קורס פיסול בבצק סוכר

קבלת פרטים ללא כל התחייבות
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
קורס פיסול בבצק סוכר
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס פיסול בבצק סוכר?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס פיסול בבצק סוכר?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

לימודי יצירה בבצק סוכר במכללות

כיום, בעקבות תוכניות בישול כמו מאסטר שף, משחקי השף, קארין גורן ועוד, החלה לעלות המודעות הקיימת של אנשים לבישול בכלל וללימודי קונדיטוריה בפרט. בעת שדנים בעוגה טעימה, אי אפשר להתעלם מיופיה, המשחק תפקיד מרכזי. כתוצאה מכך, העיסוק בבצק סוכר, הדומה במרקמו לפימו, גמיש כפלסטלינה ומאפשר ליצור עיצובים מרהיבים ביותר.

העיצוב בבצק סוכר ויצירת עוגות המעוטרות בדמויות היו מוגבלות במהלך רוב ההיסטוריה לחגיגות האצולה בלבד. אולם כיום, כל מי שמעוניין להפוך את העוגה מעשה ידיו ליצירת אמנות מעוטרת, יכול לעשות זאת בהשקעה לא גדולה במיוחד, ועל כן העוגות המעוטרות הופכות נפוצות יותר ויותר.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס פיסול בבצק סוכר?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס פיסול בבצק סוכר?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

מידע כללי על קורס בצק סוכר

פיסול בבצק סוכר אינו מוגבל עוד לעוגות חתונה ועוגות בר מצווה בלבד – וכיום כל אירוע המכבד את עצמו מתהדר בעוגה אשר אינה רק טעימה להפליא – אלא גם מעוצבת כדבעי.

בעת שעוברים ליד הקונדיטוריות הרבות בארץ וכן בעולם, הצבעים, העיצובים והיופי בדרך כלל נזקף לטובת השימוש בבצק הסוכר. אולם כדי לדעת להשתמש בו כראוי, חשוב שתקבלו את ההדרכה הטובה והמקצועית ביותר בתחום, כדי שתדעו, כמו במקצועות הכימייה והביוטכנולוגיה, אילו שלבים מדוייקים נחוצים להצלחתו של הבצק, אילו שילובי צבעים כדי לכלול, וכמה סוכר צריך לשים בעת הכנת העיסה.

במידה והינכם מעוניינים להרחיב את ידיעותיכם בנושא, תוכלו להשתלב במסלול הלימודים העשיר שמציע דן גורמה. באופן כללי, הלימודים הינם מקיפים יותר וכוללים התייחסות לכל תחומי האפייה והבישול ועל כן, תוכלו לשפר את מהמיומנויות הדרושות לכך וליצור יצירות פאר.

מה תוכניות הלימוד לקורס פיסול בבצק סוכר?

תכנית הלימודים בסדנאות והקורסים לעיצוב ופיסול בבצק סוכר היא עשירה למדי, ומשלבת בין הקניית ידע עיוני לבין שלל תרגולים והתנסויות מעשיות בהכנה ופיסול - וכמובן כי גם חלקן של הטעימות אינו מופקר מתכנית הלימודים. 

אמנם נושאי הלימוד המדויקים יכולים להשתנות מעט בין מכללות ומוסדות לימוד שונים בתחום, אך לעיתים קרובות כוללים הלימודים בקורסים המקיפים בתחום את הנושאים והתכנים הבאים: מושגי יסוד באפיה ובעיצוב עוגות, מהו בצק סוכר, היכרות עם כלי העבודה לפיסול בצק סוכר, ציפוי עוגות בבצק סוכר, פיסול גיבורי ילדים בבצק סוכר – הלו קיטי, פו הדוב, נסיכות, חיות, דמויות דיסני, גיבורי על ועוד, עוגות בקומות, קפלים בבצק סוכר, דמויות מפורטות, גימורים וסגירות לעוגות, עוגות תלת ממדיות, טכניקות להעתקת ציור, טכניקות פיסול, סוגי עוגות ומשטחים, ועוד שלל נושאי לימוד, מלווים בתרגולים שוטפים, אשר יכשירו את הבוגרים כפסלים "מומחים" בבצק סוכר.

מי קהל היעד לקורס פיסול בבצק סוכר?

הלימודים בקורס הכנת ופיסול בבצק סוכר מיועדים לאנשים יצירתיים, חובבי בישול ואפייה ככלל – וחובבי מתוק בפרט, המעוניינים ללמוד כיצד ליצור עוגות ודברי מתיקה מופלאים ומעוצבים למשעי תוך שימוש בבצק סוכר.

הלימודים מתאימים הן למעוניינים בהעשרה אישית – אשר תעזור להם לשרג את הקינוחים אותם הם מכינים במטבח הפרטי, כמו גם לאנשי מקצוע מהתחום – קונדיטורים, שוקולטיירים, שפים וטבחים – המעוניינים להתמקצע בהכנה ופיסול בבצק סוכר.

