קורס שוקולטייר

קבלת פרטים ללא כל התחייבות
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
קורס שוקולטייר
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס שוקולטייר?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס שוקולטייר?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

לימודי הכשרת שוקולטיירים במכללות

בעת שמדברים על תחום לימודי הקונדיטוריה, הקונוטציה הראשונית שעולה לנו לראש מתקשרת לשוקולד או למאכלים מתוקים אחרים. השוקולד הוא לא רק אחד מהדברים מעוררי התאווה והטעימים ביותר שקיימים, הוא גם מעורר וממריץ, תורם לשיפור מצב הרוח ובצריכה מוגבלת, הוא בעל יתרונות בריאותיים לא מעטים, כפי שהולכים ומגלים שלל מחקרים שנערכים בשנים האחרונות.

אם הינכם מעוניינים ללמוד את רזי המקצוע, הכוללים הנחיות מדוייקות אודות יצור השוקולד, הבנת הכללים הברורים בנוגע לאילו שילובים כדאי להכניס שוקולד למנה ובאילו לא, קורס שוקולד עשוי להיות המקום המתאים ביותר עבורכם.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס שוקולטייר?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס שוקולטייר?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

מידע כללי אודות קורס שוקולטייר

יתרונותיו הברורים של השוקולד, ובראש ובראשונה טעמו המתוק והאלוהי (למעשה, שמו המדעי של עץ הקקאו הוא Theobroma Cacao שמשמעו – מזון האלים), הפכו אותו לממתק פופולארי במיוחד, המהווה את הבסיס לקינוחים רבים.

אם גם אתם מחשיבים את עצמכם כמכורים לשוקולד, או לכל הפחות – חובבים גדולים של שוקולד, ודאי תשמחו לדעת כי הליך ייצורו של שוקולד איכותי אמנם מורכב – אך ניתן ללמוד אותו בקלות בקורס מתוק במיוחד בן חודשים אחדים.

כיום, המכללה העוסקת בהכשרה מקיפה בתחומי הקונדיטוריה הינה דן גורמה, המתמחה במתן כלים יעילים לאנשים הרואים את עצמם כחובבי אפיה ברמה גבוהה הן במידה והינם מעוניינים לעסוק בתחום וגם במידה והם מעוניינים לקבל כלים רבים יותר בתחום. 

נושאי לימוד - מה לומדים בקורס שוקולטייר?

תכנית הלימודים בקורס הכשרת שוקולטיירים היא מגוונת ועשירה – ממש כמו שוקולד איכותי. התלמידים בקורס נהנים לא רק מהקנייה של ידע תיאורטי ועיוני מרתק, אלא גם, כמובן, מהקנייה של שלל כלים ומיומנויות מעשיות להכנתו של שוקולד (ולעיתים גם ממתקים נוספים, דוגמת פרלינים, מרציפנים וכדומה), ומטעימות מתוקות ועריבות לחיך.

אמנם נושאי הלימוד משתנים, לעיתים, בין מכללות ומוסדות לימוד שונים, כמו גם בין קורסים שונים באותו מוסד לימודים (בהתאם לרמת ההכשרה בקורס), אך לעיתים קרובות כוללים הלימודים את הנושאים והתכנים הבאים: סוגי שוקולד, ההיסטוריה של השוקולד, זני פולי קקאו, השלבים השונים של ייצור שוקולד – קטיף ותסיסה, טחינה וערבוב וטימפרור, ההשפעות הבריאותיות של השוקולד, טעמי שוקולד, מרקמי שוקולד, ציוד העבודה להכנת שוקולד, עיטור, גנאשים, עיבוד שוקולד, אפייה עם שוקולד, הכנת עוגות, עוגיות, מוסים, פרלינים ועוד, מרציפן ונוגט, ועוד שלל נושאי לימוד ערבים לחיך, שישאירו אתכם עם טעם של עוד, ויקנו לכם את כל הידע, הכלים והמיומנויות להכנתו של שוקולד איכותי ומעורר תיאבון.

קהל יעד - למי מתאים ללמוד קורס שוקולטייר?

הלימודים בקורס שוקולד מיועדים, כמובן, לכל חובבי ממתק אולטימטיבי זה – בין אם ברצונכם בחוויה מתוקה ומעשירה, בכלים להכנת שוקולד במטבח הביתי או בהכשרה מקצועית להשתלבות בעבודה בתחום – ייצור שוקולד בוטיק או פתיחת קונדיטוריה וכד' – תמצאו קורס העונה בדיוק למבוקשכם, מבין שלל הקורסים בתחום השוקולד.

תנאי קבלה - מה צריך כדי ללמוד קורס שוקולטייר?

תנאי הקבלה ללימודים בקורס שוקולד משתנים בין מכללות ומוסדות לימוד שונים בתחום, אך מרבית המכללות אינן מציבות כל תנאי קבלה – והקהל הרחב כולו מוזמן לבוא וליהנות מהלימודים המתוקים. קורסים מתקדמים בתחום מיועדים למי אשר הינם בעלי ידע וניסיון באפייה, קונדיטוריה והכנת שוקולד, או לבוגרי קורסים בסיסיים בתחום.

