קורס אוסטאופתיה

קבלת פרטים ללא כל התחייבות
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
קורס אוסטאופתיה
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס אוסטאופתיה?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס אוסטאופתיה?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

לימודי אוסטאופתיה במכללות

האוסטאופתיה (אוסטאו – של העצמות, פתיה – מחלות) הינה שיטת אבחון וטיפול מעולם הרפואה המשלימה וההוליסטית, המתבססת, בעיקרה, על טיפול במגע. על כן, כלי העבודה העיקרי (והכמעט יחידי) של המטפל האוסטאופת הוא ידיו – הסתכלות ומישוש, לחיצות ומתיחות, והנעות ומניפולציות על איברים הם עיקר ההליך האבחון והטיפול, והשימוש במכשירים ובתרופות כמעט ואינו קיים בתחום טיפול זה (אם כי פעמים רבות נעזרים האוסטאופתים בצילומי רנטגן, בדיקות דם וכיו"ב במהלך הטיפול והאבחון).

לימודי אוסטאופתיה הולכים וזוכים לפופולאריות רבה בשנים האחרונות, שכן השיטה האוסטאופטית, אשר התפתחה בארה"ב בשלהי המאה ה-19, צוברת חסידים רבים - אשר הטיפול האוסטאופתי הוא הטיפול היחידי שהצליח לעזור להם - היכן שנכשלו שלל טיפולים אחרים: הן טיפולים אורתופדיים רפואיים וטיפולים פזיותרפיים - והן שלל טיפולים מעולם הרפואה המשלימה. לאור הביקוש הרב לטיפולים אוסטאופתיים - החלו מספר מכללות להציע מסלולי לימוד מקיפים ומעמיקים להכשרת מטפלי אוסטאופתיה. אז אם גם אתם רוצים ללמוד שיטת טיפול עוצמתית וייחודית - הגעתם למקום הנכון: בואו לקרוא מידע ופרטים על קורס אוסטאופתיה במכללות המובילות ברחבי הארץ. 
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס אוסטאופתיה?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס אוסטאופתיה?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

מידע כללי על לימודי אוסטאופתיה

לימודי אוסטאופתיה נועדו להכשיר את בוגריהם למתן טיפולים בשיטה ייחודית זו, אשר פותחה בשלהי המאה ה-19 ע"י רופא אמריקני – ד"ר אנדרו טיילור סטיל. האוסטאופתיה רואה את האדם באופן הוליסטי – כלומר, לפי חסידי השיטה, יש לטפל באדם כמכלול, ולא להתרכז באיבר הפגוע הספציפי בלבד. כמו כן, השיטה מיועדת להביא את הגוף, על מערכות השרירים, השלד ואיבריו השונים, לתפקוד אופטימאלי, ולסייע לגוף להשתמש בכוחות הריפוי הטבעיים הקיימים בו. 

האוסטאופתיה מבוססת על ארבעה עקרונות בסיסיים, שנוסחו על ידי ד"ר סטיל ושוכללו מאוחר יותר על ידי תלמידיו: 1. המבנה והתפקוד קשורים זה בזה. 2 – תנועתיות היא יסוד החיים. 3 – לגוף יכולת לרפא את עצמו. 4 – מצבו של חלק מסוים בגוף ישפיע על חלקיו האחרים, באמצעות מערכת העצבים ומערכות ההולכה של הדם והלימפה.

מעקרונות אלו נגזרת שיטת הטיפול, המבוססת, כאמור, בעיקר על מגע (עיסוי, לחיצות, מתיחות וכיו"ב), באמצעות ידיו של האוסטאופת. 

כיום רבים מבקשים לקבל טיפולי אוסטאופתיה - ועל כן מספר מכללות מובילות החלו להציע לימודי אוסטאופתיה, המכשירים את בוגריהם במיטב הידע, המיומנויות והכלים הדרושים לאוסטאופט איכותי. להלן תוכלו לקרוא מידע רב על קורס אוסטאופתיה במכללות המובילות בתחום. 

למי מתאים ללמוד קורס אוסטאופתיה?

קורס אוסטאופתיה מיועד לכל מי שמעוניין להשתלב במקצוע מרתק, בו יוכל לטפל ולעזור לאחרים במגוון של בעיות, מחלות, כאבים ותחלואים. כן מיועד הקורס לאנשי מקצועות הרפואה, הטיפול, והמקצועות הפרא-רפואיים המעוניינים לרכוש ידע, כלים ומיומנויות חדשים, אשר יקדמו את יכולותיהם הטיפוליות פלאים.

אם אתם מתעניינים בלימודי הכשרת אוסטאופתים - אולי תגלו עניין גם בתחומי לימוד קרובים אחרים: לימודי עיסוי, לימודי מטפל רב תחומי במגע, לימודי תואר ראשון בפיזיותרפיה וכו'. 

מה הם תנאי הקבלה לקורס אוסטאופתיה?