לימודים בסדנאות יצירה ופיסול בבצק סוכר מתאימים גם למעוניינים לחגוג אירועים שונים – כגון מסיבת רווקים ורווקות, ימי הולדת וכיו"ב – בצורה ייחודית ומתוקה במיוחד (ניתן להזמין ולתאם סדנאות פרטיות), כמו כן מתקיימים קורסים ייחודיים המיועדים לילדים.

מה תנאי הקבלה לקורס פיסול בבצק סוכר?

תנאי הקבלה ללימודים בקורס הכנה ופיסול בבצק סוכר משתנים בין מכללות ומוסדות לימוד שונים בתחום, אך ברוב רובם של המכללות אין כל תנאי קבלה – וכל המעוניין להתמקצע בפיסול הכי מתוק שיש – מוזמן לבוא וליהנות מהלימודים.

חלק מהקורסים בתחום, המיועדים בעיקר לאנשי מקצוע רלוונטיים (דוגמת שפים וקונדיטורים) מקבלים אל שורותיהם רק בעלי רקע וניסיון בבישול ואפייה וקורסים מתקדמים בפיסול בבצק סוכר מיועדים לבוגרי הקורסים הבסיסיים, או לבעלי רקע וניסיון בפיסול המתוק. כמו כן, מכללות אחדות אף עורכות ראיונות קבלה אישיים, במטרה לבדוק את מידת התאמת המועמד ללימודים.

מה משך הלימודים ותעודות לקורס פיסול בבצק סוכר?

משך הלימודים בקורס יצירה בבצק סוכר משתנה בין מכללות ומוסדות לימוד שונים בתחום, כמו גם בין קורסים שונים באותו מוסד הלימודים עצמו, בהתאם לעומק והיקף הלימודים. לצד סדנאות קצרצרות בנות מפגש אחד או שניים, המיועדות להעשרה אישית בלבד ומתאימות במיוחד למי שמעוניינים בחוויה ייחודית ומתוקה. 

קורסים מקיפים ומעמיקים יותר כוללים בין שישה לשניים עשר מפגשים, ומונים, בדרך כלל, בין 24 ל-50 שעות לימוד אקדמיות. קורסים מקיפים אלו מכשירים את בוגריהם במיומנויות מתקדמות לפיסול בבצק סוכר – ובסופם יכולים הבוגרים ליצור דמויות מרהיבות ועוגות מעוררות תיאבון – אשר נראות כאילו נלקחו מקונדיטוריות מובילות. 

אם גם אתם מעוניינים להשתלב בלימודים היצירתיים והטעימים, אך חוששים כי לא תמצא לכך די זמן פנוי – יש לנו חדשות טובות עבורכם: מכללות רבות בתחום מציעות לכם אפשרות בחירה בין קורסים בשעות הבוקר, קורסים במתכונת לימודי ערב, קורסים בימי שישי בבוקר – ולעיתים אף סדנאות וקורסים בהתאמה אישית – כך שגם אנשים עובדים, סטודנטים לחוצים, הורים נטולי זמן – וכל מי שזמנו מועט – יכול למצוא מסלול לימודים המשתלב היטב עם לוח הזמנים שלו, וליהנות מלימודים מתוקים ומלאי יצירתיות אלו.

בסיום הלימודים יהיו זכאים בוגרי הקורס, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישותיו, לתעודת גמר מטעם המוסד בו השלימו את לימודיהם.

מה אפשרויות הלימודים הנוספות לקורס פיסול בבצק סוכר?

אם התחום של יצירת בצק סוכר מעניין אתכם, אולי תתעניינו גם בקורס הכנת פרלינים. למרות שחומר הגלם הקיים בו הינו שונה, התחום עשיר ומגוון להפליא. 

תחום אחר הינו קורס עיצוב וקישוט עוגות. לרוב, בעת שמדובר על עיצובן של עוגות ועוגיות הכלי המרכזי לעשות זאת הינו בצק הסוכר. גם במסגרת הקורס הנ"ל תוכלו לרכוש את הכלים לשימוש נכון בבצק הסוכר ולעצב בצורה יפה ומקצועית יותר את המאפים שיצרתם.

מה אפשרויות התעסוקה לקורס פיסול בבצק סוכר?

בסיום הלימודים ידעו הבוגרים כיצד להפוך כל עוגה – ליצירת אמנות מרהיבה. את כישוריהם החדשים יוכלו הבוגרים לנצל לטובת הנאת בני ביתם וחבריהם – ולשמח את לב ילדיהם בפיסול הדמויות החביבות אליהם. כן יוכלו הבוגרים להשתלב בעבודה בקונדיטוריות ובתי קפה המתמחים בתחום.
מודעה
מודעה
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