קורס מדריכי עבודה בגובה

קבלת פרטים ללא כל התחייבות
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
קורס מדריכי עבודה בגובה
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס מדריכי עבודה בגובה?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס מדריכי עבודה בגובה?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

לימודי הכשרת מדריכים לעבודה בגובה במכללות

עבודה בגובה טומנת בחובה סיכונים רבים - ובכדי למנוע תאונות מיותרות, העלולות להוביל לפציעות חמורות ואף למוות, נדרשים העובדים בגובה – מטפסי תרנים, גולשי מעטפת וחבריהם, לעבור קורסים לעבודה בגובה, המועברים על ידי מדריכים עתירי ידע וניסיון.

אם גם אתם מעוניינים להדריך ולהכשיר עובדים בגובה – תוכלו להצטרף לקורס קצר, בן חמישה ימים (בדרך כלל), אשר יקנה לכם את הידע, המיומנויות והכלים להכשרתם של עובדים בגובה. קורס זה, המתאים למי שצברו ניסיון בעבודה בגובה ולמדריכי בטיחות בעבודהמנהלי עבודה בבניין ואנשי מקצוע רלוונטיים נוספים, מוצע לכם על ידי מכללות מובילות ברחבי הארץ. בואו לקרוא מידע אודות הלימודים בקורס הכשרת המדריכים לעבודה בגובה.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס מדריכי עבודה בגובה?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס מדריכי עבודה בגובה?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

מידע כללי על קורס מדריכי עבודה בגובה

משחר ההיסטוריה חלם האדם לגעת בשמים ולבנות בניינים אשר ישקו לעננים – המיתוס העתיק על מגדל בבל מדגים זאת היטב, וצריחי הכנסיות מימי הביניים מהווים אף הם דוגמא טובה לכך. כיום קל מתמיד לאדם להגשים תשוקה זו וגורדי השחקים מעטרים את קווי הרקיע של כמעט כל עיר גדולה בעולם. למעשה, השמיים כבר אינם נחלתם הבלעדית של הציפורים וצמרות העצים – אלא הם זרועים בבניינים, אנטנות, עמוד תאורה וכיו"ב.

מובן כי הקמתם, ניקיונם ותחזוקתם של כל הבניינים, עמודי החשמל והתאורה דורשת מהעוסקים מכך לטפס ולעלות גבוה גבוה, ולבצע עבודתם תלויים בין שמיים וארץ, ועל כן עבודות אלו כוללות סיכון רב אם אין הן מבוצעות על פי כל כללי הזהירות והבטיחות.

בכדי שכל העובדים בגובה יבצעו עבודתם נאמנה, תוך הקפדה על כללי הזהירות והבטיחות הם נדרשים לעבור קורס עבודה בגובה, המועבר על ידי מדריכים מנוסים. בכדי להיות מדריך עבודה בגובה – ולהכשיר דורות חדשים של עובדים שנוגעים בשמיים – עליכם לעבור קורס מתאים, עליו תוכלו לקרוא להלן.

למי מיועד קורס מדריכי עבודה בגובה?

הלימודים בקורס להכשרת מדריכי עבודה בגובה מיועדים, כמובן, למעוניינים בהכשרה אשר תאפשר להם להשתלב בעבודות ההדרכה בתחום, כך שיוכלו להדריך ולהסמיך את העובדים בגובה השונים. אם אתם מתעניינים בלימודי הדרכת עבודה בגובה, אולי תגלו עניין גם בקורס עבודה בגובה, קורס מפעילי עגורן צריח, קורס אתתים, לימודי בטיחות וגהות, קורס מדריכי בטיחות וכיו"ב.

מהם תנאי הקבלה לקורס מדריכי עבודה בגובה?

תנאי הקבלה ללימודים בקורס הכשרת מדריכי העבודה בגובה כפופים להוראות משר התמ"ת ועל כן תמיד חייבים המועמדים לעמוד במספר תנאי סף, על פי תקנה 48 א 2 בתקנות הבטיחות בעבודה התשס"ז 2007 של משרד התמ"ת, הכוללים ניסיון של שנתיים לפחות בתחומי העבודה בגובה. כן יתקבלו ללימודי מנהלי בטיחות, מנהלי עבודה בבניין ועובדים אחרים בעלי ניסיון והכשרה רלוונטית.

כמה זמן נמשך קורס מדריכי עבודה בגובה?

בהתאם להוראות משרד התמ"ת, משך הזמן המינימלי של הקורס להכשרת מדריכי עבודה בגובה לא יהיה פחות מ-43 שעות לימוד אקדמיות, ויכלול כחמישה ימי לימודים. במרבית המכללות מתקיימים הלימודים במתכונת של חמישה ימי לימודים רצופים, כך שניתן להשלים את לימודי הקורס תוך שבוע אחד!