תנאי הקבלה ללימודי אוסטאופתיה משתנים בין המכללות השונות בתחום, אולם ברב רובם של המקרים על המועמדים להיות בני 18 לפחות ובוגרי 12 שנות לימוד (בחלק מהמכללות יש גם דרישה לתעודת בגרות מלאה). כן נדרשים המועמדים לעבור ראיון קבלה, ולצרף קורות חיים לצורך הקבלה ללימודים. חלק ממוסדות הלימוד בתחום אף דורשים מהמועמדים לעבור קורסי קדם, הנדרשים לצורך הקבלה, בנושאים דוגמת אנטומיה ופיזיולוגיה.

מה משך קורס אוסטאופתיה?

לימודי האוסטאופתיה הינם לימודים מקיפים ומעמיקים, ועל כן משך הלימודים הינו ארוך. על אף השוני במשך זמן הלימודים בין המוסדות ומסלולי הלימוד השונים, בכל המקרים לא יימשכו לימודי האוסטאופתיה פחות מארבע שנים, ובחלק מהמקומות אף יימשכו כארבע וחצי – חמש שנים. קיימים גם קורסים קצרים יותר בתחום, הנמשכים כשנה לערך, אולם קורסים אלו אינם מזכים את הלומדים בתעודות ההסמכה הנדרשות לעיסוק בתחום.

מה לומדים בקורס אוסטאופתיה?

לימודי אוסטאופתיה הם לימודים מקיפים, הכוללים לימוד של ידע עיוני ותיאורטי מעמיק, לצד התנסויות מעשיות ויישומיות, לרבות ביצוע סטאז' (פרקטיקום) מעשי במרפאות, מרכזי טיפול או בתי חולים.

בין הנושאים המרכזיים הנלמדים במהלך קורס אוסטאופתיה: יסודות הרפואה המערבית – אנטומיה, פיזיולוגיה, נוירולוגיה, פתולוגיה, אבחנה מבדלת, אורתופדיה, ביומכניקה ועוד; אוסטאופתיה סטרוקטורלית – החזרת האיזון ותיקון פגיעות ובעיות מבניות, כך שתהא זרימת דם חופשית אל כל האיברים.

כמו כן, הקורס יעסוק גם באוסטאופתיה ויסרלית -העוסקת באיברים הפנימיים והקשרים ביניהם, וכוללת טיפולים להחזרת האיזון לאיבר המאובחן כלא מאוזן, על מנת שיחזור לתפקודו התקין והטבעי; אוסטאופתיה קאראניאלית – שחרור המתחים של רקמות המוח הפנימיות ואיזון המצב הבריאותי, תוך החזרת התנועתיות בין עצמות הגולגולת ועוד מגוון נושאים.

איזו תעודה מקבלים בוגרי קורס אוסטאופתיה?

בוגרי לימודי הכשרת מטפלים באוסטאופתיה (במסלולים הארבע שנתיים), אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, יקבלו תעודת "דוקטור ברפואה אוסטאופתית - D.O", מטעם המכללה בה השלימו את לימודיהם ובהאישור והכרת הגורמים הרלוונטיים (המכון הישראלי ללימודי אוסטאופתיה, האגודה הישראלית לאוסטאופתיה). 

בוגרי קורסי אוסטאופתיה קצרים יותר - יקבלו תעודת גמר, המעידה על סיום לימודיהם. תעודה זו אינה מאפשרת עבודה במרפאות וקליניקות בתחום.

אמנם נכון לשנת 2016 אין האוסתאופתיה מוכרת בישראל והיא אינה מוסדרת בחוק (כלומר - משרד הבריאות לא נותן רישיון עיסוק לאוסטאופתים - וכל מאן דהוא יכול להציג עצמו כאוסטאופת) אך עיסוק בתחום ללא סיום לימודים רלוונטיים וקבלת תעודה - יכולה לגרום נזק למטופלים ולגרור תביעות משפטיות. 

במה עוסקים בוגרי קורס אוסטאופתיה?

בוגרי לימודי אוסטאופתיה יכולים להשתלב בעבודה כשכירים - בקופות חולים, קליניקות ומרפאות פרטיות ומרפאות כאב ציבוריות. כן יכולים הבוגרים לעבוד כעצמאים בתחום - ולפתוח קליניקה פרטית משל עצמם. 

אילו אפשרויות המשך לימודים יש לבוגרי קורס אוסטאופתיה?

לאחר סיום קורס אוסתאופתיה יכולים הבוגרים להמשיך למגוון מסלולי לימוד אשר יתרמו להתפתחותם המקצועית: לימודי פיזיותרפיה, קורס עיסוי רפואי, קורס שיאצו, קורס רפלקסולוגיה וקורס עיסוי רקמות עמוק הם רק כמה מן המסלולים המבוקשים המתאימים עד מאד לבוגרי לימודי אוסטאופתיה. 
מודעה
מודעה
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