אפקה המכללה האקדמית להנדסה

הנדסת מערכות אנרגיה והספק חשמלי במסלול מערכות אנרגיה .M.Sc

אפקה המכללה האקדמית להנדסה

הנדסת מערכות אנרגיה והספק חשמלי במסלול מערכות אנרגיה .M.Sc

אפקה המכללה האקדמית להנדסה מציעה תואר שני בהנדסת מערכות אנרגיה והספק חשמלי במסלול מערכות אנרגיה .M.Sc.

הלימודים מתקיימים בתל אביב!

אודות התוכנית

התוכנית החדשה לתואר שני בהנדסת מערכות אנרגיה והספק חשמלי היא תוכנית ייחודית, ראשונה מסוגה באקדמיה שנלמדת באופן בלעדי באפקה. התוכנית רב תחומית ומשלבת לראשונה בין הנדסה מכנית להנדסת חשמל, ומקנה למוסמכיה ראיה והעמקה רחבה בתחום האנרגיה שהוא אחד התחומים המתפתחים ביותר בישראל ובעולם.

תוכנית לתואר השני מעניקה למוסמכיה ידע רב-תחומי ואינטגרטיבי, מאפשרת להם הבנה עמוקה של התחום וסוללת את דרכם לפיתוח קריירה ומומחיות בתחום מערכות האנרגיה וההספק החשמלי. ולהשתלב בתעשייה ולהוביל את השינויים הדינמיים המתרחשים בה.

תכנית הלימודים

תוכנית לימודים ייחודית המעניקה לסטודנטים מומחיות ראשונה מסוגה לתחום האנרגיה והחשמל ותשלב בין הנדסה מכנית להנדסת חשמל. התוכנית גובשה בעקבות דרישה למהנדסים ייעודיים בתחום והתפתחות מואצת שלו בשנים האחרונות. 

תנאי קבלה

 

תואר שני בהתמחות מערכות אנרגיה:

  • בוגרי תואר ראשון (B.Sc.)בהנדסה מכנית, הנדסה רפואית, הנדסת חומרים, הנדסת פלסטיקה, או פיסיקה. ממוסד אקדמי מוכר להשכלה גבוהה בארץ או בחו"ל, שממוצע הציונים שלהם 80 ומעלה, יתקבלו כסטודנטים במעמד "מן המניין".

  •  בוגרי תואר ראשון (B.Sc.) בהנדסה או במדעים מדויקים, ממוסד אקדמי מוכר להשכלה גבוהה בארץ או בחו"ל, שממוצע הציונים שלהם 80 ומעלה, יתקבלו כסטודנטים במעמד "משלים". סטודנטים אלו יחויבובקורסי השלמה מתואר ראשון שייקבעו על ידי וועדת הקבלה, במהלך שנת הלימודים הראשונה, ובמקביל ללימודי הקורסים בתכנית לתואר שני. מועמד שיסיים בהצלחה את לימודי ההשלמה (ציון 70 לפחות בכל קורס, בממוצע מעל 80),  יוכל לעבור למעמד "מן המניין".

אפשרויות תעסוקה

מוסמכי התוכנית יוכלו להשתלב במחקר ובמחקר מתקדם בתחום האנרגיה וההספק החשמלי, כמו גם בעמדות מפתח בשוק האנרגיה, בסקטור הציבורי והפרטי.

בין תחומי העיסוק של מוסמכי התוכנית ניתן למנות משרות של מחקר ופיתוח, ניהול, תכנון ובקרה של מערכות אנרגיה, פיקוח ורגולציה בחברות וארגונים מובילים בתעשייה.

התוכנית נלמדת במשך כשנתיים.