קורס יסודות הצילום

נמצאו עבורך 3 מוסדות לימודים:

לימודי צילום למתחילים במכללות

הצילום נמצא בימינו בכל מקום – והוא, ללא ספק, אחד התחביבים הפופולאריים ביותר, כמו גם אחד מסוגי האמנות הנפוצים. על כן, אין זה מפליא, כי רבים מבקשים ללמוד את התחום ולהתמקצע בו, במטרה לשפר את איכות צילומיהם. הצילום החל להתפתח החל מראשית המאה ה-19 ובהדרגה שופרה הטכנולוגיה ואיכות התמונות המצולמות השתפרה פלאים. בתחילת הדרך המצלמות היו גדולות ומסורבלות וכללו חצובה מאסיבית ומבזק (פלאש) אימתני ששימוש בו כמעט הזכיר פיצוץ ברק. בהדרגה מיזערו את המצלמות לגודל של מכונת כתיבה (כולל המבזק) ואחר כך לגודל זעיר שאדם יכול היה להחזיק בכפות ידיו. בימינו הטכנולוגיה שוב השתנתה ועברה מצילום שהתבסס על פילמים שפותחו בחדר חושך, לקבצים דיגיטליים אותם ניתן לעבד במאסות באמצעות תוכנות מחשב שזה ייעודן (לייטרום, פוטושופ ואחרות)

קורס יסודות הצילום (ידוע גם בשם קורס צילום למתחילים) נועד להקנות לאנשים אשר אינם בעלי ידע בצילום – את כל הידע, המיומנויות והכלים הבסיסיים, הדרושים על מנת להוציא תחת ידיהם תמונות מרהיבות עין. קורס זה מתאים הן כבסיס ללימודי צילום מתקדמים ומקצועיים בתחום והן כלימודים למי שמעוניין לשפר את איכות צילומיו – כתחביב ולא כמקצוע. הנכם מוזמנים לקרוא את המידע המצורף בעמוד זה ואף ליצור עמנו קשר בשביל לקבל מידע נוסף.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס יסודות הצילום?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס יסודות הצילום?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.

מידע כללי אודות קורס צילום למתחילים

רבים מהאנשים מצלמים תמונות שמנציחות רגעים בחיים שלהם. בין אם הם עושים זאת באמצעות מצלמת פילם ישנה, מצלמה דיגיטלית סטנדרטית, או במכשיר הסלולר שלהם. יש גם אנשים אשר רוצים להפוך את הצילום לתחביב שלהם. הם יקנו מצלמה איכותית שניתן להחליף את העדשות שלה, יקנו פלאש, יקנו חצובה ועדשות שונות. לאחר מכן הם יצאו לחיק הטבע מתוך כוונה לצלם ציפורים ורק אז הם יגלו כי אינם יכולים כלל לתפעל את המצלמה וכי התמונות שיוצאות להם מטושטשות, חסרות צבע, חסרות עומק שדה או מיקוד ובאופן כללי נראות רע. כל ההשקעה בציוד עלולה לרדת לטמיון, מכיוון שהם אינם יודעים איך להפיק ממנו את התמונות האיכותיות ביותר. מן הטעם הזה ישנן מכללות ובתי ספר שונים לצילום אשר בנו מסלול לימודים מיוחד לחסרי ידע קודם בצילום, במסגרת קורס יסודות הצילום.

קורס צילום למתחילים נועד להעניק את היסודות הנחוצים לכל מי ששואף לצבור ידע בתפעול המצלמות הדיגילטיות המסובכות ולהבין מושגי יסוד בצילום כעומק שדה, מהירות צמצם, מיקוד (פוקוס), זום אופטי לעומת זום דיגיטלי, בניית קומפוזיציה וזוויות צילום נכונות. קורס זה עשוי אף להיות הצעד הראשון לקריירה מבטיחה בתחום הצילום, לכל מי ששואף להפוך לצלם מקצועי. אם גם אתם שואפים לצבור ידע בסיסי בצילום, הזדרזו להירשם אל לימודי יסודות הצילום ותזכו בחוויית לימודים מרתקת ובידע חשוב להמשך הדרך.
קורס יסודות הצילום
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

מי קהל היעד לקורס יסודות הצילום?

