קורס פיוזינג - התכת זכוכית

נמצאו עבורך 2 מוסדות לימודים:

לימודי פיוזינג במכללות

אף כי רבים חושבים כי עבודת היצירה בזכוכית בכלל, והפיוזינג בפרט, הן קשות ומסובכות, ומצריכות התמקצעות מעמיקה וארוכה, אין זה כך – למעשה ניתן ללמוד כיצד ליצור יצירות אמנות מרהיבות בהתכת זכוכית תוך שבועות ספורים. מספר מכללות ומוסדות לימוד המתמחים בתחום, מציעים קורסים בנושא, המכשירים את בוגריהם בכל הדרוש לאמן הפיוזינג המקצועי.

לימודים אלו מתאימים למי שנטיות אמנותיות ויצירתיות מפעמות בו, ואינכם נדרשים להיות בעלי ניסיון ביצירה בזכוכית (ויטראז'), עבודה מול תנורים לוהטים בנפחות, פיסול או כל תחום אמנותי אחר על מנת ליהנות מהם. אז אם גם אתם מחפשים לימודי יצירה לוהטים ומרתקים-  בואו לקרוא מידע נוסף  אודות הלימודים בקורס פיוזינג.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס פיוזינג - התכת זכוכית?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס פיוזינג - התכת זכוכית?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.

מידע כללי אודות קורס פיוזינג - התכת זכוכית


הזכוכית, אשר זכתה לשמה הודות לזכותה הצלולה והטהורה, משמשת את האדם כבר אלפי שנים ליצירת כלים שונים – תכשיטים, בקבוקים, כלי עבודה, כלי אוכל, כלי נשק ועוד.

הזכוכית נחשבה בתקופת התנ"ך לחומר יקר במיוחד, כפי שניתן ללמוד מהפסוק בספר איוב "לא יערכנה זהב וזכוכית, ותמורתה כלי פז", ואף כי בימינו אין ערכה עוד שקול עוד לזהב, עדיין השימושים בה הם רבים: למעשה, מעבר לשימושיה הפונקציונליים, משמשת הזכוכית גם ליצירות אמנות שונות.

אחת השיטות ליצירת אמנות בזכוכית היא הפיוזינג (Fusing- התכה), בה מחוממות חתיכות הזכוכית בתנור עם טמפרטורות גבוהות עד להתכתן לנוזל, והתאחותן של חתיכות זכוכית שונות לכדי חתיכה אחת. שיטה נפוצה זו לעבודה עם זכוכית דורשת מיומנות רבה – אותה תוכלו לרכוש במהירות בקורס פיוזינג, המוצע לכם במכללות מובילות בכל רחבי הארץ.
קורס פיוזינג - התכת זכוכית
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

מי קהל היעד לקורס פיוזינג - התכת זכוכית?


הלימודים בקורס פיוזינג מיועדים לאנשים יצירתיים ובעלי נטייה אמנותית המעוניינים להתחיל ליצור יצירות שונות תוך שימוש בטכניקות התכת זכוכית – תכשיטים, תמונות, כלי אוכל, פסלים וכיו"ב. הלימודים מתאימים הן למעוניינים בהעשרה אישית מרתקת ופיתוח תחביב יצירתי, הן למעוניינים בהכשרה אשר תקנה להם כלים, ידע ומיומנויות ליצירת פריטי אמנות אותם הם יוכלו למכור.

אם אתם מתעניינים בלימודי הפיוזינג, אולי תגלו עניין גם בקורס ויטראז' ועיצוב בזכוכית, לימודי עיצוב תכשיטים, לימודי פיסול, לימודי נפחות, לימודי ציור, איור ורישום ולימודים נוספים מתחומי האמנות והיצירה.

מה תנאי קבלה לקורס פיוזינג - התכת זכוכית?


מכללות רבות שמציעות קורס פיוזינג  אינן מציבות כל תנאי קבלה, והלימודים בהן מתאימים לקהל הרחב – גם אם הוא חסר כל רקע, ידע וניסיון בעיצוב ואמנות ככלל, ויצירה בזכוכית בפרט. מכללות אחרות, לעומת זאת, פותחות שעריהן רק בפני בעלי רקע וידע בתחומי היצירה והאמנות, ולעיתים אף נדרש ידע קודם בעיצוב ויצירה בזכוכית או השלמה של קורסים בסיסיים יותר בתחום. לעיתים אף מותנית הקבלה ללימודים בהצגה של תיק עבודות.

