לימודי הנדסה ביו-רפואית

נמצאו עבורך 2 מוסדות לימודים:

תואר ראשון בהנדסה ביו רפואית

אם אתם רוצים לפתח קריירה מזהירה ולהשתתף במחקרים פורצי דרך, להשתלב בחוד החנית של עולם המחקר ולתרום להצעדתה של הרפואה אל עבר העתיד, ואם אתם מתלבטים בין לימודי הנדסה, לימודי ביולוגיה ולימודי רפואה – התואר הראשון בהנדסה ביו רפואית מיועד עבורכם!

הנדסה ביו רפואית היא אחד התחומים הלוהטים ביותר בעולם המחקר, ופיתוחיהם של מהנדסים ביו רפואיים תורמים להצלת חייהם של אין ספור חולים ונפגעים – אולטראסאונד, הנדסת רקמות ומכשירי ה-MRI  פותחו כולם הודות לעבודתם הטובה של מהנדסים אלו, וכעת נמצאים בשלבי פיתוח שלל מכשירים רפואיים נוספים, שיעזרו לקדם את בריאות האוכלוסייה. בואו לקרוא מידע נוסף אודות לימודי הנדסה ביו רפואית.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות לימודי הנדסה ביו-רפואית?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על לימודי הנדסה ביו-רפואית?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.

למי מתאים ללמוד הנדסה ביו-רפואית לתואר ראשון?

לימודי תואר ראשון בהנדסה ביו רפואית מיועדים למי שרואה את עתידו בעבודה מחקרית פורצת דרך, שתעזור לקדם את עולם הרפואה ולהציל את חייהם (ולתרום לאיכות חייהם) של רבים. הלימודים מתאימים, כמובן, למי שהינם בעלי יכולת אנליטית מפותחת ומשיכה לתחומי המדעים וההנדסה. הלימודים מתאימים במיוחד לרופאים המעוניינים להתמחות בתחום.

אם אתם מתעניינים בלימודי הנדסה ביורפואית, ייתכן כי תגלו עניין גם בלימודים קרובים – לימודי הנדסה רפואית, לימודי הנדסאי מכשור רפואי, לימודי ביוטכנולוגיה, לימודי ביולוגיה מולקולרית ותחומי לימוד נוספים מתחומי ההנדסה והמדעים המדויקים.  
לימודי הנדסה ביו-רפואית
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

מה הם תנאי קבלה להנדסה ביו-רפואית לתואר ראשון?

תנאי הקבלה ללימודי הנדסה ביו רפואית נחשבים לגבוהים במיוחד, שכן לימודי התחום הם לא רק מבוקשים למדי – אלא גם סבוכים ומורכבים מאד. בדרך כלל נדרשים המועמדים להיות בעלי ציון פסיכומטרי גבוה במיוחד, כמו גם בעלי ממוצע גבוה בתעודת הבגרות. כמו כן, על הבגרות לכלול יחידות לימוד מורחבות במקצועות ריאליים, ועל המועמדים להיות בעלי רמה גבוהה באנגלית ומתמטיקה. ראיונות אישיים ומבחני קבלה מהווים אף הם תנאי קבלה נפוץ בתחום.

תנאי הקבלה ללימודי הנדסה רפואית במכללה האקדמית להנדסה אורט הרמלין, לדוגמא, הם ציון פסיכומטרי 600 לפחות או דיפלומת הנדסאי בציון 75 לפחות, זכאות לתעודת בגרות ישראלית בממוצע משוקלל 70 לפחות' בגרות במתמטיקה ברמה של 4 יח"ל בציון 80, או 5 יח"ל בציון 70,-בגרות בפיסיקה ברמה של  5 יח"ל, בגרות באנגלית ברמה של 4 יח"ל בציון 70, או ברמה של 5 יח"ל בציון 65.

אם גם אתם חולמים ללמוד תואר חשוב ומרתק זה, אך חוששים כי לא תעמדו בתנאי הקבלה הגבוהים – ודאי תשמחו לשמוע כי יש מגוון דרכים בהן אתם יכולים להעלות פלאים את סיכויי הקבלה שלכם: לימודים במכינה קדם אקדמית למקצועות ההנדסה, או שיפור ציוני הבגרות והפסיכומטרי בעזרתו של קורס מתאים, יגדילו מאד את סיכוייכם להתקבל ללימודים יוקרתיים אלו.

כמה זמן נמשכים לימודי הנדסה ביו-רפואית לתואר ראשון?

