תחומים ותעשיות: מתעשיות החקלאות והתרופות ועד פיתוח ויישום של טכנולוגיות ירוקות, ננוטכנולוגיה ועוד.

תכנית הלימודים לתואר ראשון בהנדסה כימית מכשירה בוגרים לעמוד במשימות מגוונות, כגון תכנון ופיתוח תהליכים חדשים, תכנון מוצרים חדשים, אופטימיזציה של מוצרים קיימים, ניהול של תהליכי ייצור, ביצוע של אנליזה כלכלית, הטמעה של עקרונות הבטיחות ואיכות הסביבה, מעורבות במחקר ועוד.
 • הלימודים מתקיימים בקמפוס באר שבע בהתמחויות אלו: טכנולוגיית מים; ביוטכנולוגיה; תעשייה תהליכית
הנדסה ירוקה היא תכנית חדשנית וייחודית בארץ. ההכשרה בתחום ההנדסה הירוקה מיועדת למהנדסים מתחומים מגוונים, המתכננים מערכות, עוסקים בהיבטים הטכנולוגים והתפעוליים של מערכות ותהליכים ומקבלים החלטות שיש להן השפעה על הסביבה, החברה והכלכלה, ועל הדורות הבאים.

  תואר שני בהנדסה ירוקה עם תזה מטרת התכנית היא לחשוף את הסטודנטים לחשיבות של שקלול ההשפעות הסביבתיות, החברתיות והכלכליות על תכנון, עיצוב, תפעול וניהול של מערכות ותהליכים, ולתת להם כלים טכנולוגיים המאפשרים להיטיב עם הסביבה האנושית והטבעית.

לימודי תואר שני עם תזה שמים דגש על חקר, ניתוח מעמיק, ביצוע אינטגרציה ויצירת מומחיות בנושא מסוים. לימודים אלה גם מספקים לבוגרי התוכנית כלים שיאפשרו להם להתמודד עם המורכבות והרב-תחומיות של ההנדסה הירוקה.

הלימודים בתוכנית פתוחים בפני בוגרי תואר ראשון בהנדסה וכן בפני בוגרי תואר ראשון במדעי הטבע. לכל סטודנט תותאם תכנית לימודים לפי הרקע שלו בלימודי התואר הראשון, והוא יידרש לקורסי השלמה בהתאם.

 

המחלקה להנדסת מכונות

תואר ראשון בנהדסת מכונות
הנדסת מכונות מהווה תשתית לכל תעשייה מודרנית בארץ ובעולם. הלימודים משלבים מדעים בסיסיים ויישומים הנדסיים. התחום משיק לתחומים רבים – בהם מכטרוניקה, מחשבים, תעשייה ואנרגיה, תהליכי מחקר, תכנון ופיתוח, ייצור ותחזוקה של מגוון מערכות ועוד, ומהווה את התשתית לכל תעשייה מודרנית ומפותחת.

רובוטים מנגנים, דאון חשמלי, כלב רובוט ורכב עירוני חדשני הם כמה מן הפרויקטים שהוצגו בכנס הפרויקטים האחרון של המחלקה. בכנס השנתי מציגים הסטודנטים פרויקטים שנועדו לשלב בין הידע והכלים שרכשו במהלך לימודיהם לבין דרישות וצרכים המגיעים מחברות מובילות בעולם התעשייה.

תכנית לימודי הנדסת מכונות הייחודית הוקמה על מנת לתת מענה לצורך הגובר וההולך של התעשייה הישראלית בקליטת מהנדסי מכונות בעלי ידע בין-תחומי משולב במספר תחומים, כגון מכטרוניקה, עיצוב תעשייתי, הנדסת אנוש, מערכות אנרגיה ועוד.

סטודנטים ישולבו במהלך לימודי הנדסת מכונות במעבדות תכן ועיצוב מהמתקדמות ביותר בארץ. במסגרת עבודתם במעבדות יבצעו הסטודנטים פרויקטים ייחודיים, בשת"פ עם התעשייה ומוסדות אקדמיים מחו"ל, שמהווים חלק מדרישות הקורסים שיועברו במתכונת Project Oriented.

תואר שני בהנדסת מכונות עם תזה

המחלקה להנדסת תעשייה וניהול

תואר ראשון בהנדסת תעשייה וניהול
הנדסת תעשייה וניהול היא תחום רחב המאגד נושאי הנדסה, כלכלה, מידע, ארגון וניהול. התחום מיישם עקרונות ושיטות מדעיות/הנדסיות של תכנון, תיכון, הפעלת ופתרון בעיות במערכות משולבות המורכבות מציוד, מחומרים ומאנשים.

