קורס מורשים לנגישות מתו"ס

נמצאו עבורך 1 מוסדות לימודים:

לימודי הכשרת יועצי נגישות מתו"ס במכללות

אם אתם כבר בעלי תואר אקדמי וניסיון תעסוקתי בתחומים שונים – החל מאדריכלות והנדסה, וכלה בפסיכולוגיה וריפוי בעיסוק, וברצונכם להשתלב בעבודה בתחום חדש, בה תסייעו רבות לאנשים בעלי מוגבלויות – לימודים בקורס מורשה נגישות יכולה להיות בדיוק מה שאתם מחפשים. 

העבודה בתחום זה אינה רק מהווה שליחות ציבורית מן המעלה הראשונה, ותורמת רבות לאיכות החיים של בעלי המוגבלויות השונים, היא גם מבוקשת ורווחית למדי – שכן כלל השירותים הציבוריים הופכים כעת לנגישים יותר ויותר, ועסקים פרטיים רבים מבקשים אף הם להתאים עצמם לבעלי מוגבלויות, והם נעזרים בכישוריהם הרבים של מורשים לנגישות. בואו לקרוא מידע נוסף אודות הלימודים בקורסים להכשרת מורשים לנגישות.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס מורשים לנגישות מתו"ס?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס מורשים לנגישות מתו"ס?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.

מידע כללי אודות קורס מורשים לנגישות מתו"ס

בשנים האחרונות סוף סוף עולה המודעות בקרב קובעי המדיניות והקהל הרחב לגבי חשיבות הנגשת כלל השירותים, התשתיות, הבניינים והסביבה לאנשים בעלי צרכים מיוחדים. בשנת 1998 אף חוקקה הכנסת את חוק שוויון הזכויות לאנשים עם מוגבלויות, ובשנת 2005 הוכנס התיקון לחוק, העוסק בחשיבות הנגישות הפיזית ונגישות השירותים לאנשים עם מוגבלויות.

בכדי לדאוג כי חוק הנגישות יבוצע כהלכה ובמהירות, וכי בעלי המוגבלויות יוכלו ליהנות אף הם משלל השירותים הציבוריים ומנגישות לכל בניין, הוגדר מקצוע חדש – מורשה נגישות. משרד התמ"ת (הכלכלה) אחראי על הענקת תעודות המקצוע בתחום זה, הנחלק, למעשה, לשניים – נגישות מתו"ס (מבנים, תשתיות וסביבה), ונגישות שירות.

בעוד הכשרה כמורשה נגישות מתו"ס מיועדת רק לאדריכלים, הנדסאים ומהנדסים מתחומי הבנייה והארכיטקטורה, ההכשרה כמורשה נגישות שירות מיועדת גם למי שעובדים עם בעלי מוגבלויות – דוגמת פיזיותרפיסטים, מרפאים בעיסוק, פסיכולוגים וכיו"ב.
קורס מורשים לנגישות מתו"ס
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

מי קהל היעד לקורס מורשים לנגישות מתו"ס?

קורס יועצי נגישות מתו"ס ושירות מיועדים למי שמעוניינים להשתלב בעבודות קודש, בה הם יסייעו לבעלי מוגבלויות ליהנות בקלות מכלל השירותים והתשתיות מהם נהנים חסרי המוגבלויות. בדרך כלל פתוחים הלימודים בתחום רק לבעלי תארים אקדמיים ולבעלי ניסיון מעשי רלוונטיים – כפי שתוכלו לקרוא להלן.

מה תנאי הקבלה לקורס מורשים לנגישות מתו"ס?

הלימודים בקורס מורשי נגישות כפופים לנהלים של משרד הכלכלה (התמ"ת לשעבר) ועל כן חייבים המועמדים בכל המכללות לענות על דרישות סף מסוימות.

דרישות הסף לקבלה לקורס מורשה נגישות מתו"ס הם: תעודת אדריכל, תעודת אדריכל נוף, תעודת הנדסאי בניין או אדריכלות או תעודת מהנדס באחד ממקצועות הבנייה, רישום בפנקס המקצוע וניסיון בבנייה של שלוש שנים לפחות, מאז יום הרישום בפנקס. מכללות אחדות אף מקיימות ראיונות אישיים במטרה לבדוק את מידת התאמת המועמד ללימודי התחום ולעיסוק בו.

תנאי הסף לקבלה לקורס מורשה בטיחות שירות הם: מהנדסים, הנדסאים, אדריכלים ואדריכלי נוף בהתאם לתנאי הקבלה לקורס מורשה נגישות מתו"ס, וגם – בוגרי ריפוי בעיסוק, פיזיותרפיה, עבודה סוציאלית, פסיכולוגיה, רפואה, סיעוד, סוציולוגיה, הנדסה תעשייה וניהול ועיצוב פנים, כמו גם עוסקים בתחומי מדעי ההתנהגות והחינוך בעלי תואר רלוונטי אקדמי, ובעלי תואר שני מכל התחומים, אשר יש להם ניסיון של שלוש שנים לפחות בעיסוק בתחום לימודיהם, ושנה של ניסיון מעשי בתחומי הנגישות לאנשים עם מוגבלויות.