לימודי קורס יסודות הצילום מיועדים לכל מי שחשקה נפשו להתפתח בתחום, לקבל ידע, כלים ומיומנויות אשר יסייעו לו להוציא את המיטב ממצלמתו ומעצמו. הלימודים מתאימים למי שמעוניין בהעשרה אישית ופיתוח תחביב יצירתי ומהנה. באמצעות הידע שהם יצברו בקורס הם יוכלו להפיק תמונות איכותיות, בעלי עומק ומאפיינים אמנותיים.

קורס צילום למתחילים עשוי להתאים גם לאנשים ששואפים להתחיל בקריירה של צלמים וקורס זה עשוי להוות תנאי קבלה ללימודי המשך איכותיים ומקיפים כמו תואר ראשון בצילום, או לימודי הנדסאי צילום ומדיה דיגיטלית.

קורס צילום למתחילים עשוי להתאים גם לאנשים שעוסקים בשיווק, פרסום, בניית אתרי אינטרנט, מעצבים גרפיים ומבצעים גרפיים, אשר שואפים להוסיף לעבודתם את האפשרות לצלם תמונות איכותיות שתשפר את הפרסום שלהם.

מה תנאי הקבלה לקורס יסודות הצילום?

כיוון שמדובר במסגרת של לימודי צילום למתחילים – בדרך כלל לא נדרש ידע קודם, רקע או ניסיון מעשי בצילום על מנת להתקבל ללימודים. יחד עם זאת, חלק ממוסדות הלימוד ידרשו שהמועמדים יהיו בני 18 לפחות. בדרך כלל, יתקיימו ראיונות קבלה אישיים, במטרה לבדוק את מידת התאמת המועמדים ללימודים. חלק מן המוסדות מקבלים אל שורותיהם רק בוגרי 12 שנות לימוד (לעיתים אף נדרשת תעודת בגרות מלאה).

שימו לב – חלק גדול מהקורסים בתחום אינם מספקים מצלמה לתלמידים, ועל כן חשוב להירשם ללימודים במכללות אלו, רק אם ברשותכם מצלמה איכותית מסוג DSLR, עם אפשרות לשליטה ידנית בתריס ובצמצם וגם אפשרות להחלפת עדשות.
קורס יסודות הצילום
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

מה משך הלימודים לקורס יסודות הצילום?

משך לימודי קורס יסודות הצילום משתנה בהתאם לעומק הלימודים ומטרתם. קורסים רבים בתחום כוללים בין 36 ל-80 שעות לימוד אקדמיות, הנפרשות על פני בין 10 - 18 מפגשים.

קורס צילום דיגיטלי למתחילים מקיף ומעמיק במיוחד, אשר נועד למי שמעוניין להמשיך, לאחר מכן, לקורסים מקצועיים בצילום, נמשכים בין חצי לשנה וכוללים בין 120 ל-150 שעות לימוד אקדמיות.

אם אתם מעוניינים ליהנות מלימודים מעשירים ומלאי יצירתיות אלו, אך חוששים כי סדר יומכם העמוס יקשה עליכם לעשות כן – יש לנו חדשות טובות עבורכם! מכללות רבות בתחום מציעות לכם בחירה בין לימודים בשעות הבוקר, לימודים בשעות הערב ולימודים בימי שישי בבוקר, כך שגם אם אתם אנשים עובדים או סטודנטים, או אם שעות היום שלכם אינן פנויות מכל סיבה אחרת – תוכלו להירשם ללימודים במועדים והשעות הנוחים לכם ביותר.

מה נושאי הלימוד לקורס יסודות הצילום?

תכנית הלימודים במסגרת קורס יסודות הצילום היא עשירה ומרתקת ומשלבת בין לימודים עיוניים ותיאורטיים מקיפים ומעמיקים, לבין שלל התנסויות מעשיות – לרבות יציאה לצילומים בשעות היום והערב וקבלת משוב על הצילומים.

