לימודי הידרותרפיה

קבלת פרטים ללא כל התחייבות
מאשר/ת קבלת מידע ממוסד הלימודים ומסכימ/ה לתנאי השימוש
לימודי הידרותרפיה
יועצת לימודים
לימודים

ייעוץ לימודים חינם

רוצה פרטים אודות לימודי הידרותרפיה?

שירות אישי חינם!

רוצה לקבל מידע על לימודי הידרותרפיה?

מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
מאשר/ת קבלת מידע ממוסד הלימודים ומסכימ/ה לתנאי השימוש

לימודי הידרותרפיה במכללות

למים יש משמעות רבה בחיינו, ולא רק בגלל העובדה ששני שליש מגופנו מכיל אותם. למים יש כוח מאגי על כל אחד מאיתנו, בין אם זה להסתכל על מים זורמים בנחל, על גלי הים או אפילו על מזרקה - במים יש משהו מרגיע ומרפא. מעבר לכך - השהות בתוך המים יכולה להיות חוויה מרעננת ומשקמת. הציפה על פני המים ללא משקל, ההרגשה החמימה של החזרה לרחם, הלחץ ההידרוסטאטי, המגע של המים המהווה כעיסוי לגוף ולמקומות הכואבים- כולם תורמים להחלמה מהירה מכאב כרוני או מטראומת תאונה כלשהי.

טיפול ההידרותרפיה נועד לרפא מכאובים שונים כגון כאבי מפרקים, פריצת דיסק, בעיות שרירים, הפרעות קשב ועוד. בלימודים תקבלו כלים כיצד במהלך המפגש, לעבוד על היציבות של המטופל ללא לחץ על עמוד השדרה, לחזק את יכולת הנשימה שלו ואת המערכת החיסונית, לשפר את התנועה שלו ועוד. קיימים מספר סוגי הידרותרפיה, המיועדים לאוכלוסיות שונות: לילדי חינוך מיוחד, אנשים עם פגיעות נוירולוגיות, אנשים בעלי בעיות פרקים ואנשים הסובלים מבעיות אורתופדיות. אז אם אתם רוצים ללמוד נושא מרתק, בלימודים חווייתים עם אנשים איכותיים כמוכם - המשיכו לקרוא על לימודי הידרותרפיה. 
יועצת לימודים
לימודים

ייעוץ לימודים חינם

רוצה פרטים אודות לימודי הידרותרפיה?

שירות אישי חינם!

רוצה לקבל מידע על לימודי הידרותרפיה?

מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
מאשר/ת קבלת מידע ממוסד הלימודים ומסכימ/ה לתנאי השימוש

מידע כללי אודות לימודי הידרותרפיה

בחלוף הזמן, הגוף שלנו משתנה ואיתו גם עמוד השדרה וטונוס השרירים. בעקבות השינויים הללו נוצרות בעיות פתולוגיות וכאבים, במיוחד עבור אנשים שעובדים בעבודות של ישיבה ממושכת מול מחשב, נהיגה מרובה ועבודה פיזית מונוטונית. הטיפול ההידרותרפי מפחית לחצים מהמפרקים ומעמוד השדרה ובעזרת  הטמפרטורה הנכונה, גובה אחיד של הבריכה ובמעל הכל: טיפול של איש מקצוע מיומן וקשוב - יכול לתרום רבות לתהליך החלמה או שיקום מבעיה פתולוגית או פגיעה כתוצאה מתאונה. 

לימודי ההידרותרפיה הינם לימודים לא קצרים, אך בסופם תקבלו תעודת הידרותרפיסט מוסמך, מדריך לימוד שחייה ותעודות נוספות (תלוי בהיקף הלימודים ובמסלול הלימודים בו תבחרו במכללה). אפשרויות התעסוקה של בוגרי הלימודים הינן רבות ומגוונות ומעבר לעובדה שזוהי עבודה מעניינית ומרתקת, מדובר בעבודה עם ערך מוסף בה תוכלו לעזור לאנשים להיפטר מכאבים כרוניים המציקים להם כבר שנים ולהחזיר להם את הניידות לחיים. מדובר בענף שיוכל לפתוח לכם דלת אל תחום הטיפול והתרפיה, בו תוכלו לעבוד. 

מי קהל היעד ללימודי הידרותרפיה?

לימודי הידרותרפיה מיועדים לקהל הרחב, אך לרוב הם יכולים להתאים למי שכבר התנסה בטיפולים שונים, או במי שמגיע מתחום השחייה או הספורט. הלימודים יכולים להתאים לשחיינים, למצילים, למטפלים במגע, למעסים שונים ועוד. כמובן שאם אין לכם ניסיון בתחום - אל דאגה. תוכלו לברר אילו מכללות מציעות קורסים למי לא בא מן התחום ומעוניין להיכנס לתחום הטיפול והתרפיה בכלל ולענף טיפולי המים בפרט.