משך לימודי הנדסה ביו-רפואית לתואר ראשון, בדומה ליתר לימודי ההנדסה לתואר ראשון, הוא ארבע שנים.
לימודי הנדסה ביו-רפואית
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

מה הם מסלולי הלימוד להנדסה ביו-רפואית לתואר ראשון?

מכללות ומוסדות לימוד אחדים מציעים מסלול לימודים ייחודי ויוקרתי ללימודי תואר כפול בהנדסה ביו רפואית וברפואה. תואר זה, המזכה את בוגריו בשתי תעודת יוקרתיות – B.Sc בהנדסה ביו רפואית ותואר MD ברפואה, הוא הגשמת חלומה של (כמעט) כל אם יהודייה – בן (או בת) שהוא גם רופא וגם מהנדס! הלימודים במסלול זה נמשכים 9 שנים בלבד (במקום 11 שנים שדרושות להוצאת תואר בהנדסה ותואר ברפואה מחוץ למסלול זה).

מסלול לימודים ייחודי נוסף הוא המסלול לתואר ראשון כפול בהנדסה ביו רפואית וביולוגיה עם הדגש במדעי המוח, המזכה את בוגריו בשני תארי B.Sc יוקרתיים. הלימודים במסלול נמשכים ארבע שנים.

מה לומדים בהנדסה ביו-רפואית לתואר ראשון?

תכנית הלימודים בתואר ראשון בהנדסה ביו רפואית היא מרתקת ועשירה, ודואגת להכשיר את בוגריה בידע עדכני ובמיטב הכלים והמיומנויות בתחום. הכשרתם האיכותית של הבוגרים נזקפת לשילוב בין שלל הקורסים העיוניים והתיאורטיים מהם נהנים הבוגרים לבין התרגולים הרבים בהם הם משתתפים ומגוון ההתנסויות המעשיות בתואר, הכוללות עבודה במעבדות חדישות ומשוכללות, והתנסות מעשית בעבודה בבתי חולים ובתעשייה (בחלק מהמכללות ומוסדות הלימוד).

בין הנושאים הנלמדים במהלך התואר: מתמטיקה, פיזיקה, כימיה, ביולוגיה, אנטומיה, דימות, גנטיקה, עיבוד אותות ותמונות רפואיות, שימושי לייזר ברפואה, פיתוח מערכות מידע ברפואה, מערכות ביו אופטיות, הנדסת רקמות וביו-חומרים, ביו מכניקה של מערכות פיזיולוגיות ועוד שלל נושאי לימוד מרתקים.

איזה תעודה מקבלים בוגרי הנדסה ביו-רפואית לתואר ראשון?

בוגרי הלימודים, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות התואר, יהיו זכאים לקבל תעודת בוגר תואר ראשון – B.Sc בהנדסה ביו-רפואית, מטעם המוסד בו השלימו את לימודיהם.

במה עוסקים בוגרי הנדסה ביו-רפואית לתואר ראשון?

בוגרי לימודי הנדסה ביו רפואית לתואר ראשון יכולים להשתלב במגוון משרות מרתקות ומאתגרות, ולתרום בעבודתם לקידומה של הרפואה אל עבר אופקים חדשים ולהצלת חייהם של רבים. הבוגרים יכולים להשתלב בעבודה במחלקות בבתי חולים, בארגוני בריאות, בעבודות מחקר ופיתוח במכוני מחקר ובאקדמיה ובחברות ומיזמי הייטק בתחומי הרפואה והביו-רפואה.

מה הם לימודי ההמשך לבוגרי הנדסה ביו-רפואית לתואר ראשון?

בפני בוגרי תואר בהנדסה ביו רפואית עומדות שלל אפשרויות מרתקות להמשך ללימודים מתקדמים: הבוגרים יכולים להמשיך ללימודי רפואה במסלול ארבע שנתי או להשתלב בלימודי תואר שני בהנדסה במגוון תחומים – הנדסה ביו רפואית, הנדסת מכונות, הנדסת כימיה תרופתית, הנדסת ביוטכנולוגיה ועוד. בוגרים המעוניינים לרכוש כישורי ניהול מתקדמים, שיעזרו להם להשתלב בעבודות ניהוליות בתחום, יכולים להצטרף ללימודי מנהל עסקים לתואר שני.
מודעה
מחפש לימודי הנדסה ביו-רפואית?
מחפש לימודי הנדסה ביו-רפואית?
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: תל אביב, הלימודים מתאימים לבני 18 ומעלה
מוסדות לימוד בישראל
לימודים
השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת ייצרו איתך קשר בקרוב!
התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
מודעה