מכללות אחדות מקיימות גם ראיונות קבלה כחלק אינטגרלי מתנאי הקבלה ללימודים בקורס יועץ נגישות.
קורס מורשים לנגישות מתו"ס
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

מה משך הלימודים לקורס מורשים לנגישות מתו"ס?

הלימודים בקורס מורשה נגישות מתו"ס, כמו גם בקורס מורשה נגישות שירות, כוללים, בסביבות ה-200 שעות לימוד אקדמיות, ונמשכים, בדרך כלל, בין ארבעה חודשים לחצי שנה.

אם אתם מעוניינים ליהנות מלימודים מרתקים וחשובים אלו, אך חוששים כי סדר יומכם העמוס יקשה עליכם להשתלב בקורס – יש לנו חדשות טובות עבורכם: מכללות רבות מציעות מתכונת לימודים של יום אחד בשבוע בלבד, ומכללות אחדות אף מציעות אפשרות ללימודים בשעות אחר הצהריים והערב, כך שגם אם אתם אנשים עובדים תוכלו להשתלב בלימודים בשעות והמועדים הנוחים לכם ביותר.

מה נושאי הלימודים לקורס מורשים לנגישות מתו"ס?

תכנית הלימודים בקורסי יועצי נגישות היא עשירה, מקיפה ומעמיקה, ותדאג להכשירכם בכל הידע, הכלים והמיומנויות הדרושים למורשה הנגישות המקצועי והאיכותי. תכנית הלימודים משלבת בין שלל נושאים עיוניים ותיאורטיים מרתקים, לבין התנסויות מעשיות, לרבות שני ימי סיור מקצועיים. כיוון שתכנית הלימודים בקורסים כפופה לדרישות משרד הכלכלה – קיימים הבדלים קטנים בלבד בנושאי הלימוד בין מכללות ומוסדות לימוד שונים.

בין התכנים הנלמדים בקורס מורשה נגישות מתו"ס: הוראות הדין בתחום הנגשת המבנים, התשתיות והסביבה, דרכים ושיטות להנגשת מבנים, תשתיות וסביבה, התאמות טכנולוגיות ופתרונות הנדסיים, התאמה לסוג המבנה, התשתיות והסביבה, סוגי מוגבלויות, עקרונות ההנגשה ויישומן ועוד. התכנים הנלמדים בקורס מורשה נגישות שירות: הוראות הדין בתחום הנגשת השירות, היבטים כלכליים של הנגשת השירות, סוגי מוגבלויות, עקרונות ההנגשה ודרכי יישומן ועוד.

איזו תעודה מקבל בוגר קורס מורשים לנגישות מתו"ס?

בוגרי קורס יועץ נגישות/ מורשה נגישות, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים יהיו זכאים לתעודת גמר מטעם המוסד בו השלימו את לימודיהם. תעודת מקצוע (מורשה נגישות מתו"ס או מורשה נגישות שירות) מטעם משרד התמ"ת (הכלכלה), תוענק לבוגרי הקורס אשר יעמדו בהצלחה במבחנים החיצוניים. כן יורשו הבוגרים, אשר יעמדו בתנאים הרלוונטיים, להירשם בפנקס המיוחד למורשים לנגישות.

מה אפשרויות התעסוקה לקורס מורשים לנגישות מתו"ס?

בסיום הלימודים יוכלו הבוגרים להשתלב בשלל עבודות בתחום חשוב זה, הזוכה בשנים האחרונות להתפתחות גדולה. הבוגרים יוכלו לייעץ, לאשר, ללוות, לפקח ולהדריך בהליכי רישוי ובנייה ורישוי עסקים, בארגונים ועסקים פרטיים, כמו גם במוסדות ציבוריים וממשלתיים.

סיכום קורס מורשים לנגישות מתו"ס

לסיכום, אם גם אתם מעוניינים להשתלב מבוקשת, יוקרתית ורווחית, שהיא גם שליחות חברתית – להוביל את תהליכי ההנגשה של מוסדות, עסקים ושירותים לציבור בעלי המוגבלויות – הלימודים בקורס מורשה נגישות (מתו"ס או שירות) מיועדים עבורכם.

לימודים אלו יכשירו אתכם, תוך חודשים ספורים בלבד, במיטב הידע, הכלים והמיומנויות בתחום, כך שתוכלו להשתלב במהירות יחסית בשלל העבודות החשובות בו. אז בואו ליהנות מלימודים שיתנו לכם כלים להפוך את ארצנו ועולמינו למסבירי פנים ונגישים גם לבעלי מוגבלויות בואו ללמוד בקורס הכשרת יועצי נגישות.

אם אתם מעוניינים במידע על לימודים אקדמיים לסטודנטים בעלי מוגבלויות - לחצו כאן.
מודעה
מחפש קורס מורשים לנגישות מתו"ס?
מחפש קורס מורשים לנגישות מתו"ס?
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: באר שבע
מוסדות לימוד בישראל
לימודים
השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת ייצרו איתך קשר בקרוב!
התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
מודעה