הקבלה ללימודים בקורס פיוזינג מתקדמים, מיועדת, כמובן, רק לבוגרי קורס פיוזינג בסיסי.
קורס פיוזינג - התכת זכוכית
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

מה משך הלימודים לקורס פיוזינג - התכת זכוכית?


לצד סדנאות קצרצרות בנות מפגש אחד או שניים (בין ארבע לשמונה שעות לימוד אקדמיות) – המקנות היכרות קלילה עם התחום ומתמקדות, בדרך כלל, ביצירת תכשיטי פיוזינג בלבד (ולא הכנת תמונות וכלים), מתקיימים גם קורסים מקיפים ומעמיקים יותר, המכשירים את בוגריהם במיטב הידע, הכלים והמיומנויות ליצירה של שלל כלים וחפצי נוי בהתכת זכוכית. קורסים אלו כוללים, בדרך כלל, בין 20 ל-50 שעות לימוד אקדמיות (בין ארבעה לעשרה מפגשים).

לרב מתקיימים הקורסים בתחום במתכונת של מפגש אחד או שניים בשבוע, אולם מכללות מסוימות מציעות גם מתכונת לימודים בה מתקיים מפגש רק פעם בשבועיים.

אם גם אתם מעוניינים ליהנות מלימודים מלאי יצירתיות אלו, אך אינכם כי סדר יומכם העמוס יאפשר לכם להתפנות לכך – יש לנו חדשות שוודאי תשמחו לשמוע: מכללות רבות בתחום מציעות לכם אפשרות בחירה בין לימודים בשעות הבוקר ולימודים בשעות אחה"צ והערב (ולעיתים אף ניתן ליהנות מלימודים בימי שישי בבוקר) – כך שגם אנשים עובדים, סטודנטים וכל מי ששעות יומו אינן פנויות – יכול להירשם ללימודים בשעות והזמנים הנוחים והמתאימים לו ביותר.

מה נושאי הלימוד לקורס פיוזינג - התכת זכוכית?


הלימודים בקורס פיוזינג משלבים, כמובן, בין הקניית ידע עיוני ותיאורטי רלוונטי על הליכי היצירה, ההיסטוריה של הפיוזינג, שיטות וטכניקות בפיוזינג, כללי הבטיחות והזהירות בעבודה וכו', ובין שלל התנסויות מעשיות ביצירה. מכללות שונות מציעות התנסות ביצירות שונות, אך פעמים רבים זוכים התלמידים להתנסות ביצירת תכשיטים (תליונים, צמידים, עגילים, סיכות ועוד), צלחות, קערות, אהילים, תמונות, חלונות, פסלים ושלל יצירות אמנות נוספות.

איזו תעודה מקבל בוגר לקורס פיוזינג - התכת זכוכית?


בוגרי הקורס, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, יהיו זכאים לתעודת גמר מטעם המוסד בו השלימו את לימודיהם.

מה אפשרויות התעסוקה לקורס פיוזינג - התכת זכוכית?


בסיום הקורס יוכלו הבוגרים להתחיל ליצור באופן עצמאי יצירות פיוזינג שונות – בהנחה כי יש להם את הכלים המתאימים לעשות זאת. מכללות מסוימות מאפשרות לבוגרי הלימודים להמשיך ולהשתמש, למשך זמן מה, בתנורי המכללה גם לאחר סיום הלימודים. הבוגרים יכולים לפתוח סטודיו לאמנות זכוכית משל עצמם ואף להתפרנס ממכירת יצירות האמנות שלהם.

סיכום לקורס פיוזינג - התכת זכוכית


לסיכום, אם אתם מחפשים אפיק יצירתי ייחודי לביטוי נטיותיכם האמנותיות, ומעוניינים להתחיל ליצור באחד החומרים המרהיבים שיש – לימודי הפיוזינג מיועדים עבורכם.

לימודים אלו, המתאימים הן למי שכבר השלימו קורס יצירה בזכוכית בשיטות אחרות, והן לחסרי כל רקע וניסיון בתחום, ידאגו להכשירכם, תוך שבועות ספורים בלבד, במיטב הידע, הכלים והמיומנויות ליצירת יצירות אמנות בשיטות התכת הזכוכית – הפיוזינג. אז בואו ליהנות מלימודי יצירה לוהטים – בואו ללמוד בקורס פיוזינג.
מודעה
מחפש קורס פיוזינג - התכת זכוכית?
מחפש קורס פיוזינג - התכת זכוכית?
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: כנרת
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: תל חי, סמוך לקרית שמונה
מוסדות לימוד בישראל
לימודים
השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת ייצרו איתך קשר בקרוב!
התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
מודעה