מכיוון שהעבודה כוללת שהות בבריכות שיקומיות ובמאמץ פיזי מסויים - הקורס מיועד לאנשים בעלי כושר בסיסי ומעלה, המסוגלים למאמץ פיזי ממושך ועבודה עם אנשים. 

מה תנאי הקבלה לללימודי הידרותרפיה?

תנאי הקבלה לקורס הידרותפריה משתנים ממכללה למכללה ותלויים כמובן בסוג הקורס אליו אתם רוצים להירשם: ללימודי הידרותרפיה לאנשים בעלי רקע טיפולי או ספורטיבי תנאי הקבלה יהיו תעודות או ניסיון בתחום, כמו גם הצגת תעודת סיום 12 שנות לימוד ומעבר ראיון אישי או ועדת קבלה, תלוי במוסד. לקורס הידרותרפיה למתחילים, תנאי הקבלה לא יהיו מחמירים במיוחד ולרוב תידרשו להביא אישור רפואי, תעודת סיום 12 שנות לימוד או בגרות ולעבור ראיון קבלה שיבחן את מידת התאמתכם לקורס ואת הנכונות שלכם להשקיע בלימודים. 

מה משך הלימודים ללימודי הידרותרפיה?

משך לימודי הידרותרפיה משתנה ממכללה למכללה ותלוי כמובן בסוג הקורס אליו אתם נרשמים. לרוב מדובר בקורס הנמשך כשנה, בהיקף של כ - 600 שעות לימודי אקדמיות, המורכבות משעות לימוד תיאורטיות בכיתה ומהתנסות מעשית בבריכה שיקומית או טיפולית. 

אם אתם עובדים בשעות הבוקר, או בעלי עיסוקים אחרים דווקא בשעות ערב, אל דאגה: מכללות רבות מציעות קורס זה במסלול בוקר אך גם במסלול ערב, המותאם לאנשים עובדים. כך שלא משנה מה סדר היום שלכם - תוכלו בכל את להירשם ללימודים מבלי שזה יפגע בשגרת חייכם. 

מה תכנית הלימודים ללימודי הידרותרפיה?

בין הנושאים הנלמדים בקורס הידרותרפיה: פסיכולוגיה שיקומית, שחייה טיפולית, פתולוגיה, תפעול בריכה טיפולית, פילאטיס מים, אנטומיה, הכרת תכונות המים, מבחני שרירים, נוירולוגיה, לימוד שחייה שיקומית, נוירו - אנטומיה, אורתופדיה, התנהלות ובטיחות במים, אתיקה מקצועית, יסודות השיקום, פיתוח תוכניות התערבות לפעילות במים, הפעלת תינוקות ועוד. תלמדו כיצד לטפל בשיטות העיקריות הקשורות לטיפולי מים: טיפול בשיטת הליוויק, טיפול בשיטת הוואטסו וטיפול בשיטת באד - ראגז. 

כאמור, הלימודים מורכבים מחלק תיאורטי בכיתות קטנות ומחלק מעשי בבריכה טיפולית, שיקומית או בריכה רגילה - בסמוך או במתחם המכללה בה תלמדו. 
 

איזו תעודה מקבל בוגר הקורס ומה אפשרויות התעסוקה ללימודי הידרותרפיה?

בוגרי הקורס, שיעמדו בכל דרישות הלימודים, כגון נוכחות בשיעורים, הגשת עבודות, מעבר מבחנים והשתתפות בהתנסות המעשית, יקבלו מספר תעודות מטעם המכללה בה למדו: תעודת הידרותרפיסט מוסמך, מדריך לימוד שחייה ותעודת מגיש עזרה ראשונה. לעיתים תקבלו גם תעודת מטפל וואטסו דרגה 1, תלוי כמובן במכללה בה למדתם.

בוגרי הלימודים יכולים להשתלב בעבודה בבריכות שיקומיות, בריכות טיפוליות, מכוני הבראה, בתי ספר לשחייה ועוד. תוכלו לעבוד עם שלל אוכלוסיות: ילדים עם צרכים מיוחדים, ילדים בחוג שחייה, מבוגרים בעלי בעיות כרוניות, חולים שיקומיים ועוד. 
מודעה

מחפש לימודי הידרותרפיה?

מחפש לימודי הידרותרפיה?
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: ירושלים
מוסדות לימוד בישראל
לימודים

השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת ייצרו איתך קשר בקרוב!

התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת

מאשר/ת קבלת מידע ממוסד הלימודים ומסכימ/ה לתנאי השימוש
מודעה
מאשר/ת קבלת מידע ממוסד הלימודים ומסכימ/ה לתנאי השימוש