בין הנושאים הנלמדים במרבית הקורסים לצילום: תולדות הצילום, חשיפה ומדידת אור, תריס, צמצם, ISO, עדשות, עומק שדה, סוגי מצלמות, מבנה המצלמה, קומפוזיציה ופילטרים, מצלמה דיגיטלית מול מצלמת פילם, צילומי לילה, פוטושופ, לייטרום ועריכה דיגיטלית, הכרות עם טכניקות צילום בתנועה

כמו כן, ילמדו הסטודנטים על פיתוח חשיבה יצירתית, שימוש נכון בפלאש, צילום פורטרטים, שליטה בזמן חשיפה, שליטה ידנית, צילום נוף אורבני, צילום שטח ועוד. את הקורס יעבירו מרצים מובילים בעלי ניסיון וידע מקצועי רב.

איזו תעודה מקבל בוגר לקורס יסודות הצילום?

בוגרי קורס צילום למתחילים, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הקורס, יהיו זכאים לתעודת גמר מטעם המכללה בה הם למדו. דרישות הלימוד יכללו: עמידה בחובת הנוכחות, הגשת תרגילים, השתתפות פעילה במהלך השיעור, התנות מעשית בצילום במסגרת סיורי שטח, הגשת פרויקט גמר ועוד.

מה לימודי ההמשך ללקורס יסודות הצילום?

בוגרים אשר ירצו להמשיך ולהתפתח מקצועית יוכלו להתקבל בקלות יחסית ללימודים מתקדמים בתחום ולהתמחות באופן ספציפי בתחומי צילום טבע, צילום אירועים, צילום אופנה, צילום עיתונות ועוד. כמו כן מי ששואף להפוך למקצוען בתחום הצילום עשוי לפנות אל לימודי תואר ראשון בצילום. תואר זה יאפשר לסטודנטים אשר לומדים אותו לצבור ידע מקיף ומעמיק גם טכני וגם תיאורטי ובאופן זה להתפתח כאמנים ויוצרים עם אמירה אישית בתחום.

לימודי המשך נוספים עשויים להיות תואר ראשון בתקשורת צילומית. תואר ראשון זה נועד להכשיר צלמים בעלי איכות מקצועית גבוהה. באופן זה הם יוכלו ליצור במסגרת עבודתם גם תמונות שמבוססות על ראייה מקיפה של הבטים תרבותיים וחברתיים בזיקה אל עולם התקשורת, הצילום והעיצוב.

מה אפשרויות התעסוקה לקורס יסודות הצילום?

בסיום קורס צילום דיגיטלי למתחילים יוכלו הבוגרים להוציא את המקסימום מהמצלמה שלהם (ומעצמם) וליהנות מיכולת להוציא תחת ידם תצלומים אמנותיים ויצירתיים – יכולת שתעזור להם להשתלב בעבודות בתחום: בגופי התקשורת, במשרדי פרסום, בצילום סטודיו וכיו"ב.

מי שצבר את הידע ההתחלתי וגם גילה כישרון רב בעבודתו ובנוסף ניסיונו המקצועי עלה, יוכל לפנות לקריירה עצמאית כצלם פרילנסר. באופן זה הוא יוכל לעבוד עם מגוון רחב של לקוחות וכך להעלות את המוניטין המקצועי שלו ולהרוויח סכומי כסף גבוהים יותר. כמו כן, הוא גם יוכל לפנות להוראת הצילום במסגרת המכללות הרבות לצילום הפרושות ברחבי הארץ. כך הם יעבירו את הידע שלהם לדור הבא של הצלמים המקצועיים.
מודעה
מחפש קורס יסודות הצילום?
מחפש קורס יסודות הצילום?
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: באר שבע
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: תל אביב ורמת גן
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: חיפה קמפוס הנמל - ליד תחנת הרכבת
מוסדות לימוד בישראל
לימודים
השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת ייצרו איתך קשר בקרוב!
התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
מודעה