חשיפה - בית הספר לאומנויות התקשורת והדיגיטל, לימודי החוץ של האוניברסיטה הפתוחה

קורס בימוי והפקה קולנועית

חשיפה - בית הספר לאומנויות התקשורת והדיגיטל, לימודי החוץ של האוניברסיטה הפתוחה

קורס בימוי והפקה קולנועית

חשיפה - בית הספר לאומנויות התקשורת, הטלויזיה והמולטימדיה מציע לכם התמחות מקצועית בבימוי ותהליכי הפקת סרט קצר במסגרת לימודי קורס בימוי והפקה קולנועית.

מטרת התכנית

רכישת יסודות הבימוי הקולנועי והתמקצעות בהם תוך התנסות בעבודת צוות על סט ובימוי תרגילים בסדר קושי עולה, עד לבימוי והפקת סרט הגמר כפרויקט מסכם. כיצד מבטאים רגש? איך בונים סיטואציה דרמטית? הקניית כלים מעשיים הנדרשים לתחום הבימוי וההפקה, והעמקה של יכולת הביטוי האישי בתחום הקולנועי והטלוויזיוני.מסלול הלימודים מקנה נקודות זכות לתואר ראשון באוניברסיטה הפתוחה, ומוכר לפקדון חיילים משוחררים.

הקורס במתכונת לימודי ערב.

הלימודים מתקיימים באוניברסיטה הפתוחה - קמפוס הכפר הירוק בתל אביב.

מידע כללי

התכנית מציעה רכישת יסודות הבימוי הקולנועי והתמקצעות בהם תוך התנסות בעבודת צוות על סט ובימוי תרגילים בסדר קושי עולה, עד לבימוי והפקת סרט הגמר כפרויקט מסכם. כיצד מבטאים רגש? איך בונים סיטואציה דרמטית? הקניית כלים מעשיים הנדרשים לתחום הבימוי וההפקה, והעמקה של יכולת הביטוי האישי בתחום הקולנועי והטלוויזיוני.

הקורס מכשיר לידע מעשי בבימוי ובתהליכי הפקה של סרט קצר, העמקת יכולת הביטוי האישי בתחום הקולנועי והטלוויזיוני, לתפקידי עוזרי במה או במאים מתחילים.

תנאי קבלה

הקבלה ללימודים כרוכה בראיון קבלה אישי ועשיית שאלון קבלה.

משך הלימודים

8 חודשים, שני סמסטרים: הלימודים יתקיימו פעמיים בשבוע,  בין השעות 17:15-22:00

נושאי לימוד

  • פרשנות הבמאי: נלמד כיצד מתווה נקודת מבטו הייחודית של הבמאי את אופי הסרט ואת משמעותו. נלמד כיצד מעצבים דמות קולנועית – מה הם הכלים העומדים לרשות הבמאי, ומאפשרים לו לעצב דמות חד-פעמית בקולנוע.
  • תיק ההפקה: נכיר מקרוב את הסט, את העבודה המוחשית של בימוי סצינה. נלמד איך מכינים תיק הפקה, איך בונים סטורי-בורד, פלור-פלאן וברייק-דאון, ואיך מבצעים בדיקת מוּכנוּת לקראת ההפקה.
  • עריכה: נתמקד בקונבנציות ובכללי עריכה שיש להכירם כדי לתכנן נכון את מהלך הצילומים. נלמד מה בין שלב הצילומים לעריכה, ומה תפקידו של הבמאי בחדר העריכה.
  • צילום וידאו: לקראת הפקות גמר, בעזרת צלם, נלמד כיצד מתכוננים לצילומים, ומהי מערכת יחסים האידיאלית בין צלם לבמאי.
  • תסריטאות - רכישת כלים לכתיבת תסריט עלילתי, להכיר את סגנון הכתיבה הויזואלית, ללמוד ולהתנסות בתהליך הכתיבה של תסריט לקולנוע ולסדרת טלוויזיה, ולהתנסות בדרכי החשיבה של תסריטאי
  • ליהוק, בימוי והדרכת שחקנים – נלמד איך עובד הבמאי עם השחקנים לפי התסריט
במהלך שנת הלימודים הסטודנטים רוכשים את יסודות הבימוי ומתמקצעים בהם תוך התנסות בעבודת צוות על סט ובימוי תרגילים בסדר קושי עולה, עד לבימוי והפקת סרט הגמר כפרויקט סיום של השנה.

תעודה

המסלול מקנה נקודות זכות להמשך לימודים לתואר ראשון במדעי החברה והרוח באוניברסיטה הפתוחה. בסיום המסלול תוענק תעודת גמר מטעם לימודי החוץ של אוניברסיטה הפתוחה – ביה"ס חשיפה.