המכללה האקדמית תל-חי

תואר שני M.A בטיפול באומנות

המכללה האקדמית תל-חי
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות המכללה האקדמית תל-חי?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על המכללה האקדמית תל-חי?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

תואר שני M.A בטיפול באומנות

המכללה האקדמית תל-חי מציעה מסלול תואר שני M.A בטיפול באומנות.

הענקת התואר מותנית באישור המל"ג.

הלימודים מתקיימים בתל חי, סמוך לקריית שמונה.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות המכללה האקדמית תל-חי?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על המכללה האקדמית תל-חי?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

מידע נוסף

תכנית מוסמך בטיפול באומנות במכללה האקדמית תל חי חושפת את הסטודנטים לתחום מרתק ומתפתח. הלימודים משלבים קורסים התנסותיים בטיפול באמנות עם לימודים תיאורטיים ועבודה בשטח. הסטודנטים מקבלים כלים ותמיכה לפיתוח כישורים קליניים המאפשרים להם לטפל באוכלוסיות רבות ומגוונות באמצעות אמנות. התוכנית משלבת את העקרונות הבסיסיים של מדעי ההתנהגות והפסיכותרפיה עם הצורך האנושי לביטוי וליצירתיות. היא שמה דגש רב על טיפוח אישיות טיפולית ועל ההתפתחות המקצועית הקלינית של הסטודנט, אשר מקבל הדרכה בקבוצות קטנות במכללה על ידי מטפלות באמנות בכירות בעלות ניסיון קליני רב שנים.

טיפול באמנות מציע דרך לטיפול רגשי, לא מילולי, בעזרת שפה של צבעים, חומרים, טקסטורות ותחושות. שפת האומנות פונה לאזורי נפש ראשוניים וגולמיים, ומאפשרת למטופל מפגש אותנטי עם עצמו ועם סביבתו, ללא איום וללא שיפוטיות. הטיפול באמנות משתמש במדיה של האמנות, הדימויים, התהליך היצירתי והקשר הטיפולי בין המטפל למטופל, ככלים להתמודדות עם קונפליקטים רגשיים, עם פיתוח מיומנויות בין אישיות, עם חרדה, טראומה, אבדן ושכול, קשיים התפתחותיים, הגברת הקשר עם המציאות ושיפור תחושת המסוגלות וההערכה העצמית.  

תנאי קבלה

התכנית מיועדת לבעלי ממוצע 85 ומעלה בלימודי תואר ראשון בכל תחום ובלבד שהמועמד/ת למד/ה את מקצועות הפסיכולוגיה הנדרשים בציון 80 וכן 500 שעות למידה בתחום האמנות, מתוכן 300 שעות של לימודי רישום, ציור ופיסול.

לקבלה לתכנית יש להציג 300 שעות לימוד אמנות, וניתן להשלים את 200 השעות הנוספות במהלך שנת הלימודים הראשונה. לעומת זאת לא ניתן להשלים את הקורסים בפסיכולוגיה במהלך הלימודים, וכלל ההשלמות צריכות להיעשות לפני תחילת הלימודים.

המכללה האקדמית תל חי מאפשרת למועמדים להשלים קורסים אלה בפסיכולוגיה ובאמנות במכללה האקדמית תל חי ביחידה ללימודי חוץ.

ועדת הקבלה של המכללה עשויה לדון במועמדים שאינם עומדים באחד מהתנאים הנ"ל במידה והם בעלי ניסיון עשיר או הישגים מיוחדים. מועמדים שיענו על תנאי הסף, יוזמנו לראיון אישי ומורחב לבדיקת התאמתם לתכנית.

קהל יעד

התכנית מיועדת לבוגרי תואר ראשון בכל תחום ובעלי רקע מתאים ומוטיבציה גבוהה לעבודה טיפולית דרך אמצעים אמנותיים/יצירתיים בכפוף לביצוע השלמות בתחום הטיפול ובתחום האומנויות, המעוניינים להמשיך ולהתפתח באופן אישי ומקצועי כדי להוביל את עתיד המקצוע.

תכנית לימודים

מבנה תכנית הלימודים כוללת: 
  • קורסי ליבה וקורסי סמינר.
  • ​עבודה מעשית מודרכת לאורך כל תכנית הלימודים.
  • הדרכות בקבוצות קטנות.
התכנית לתואר שני בטיפול באומנויות – טיפול באמנות הינה תכנית הכשרה – הכוללת שנתיים להסמכה של תואר שני, ושנה שלישית נוספת להכשרה מתקדמת. מטרת השנה השלישית הינה לתת לבוגרים 960 שעות נוספות של הכשרה טרם יקבלו תעודת מטפל מוסמך. הלימודים יתקיימו בימי שני. השנה השלישית ללימודים מתקיימת ביחידה ללימודי חוץ על בסיס דו שבוע וקורסים מרוכזים, בתיאום והדרכה של המכללה האקדמית תל חי, ובהתאם למתווה המל"ג. קורסים מרוכזים (אינטנסיביים) מתקיימים בחופשות סמסטר א ובחופשת הקיץ.

במהלך הלימודים, סטודנט נדרש להשתתף ביום עבודה מעשית אחד בשנה א' ושני ימי עבודה מעשית בשנה ב' - סה"כ 600 שעות התנסות והדרכה בשדה.
תחומי לימוד נוספים בהמכללה האקדמית תל-חי