המחלקה מעניקה לבוגריה טווח רחב של כלים הנדרשים לשם קבלת החלטות ניהוליות ומציאת פתרונות הנדסיים למצבים חדשים: ניהול ותפעול של מערכות, ניתוח תהליכים, תכנון ושילוב מערכות מידע במערכת הארגונית, ניתוח אנליטי ואופטימיזציה של מערכות מורכבות, תכנון וקבלת החלטות בתנאי אי-ודאות, חקר שיטות עבודה, ניתוחים כלכליים, שיווק, ניהול, אבטחת איכות ועוד.
 • מסלולי התמחות בקמפוס בב"ש: מערכות מידע; ניהול פרויקטים הנדסיים; מערכות תעשייה.
 • מסלולי התמחות בקמפוס באשדוד: מערכות מידע; ניהול פרויקטים הנדסיים.
תואר שני בהנדסת תעשייה וניהול המחלקה מקיימת תכנית לימודים לתואר שני המכשירה מהנדסים לקראת תפקידי ניהול בכירים. מטרת הלימודים היא להקנות למהנדסים ידע נרחב ועדכני בתחום התעשייה והניהול. בתכנית הלימודים מגוון שיטות הנדסיות חדשניות, טכנולוגיות מתקדמות, שיטות ניהול, כלים ומיומנויות שיסייעו בקידום לתפקידי מפתח בעולם העסקים, בתעשייה, במחקר או באקדמיה.

המחלקה להנדסת חשמל ואלקטרוניקה

תואר ראשון בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה
תכנית הלימודים בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה מכוונת להכשיר מהנדסים איכותיים ומובילים, שיוכלו להתמקצע בתחומים שונים: כמפתחי מעגלים אלקטרוניים, בקרה ותקשורת, כמהנדסי חשמל במפעלים, בתחנות כוח, במערכות בקרה ואוטומציה תעשייתיות ועוד.
 • מסלולי התמחות בקמפוס בב"ש: טכנולוגיות תקשורת; חשמל ומערכות הספק.
תת התמחות בננוטכנולוגיה
 • מסלולי התמחות בקמפוס באשדוד: מערכות RF, אלקטראופטיקה, תקשורת, לוויינים וחלל, מערכות הספק.
משק האנרגיה המתפתח של ישראל מייצר ביקושים לבעלי תואר שני בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה, המתמחים בנושאים הנוגעים לייצור, להובלה ולשימוש באנרגיה. פתיחת התואר השני בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה עם התמחות במערכות הספק ואנרגיה, באה לענות על ביקושים אלו כמו גם לאפשר לבוגרים להתמחות ולהתמקצע בנושאי אלקטרוניקת הספק, מקורות אנרגיה ורשת חכמה. מטרת התכנית היא להכשיר את שכבת המהנדסים הבכירה הבאה, שיכולים להוביל הן ברמה המחקרית והן ברמה היישומית. לשם כך, הלימודים מתקיימים בסביבת Project Oriented, המשלבת התנסות ברמה גבוהה לצד לימודים תיאורטיים.

תואר שני בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה
הלימודים לתואר שני בתכנית המוצעת בתחום מערכות הספק יאפשרו לסטודנטים לרכוש את הידע הנחוץ, לשם קליטה מוצלחת במשק החשמל המתפתח. במהלך הלימודים יבצעו הסטודנטים עבודות מחקר בתחום ייצור, הובלה ושימוש באנרגיה, תוך שמירה על נצילות גבוהה, אשר יתרמו להרחבת אופקיהם ויאפשרו להם להשתלב בתחום הפיתוח המדעי בענף. בוגרי התכנית מיועדים להוביל את המחקרים ואת הפיתוחים העתידיים של משק האנרגיה בארץ.

תכנית הלימודים לתואר שני ללא תזה, מיועדת לבוגרי תואר ראשון בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה, ולבוגרי תארים במדעי הטבע.

מכינות

המרכז ללימודים קדם-אקדמיים

המרכז ללימודים קדם-אקדמיים מיועד למתעתדים ללמוד במכללה, שאין ברשותם תעודת בגרות או שציוני תעודת הבגרות שברשותם אינם מספיקים, וכן לכל מי שרוצה לשפר את סיכויי הקבלה שלו ללימודי ההנדסה במכללה.

מטרות המכינה: להכשיר מועמדים ללימודים אקדמיים על ידי פיתוח כושר חשיבה, הקניית שיטות למידה, ביסוס והרחבה של הידע; להגביר את סיכויי הקבלה של תלמידי המכינה ללימודים במכללה, על סמך הישגיהם בלימודים. 