אם אינכם יכולים להרשות לעצמכם לפנות שבוע שבוע שלם לטובת הלימודים, תוכלו להשתלב באחת המכללות המציעות את לימודי הקורס במתכונת של מפגש אחד לשבוע במשך חמישה שבועות.

מה לומדים בקורס מדריכי עבודה בגובה?

תכנית הלימודים בקורס הכשרת מדריכי העבודה כפופה לדרישות משרד התמ"ת, ודואגת להכשיר את בוגריה בכל הידע, הכלים והמיומנויות הדרושים למדריך המקצועי והאיכותי. הלימודים משלבים בין נושאים עיוניים ותיאורטיים חשובים, לבין תרגולים מעשיים, כך שהכשרת הבוגרים הינה לעילא ועילא. אמנם נושאי הלימודים המדויקים יכולים להשתנות מעט בין מכללות ומוסדות לימוד שונים, אך כיוון שתכנית הלימודים כפופה לדרישות משרד התמ"ת ההבדלים בתכניות הלימודים בין המכללות השונות הם מזעריים.

בין הנושאים והתכנים הנלמדים במרבית הקורסים בתחום: מבוא כללי לעבודה בגובה, תקנות וחוקים רלוונטיים, עבודה על סולמות, עבודה על פיגומים, במות הרמה ניידות, סלי הרמה, אחריות משפטית, הכרת ציוד המגן האישי, נהלי חירום, חילוץ, זיהוי והערכת סיכונים, משטחי הרמה וגגות, חללים מוקפים, סיכונים מרכזיים, עבודה בגובה בישראל ובעולם, דינמיקה של נפילה, טעויות אופייניות, סוגי פיגומים, ניהול סיכונים, קשר וסימני איתות והפעלה ועוד.

איזו תעודה מקבלים בוגרי קורס מדריכי עבודה בגובה?

בוגרי הקורס, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים – לרבות מעבר מוצלח של המבחנים החיצוניים, יהיו זכאים לתעודת "מדריך עבודה בגובה מוסמך" מטעם המוסד בו השלימו את לימודיהם, ובאישורו של משרד התמ"ת.

חשוב מאד לברר טרם הבחירה במוסד הלימודים ותחילת הקורס האם המכללה או מוסד הלימודים בו אתם מתכוננים ללמוד מוכר ומפוקח על ידי משרד התמ"ת והאם התעודה הניתנת בסיומו זכתה לאישור משרד התמ"ת, שכן תעודה שאינה מוכרת ומאושרת על ידי התמ"ת לא תאפשר לכם להשתלב בעבודה בתחום.

יתירה מכך – עיסוק בתחום ללא התעודה של משרד התמ"ת יכולה לסכן חיים! כל המכללות ומוסדות הלימוד המפורסמים זה (ובאתר מכללות כולו) הינם איכותיים ובעלי מוניטין רב, דואגים להכשרתם האיכותית של תלמידיהם ומעניקים להם תעודה המוכרת על ידי משרד התמ"ת.

במה עוסקים בוגרי קורס מדריכי עבודה בגובה?

בוגרי הלימודים יוכלו להשתלב, כמובן, בעבודות הדרכה והכשרה של עובדים בגובה ולהכשיר עובדים חדשים בתחום, תוך הקפדה על כל כללי הזהירות והבטיחות.

קורס מדריכי עבודה בגובה

לסיכום, אם אתם כבר עובדים מנוסים בעבודה בגובה וצברתם וותק של שנתיים לפחות בתחום, ואתם מעוניינים להעביר מניסיונכם הרב לאחרים, ולהיות אחראים על הכשרתם של עובדים בגובה חדשים – גולשי מעטפת, מטפסי תרנים וכיו"ב, או אם אתם ממונים על בטיחות בעבודה או מנהלי עבודה בבניין (או עוסקים במקצועות דומים אחרים) וברצונכם להרחיב את ארגז הכלים המקצועי שלכם ולזכות בהכשרה יוקרתית נוספת – לימודי הכשרת מדריכי העבודה בגבוה יכולים להתאים לכם עד מאד.

לימודים אלו, הנושאים עימם אחריות רבה ואשר חשיבותם לא תסולא בפז, תדאג להכשירכם במיטב הידע, הכלים והמיומנויות הדרושים למדריך האיכותי בתחום. אז בואו לגעת בשמים – בואו ללמוד בקורס הכשרת מדריכי העבודה בגובה.
מודעה
מודעה
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