משך לימודים - כמה זמן נמשך קורס שוקולטייר?

משך הלימודים בקורס שוקולטייר משתנה אף הוא בין מכללות ומוסדות לימוד שונים בתחום, בהתאם לרמת ההכשרה המבוקשת: לצד סדנאות הכנת שוקולד קצרות, הכוללות מפגשים אחדים (או אפילו מפגש אחד בלבד), ואשר נועדו לספק לתלמידים חוויה מתוקה במיוחד, כמו גם כלים בסיסיים להכנת שוקולד במטבח הביתי, מתקיימים גם קורסים מקיפים ומעמיקים יותר – אשר נועדו להכשיר את בוגריהם כשוקולטיירים מקצועיים ואיכותיים.

הקורסים המקיפים בתחום כוללים, בדרך כלל, בין 50 ל-90 שעות לימוד אקדמיות, והם נמשכים בין חודשיים לחצי שנה, בהתאם למספר שעות הלימוד הכולל, מספר המפגשים השבועיים ואורכו של כל מפגש.

אם אתם מעוניינים ליהנות מלימודים מלאי טעם אלו, אך חוששים כי סדר יומכם העמוס יקשה עליכם לעשות זאת – יש לנו חדשות טובות עבורכם: מכללות רבות מציעות לכם אפשרות בחירה בין לימודים בשעות הבוקר לבין לימודים בשעות אחר הצהריים והערב, ולעיתים גם אפשרות ללימודים בימי שישי בבוקר, כך שגם אם אתם אנשים עובדים, סטודנטים, או עסוקים מכל סיבה אחרת – תוכלו להשתלב בלימודים בשעות והזמנים המתאימים לכם ביותר.

 

אפשרויות לימודים נוספות בתחום הקונדיטוריה

במידה ותחום הקונדיטוריה בכלל והשוקולד בלבד, מעניינים אתכם, תוכלו להשתלב במגוון תחומים המשיקים לכך.

באופן כללי, אם ישאלו את חובבי השוקולד אם אוהבים פרלינים, הם ימנו שורה ארוכה של סוגי פרלינים, עם צורות, צבעים וטעמים שהם מתמחים בהם - וזאת עוד לפני שקיבלו את הידע הדרוש להכנתם. לכן, קורס ייצור פרלינים עשוי להיות המקום המתאים ביותר עבורכם, כך שלא תצטרכו לנסוע לחו"ל כדי להנות מטעם נדיר של פרלינים, תוכלו להכינם בעצמכם בבית בדיוק לפי טעמכם האישי.

קורס אחר הינו קורס עיצוב עוגות, לרוב, העוגות הינן מקושטות ומעוטרות בשוקולדים או בקרמים מיוחדים. לכן אם אתם נמנים אם אוהבי המתוקים, שווה לכם לברר אודות תחום זה במקביל, ולהרחיב את הידע הקיים ברשותכם לשם שדרוג העוגיות הביתיות שאתם מכינים ביום יום או לסופי השבוע.

אפשרויות תעסוקה - מה עושים עם תעודת בוגר קורס שוקולטייר?

בוגרי הקורסים המקיפים להכשרת שוקולטיירים יוכלו להשתלב בעבודה במפעלים לייצור שוקולד – גם הגדולים שבהם וגם בחנויות בוטיק, קונדיטוריות קטנות, ובתי קפה. יתירה מכך – הבוגרים יוכלו לפנות לדרך עצמאית ולפתוח חנות לממכר שוקולד בוטיק מעשה ידיהם, או לייצר פרלינים מרהיבים וטעימים לבתי קפה וקונדיטוריות מובילות.

בוגרי קורסים בסיסיים יותר יוכלו, כמובן, להכין להנאתם, במטבח הפרטי, שלל תופינים על בסיס שוקולד.

תעודת גמר - איזו תעודה מקבלים בוגרי קורס שוקולטייר?

בוגרי הלימודים, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הקורס, יהיו זכאים לתעודת גמר מטעם המוסד בו השלימו את לימודיהם. מכללות ומוסדות לימוד אחדים בתחום מקיימים שיתופי פעולה עם מוסדות לימוד מובילים בחו"ל, ומעניקים לבוגריהם תעודה בינלאומית יוקרתית, המוכרת על ידי בתי ספר מפורסמים ועתירי מוניטין.

שכר לימוד - כמה עולה קורס שוקולטייר?

שכר הלימוד משתנה בהתאם למוסד בו תבחרו ללמוד. 

לאורך הקורס והתעודה אותה תקבלו בסופו יש השפעה רבה על המחיר. 

תעודת גבר בינלאומית תוביל לשכר לימוד גבוה יותר. 
מודעה
מודעה
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