המרכז ללימודים קדם-אקדמיים מציע מספר מסלולי לימוד:

הכנה למכינה ייעודית שנתית
 • המסלול מיועד למועמדים עם זכאות לבגרות בעלי 3 יח"ל בציון 55-79
 • בוגרי ישיבות קטנות וגדולות
 • 12 שנות לימוד
 • משך הלימודים 13 שבועות
מכינה ייעודית שנתית
 • המסלול מיועד למועמדים עם זכאות לבגרות או בגרות חלקית בעלי 3 יח"ל מתמטיקה בציון 80 לפחות עד 4 יח"ל מתמטיקה בציון 64.
 • משך הלימודים: 9 חודשים.
 • לבוגרי המסלול תוענק תעודה המחליפה את תעודת הבגרות בתחומי מדעי הטבע וההנדסה.
מכינה ייעודית סמסטריאלית
 • המסלול מיועד לזכאי תעודת בגרות אשר בעלי 4 יח"ל מתמטיקה בציון 65-84 לפחות
 • משך הלימודים: כ-4.5 חודשים
מכינת ריענון
 • המסלול מיועד למועמדים עם זכאות לבגרות בעלי 4 יח"ל מתמטיקה בציון 85
 • משך הלימודים: 3.5 חודשים
EIC - המרכז ליזמות ולחדשנות
המרכז הוקם במטרה לעודד יזמות בקרב סטודנטים ואנשי סגל, להוביל הקמה של מיזמים טכנולוגיים ולחזק את הקשר בין האקדמיה לתעשייה. המרכז מספק שירותי ייעוץ וסיוע ביישום של רעיונות טכנולוגיים ומכשיר סטודנטים כמהנדסים בעלי יוזמה, חזון וחדשנות.

מידע נוסף אודות המכללה

הכירו את סביבת PROJECT ORIENTED
בסביבת Project Oriented הסטודנטים מתמודדים כבר מהסמסטר הראשון עם בעיות ומשימות אמתיות בעולם ההנדסה, ומתנסים בעבודת המהנדס הלכה למעשה. דרגת הקושי בין הפרויקטים עולה עם השנים, והם נבנים בשיתוף פעולה מלא עם תעשיינים ועם בעלי תפקידים בתעשייה. הפרויקטים כוללים לימוד עצמי ועבודה בצוותים – המדמים עבודה בעולם האמיתי, תוך שיתוף פעולה עם גורמים מהתעשייה.

אנרגיה סביבה וערים חכמות
האקתון הנדסה מצילת חיים בדרכים בשיתוף חברת מוביליי

סביבת לימודים איכותית
המעבדות החדישות וכיתות הלימוד המשוכללות מצוידות בציוד אור-קולי מתקדם, ומאפשרות סביבת לימודים נוחה ואיכותית.

מבוקשים בשוק העבודה
תכניות הלימודים במחלקות השונות משלבות ידע תיאורטי וקשר הדוק עם חברות מובילות במשק. ההתנסות המעשית בשטח כבר במהלך הלימודים מעניקה לבוגרי המכללה יתרונות רבים בשוק העבודה - היכרות מוקדמת עם אופי העבודה ועם דרישות המשק, ואפשרות ליצור קשרים אישיים ועסקיים עם מעסיקים פוטנציאליים ועם אנשי מפתח בארץ ובעולם.

למעלה מ- 93% מהבוגרים מועסקים בתעשייה בתחומם.

בוגרים בתעשייה מספרים על הלימודים

אגודת הסטודנטים אגודת הסטודנטים מקיימת במהלך שנת הלימודים מגוון שירותים ופעילויות. האגודה פועלת למען רווחת הסטודנטים, דואגת לשמור על האינטרסים האקדמיים, החברתיים והכלכליים שלהם ותומכת ביוזמות סטודנטיאליות שונות.

המרכז לפיתוח קריירה המרכז לפיתוח קריירה מסייע לסטודנטים ולבוגרי המכללה להשתלב בשוק העבודה, תוך ניצול הקשרים הייחודיים של המכללה עם מעסיקים שונים. במהלך שנת הלימודים האקדמית המרכז מקיים מפגשי תעסוקה ומציע ייעוץ בכתיבת קורות חיים, הכנה לקראת ראיונות עבודה, סדנאות הכשרה לפיתוח קריירה ועוד.

דיקנאט הסטודנטים
דיקנאט הסטודנטים מספק מגוון רחב של שירותים, שנועדו לתת מענה לבעיות אישיות, כלכליות וחברתיות. השירותים כוללים מלגות והלוואות, מעורבות חברתית, סיוע בעת שירות מילואים, שירותים לעולים ולאוכלוסיות מיוחדות, ייעוץ פסיכולוגי, ייעוץ לימודי ועוד.