אפקה המכללה האקדמית להנדסה

הנדסת מערכות אנרגיה והספק חשמלי במסלול מערכות הספק חשמלי עם תזה .M.Sc

אפקה המכללה האקדמית להנדסה

הנדסת מערכות אנרגיה והספק חשמלי במסלול מערכות הספק חשמלי עם תזה .M.Sc

אפקה המכללה האקדמית להנדסה מציעה תואר שני בהנדסת מערכות אנרגיה והספק חשמלי במסלול מערכות הספק חשמלי עם תזה .M.Sc

הלימודים מתקיימים בתל אביב!

תוכנית הלימודים

תוכנית לימודים ייחודית המעניקה לסטודנטים מומחיות ראשונה מסוגה לתחום האנרגיה והחשמל ותשלב בין הנדסה מכנית להנדסת חשמל. התוכנית גובשה בעקבות דרישה למהנדסים ייעודיים בתחום והתפתחות מואצת שלו בשנים האחרונות.

מסלול התמחות עם תזה

המסלול המחקרי בהתמחות מערכות הספק חשמלי עם תזה מאפשר לסטודנטים להתנסות במחקר מעמיק, מקיף בתחום, תוך בחירה של נושא הלימוד בהתאם להעדפתם.

המחקר מבוצע בליווי חוקרים ותיקים באקדמיה, המחזיקים גם בניסיון מעשי מהתעשייה ובהתאם למגמות, שינויים ונושאים שנמצאים בליבת העיסוק של התחום.

תנאי קבלה

תואר שני בהתמחות מערכות הספק חשמלי:

  • בוגרי תואר ראשון (B.Sc.) בהנדסת חשמל בהתמחות מערכות הספק ("זרם חזק")  ממוסד אקדמי מוכר להשכלה גבוהה בארץ או בחו"ל, שממוצע הציונים שלהם 80 ומעלה.

  • בוגרי תואר ראשון (B.Sc.) בהנדסה או במדעים מדויקים, ממוסד אקדמי מוכר להשכלה גבוהה בארץ או בחו"ל, שממוצע הציונים שלהם 80 ומעלה, יתקבלו כסטודנטים במעמד "משלים". סטודנטים אלו יחויבובקורסי השלמה מתואר ראשון שייקבעו על ידי וועדת הקבלה, במהלך שנת הלימודים הראשונה, ובמקביל ללימודי הקורסים בתכנית לתואר שני. מועמד שיסיים בהצלחה את לימודי ההשלמה (ציון 70 לפחות בכל קורס, בממוצע מעל 80),  יוכל לעבור למעמד "מן המניין".

אפשרויות תעסוקה

מוסמכי התוכנית יוכלו להשתלב במחקר ובמחקר מתקדם בתחום האנרגיה וההספק החשמלי, כמו גם בעמדות מפתח בשוק האנרגיה, בסקטור הציבורי והפרטי. בין תחומי העיסוק של מוסמכי התוכנית ניתן למנות משרות של מחקר ופיתוח, ניהול, תכנון ובקרה של מערכות אנרגיה, פיקוח ורגולציה בחברות וארגונים מובילים בתעשייה.  פרט לכך, לנוכח מעמדה של התוכנית כמי שמכשירה את דור החוקרים העתידי בתחום. מוסמכיה יוכלו להעמיק את המחקר האקדמי ולהמשיך ללימודי דוקטורט, ואף להשתלב כחברי סגל אקדמי במוסדות האקדמיים השונים.