לימודי עוזרי רוקחים

קבלת פרטים ללא כל התחייבות
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
לימודי עוזרי רוקחים
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות לימודי עוזרי רוקחים?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על לימודי עוזרי רוקחים?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

לימודי הכשרת עוזרי רוקחים

לימודי עוזרי רוקחים נחשבים לתחום חדש יחסית, הדומה באופיו ובתכניו לקורס בפארמקולוגיה. במסגרתו מכשירים את הסטודנטים לעבוד תחת פיקוחם של רוקחים בכירים ותפקידם מכוון כדי לעזור לרוקחים בפועל, לתפקד בצורה יעילה ומהירה יותר בבתי המרקחת. במסגרת עבודתם, רשאים עוזרי רוקחים למסור תרופות על פי מרשם, לעבור על מלאי התרופות וכן על מערכות מחשב של בתי מרקחת ובתי חולים.

לימודי עוזרי רוקחים אינם נלמדים בישראל ומצריכים אישור ממנהל הרפואה בישראל על מנת לעסוק בתחום זה גם בארץ. כחלק מדרישות תפקיד עוזרי רוקחים אתם חייבם להיות בעלי יחסי אנוש טובים, יכולת להבין ולהעביר הנחיות והוראות, יכולת לשים לב לפרטים קטנים ויכולת עבודה על פי ארגון מסודר.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות לימודי עוזרי רוקחים?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על לימודי עוזרי רוקחים?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

מידע כללי על לימודי עוזרי רוקחות

עוזרי רוקחות מהווים חוליה חשובה בתוך בתי המרקחת, תפקידם הוא לעזור לרוקחים ולטכנאים האחראים על תחום הרוקחות באריזה, הרכבה וסימון של תרופות. כמו כן, העוזרים אחראים על סידור וארגון מרשמים ודואגים למלאי התרופות הנמצא ברשות בית המרקחת בו הם עובדים.

באופן כללי, לימודי עוזרי רוקחות הינם דומים במהותם ללימודי רוקחות לתואר ראשון. משך הלימודים שונה וארוך יותר, אך בסופו של דבר, מבחינה מקצועית, הפעולות ודרישות התפקיד בעבודה המקצועית, הינם דומים במהותם. רוקחים בכירים מופקדים על מתן מרשמים והתאמת התרופות המתאימות והחסכוניות ביותר בשוק לבעיה שמציג הפציינט.

מה לומדים בלימודי עוזרי רוקחים?

תוכנית הלימודים של עוזרי רוקחות חופפת במרבית המקרים ללימודי סיעוד. הלימודים מקיפים מאוד וכוללים את שלל התכנים של המדעים המדויקים ביניהם תמצאו פיסיקה, ביולוגיה, מתמטיקה, כימיה, מחשבים, רוקחות, כימיה אורגנית, ביוכימיה, פיזיולוגיה, פרמקולוגיה, פתולוגיה, רוקחות קלינית ועוד.

למי מתאים לימודי עוזרי רוקחים?


עוזרי רוקחות צריכים להיות אנשים אשר מסוגלים לבצע משימות שגרתיות תוך שמירה על רמות גבוהות של תשומת לב וריכוז. כמו כן, דרושות גם מיומנויות בינאישיות כמו: יחס איכפתי כלפי אחרים, יכולת התמודדות רגועה תחת תנאי לחץ גבוהים, שימת לב לפרטים, שמירה על סדר וארגון ולדעת כיצד לאסוף מידע ממקורות מידע שונים ולהשתמש במחשבים.

עוזרי רוקחים הינם אנשים אשר רואים ברפואה באופן כללי ואת הרוקחות בפרט כעניין מהותי המצריך התייחסות רצינית. העזרה הניתנת לרוקחים, חשובה במיוחד, שכן הרוקחים הינם אחראים לתחומים רבים ובפועלים במספר מישורים בו זמנית. לכן, כאשר יש לחץ בעבודה, מרבית העבודה מועברת לעוזרים ולכן חשיבותם תפיקדם איננה נמוכה מזו של הרוקחים הבכירים.  

מה הם תנאי הקבלה ללימודי עוזרי רוקחים?

לימודי עוזרי רוקחות הינם לימודים חדשים יחסית ועד היום נלמדים בעיקר בחו"ל. משום כך תנאי הקבלה הינם ספציפים לכל מוסד אקדמי אשר מאפשר לימודים אלו וחשוב לברר קודם, לפני תחילת הלימודים, אם ניתן ללמוד שם את תחום לימודים זה.

באופן כללי, לימודים אלה דומים ללימודי תעודה או לקורסים ולכן דורשים תעודת בגרות מלאה המעידה כי המועמד סיים 12 שנות לימוד. במידה ואין ברשותכם תעודת בגרות מלאה תוכלו להשתלב באחד מקורסי השלמת בגרויות באזור הקרוב לביתכם ולהשלים את הבגרות החסרה לכם. 

כמה זמן נמשכים לימודי עוזרי רוקחים?

לימודים אלה אינם נלמדים בטווחי לימוד קבועים ועל כן הם משתנים ממוסד אקדמי אחד לאחר. משך זמן הלימודים נמשך 20-43 שבועות, אשר במהלכם הלומדים מתנסים בשטח, הן בבתי מרקחת הממוקמים בתוך מרפאות וגם בכאלה הנמצאים בקניונים ומרכזי קניות אחרים. 

איזה תחומי לימוד נוספים יש בלימודי עוזרי רוקחים?

תחומי הלימוד של עוזרי רוקחות הינם רלוונטיים לתחומים שונים, הקשורים לתחומי הרפואה. אולם, תחום זה איננו יחיד וישנם גם קורסים אחרים אשר דומים בתכנים ומשך הלימודים שלהם, אך האפשרויות תעסוקה בסיום התואר משתנות.

קורס פאראמדיק הינו דוגמא מובהקת לכך ומכשיר את הלומדים כיצד לתת מענה לחולים הנמצאים במצב מצוקה וחירום, לבצע בדיקות תקינות לציוד רפואי וכן להשלים ציוד במידה וקיים חוסר.

קורס אחר, אשר לרוב מכוון לאנשים אשר אינם מאמינים בתחומי הרפואה הקונבנציונאלית, הינו רוקחות טבעית. במהלך הלימודים רוכשים הלומדים ידע ומיומנויות הדרושים ליצירה והפקת תרופות אשר עשויות מחומרים טבעיים והרבאליים בלבד. תחום זה החל לצבור פופולאריות בשנים האחרונות וכן מוכיח את עצמו באמצעות התרופות ההומיאופתיות שבדרך כלל מכוונות להתמודדות עם לחץ וחרדה.

במה עוסקים בוגרי לימודי עוזרי רוקחים?

רוב עוזרי הרוקחות מועסקים בבתי מרקחת המיועדים לקהל הרחב ולא לקופות חולים מסויימות, כך לדוגמא ניו פארם או סופר פארם הידועים לכולנו, אשר להם סניפים רבים ברחבי הארץ. השכר הניתן להם הינו שעתי בדרך כלל ועולה לפי ותק ומקצועיות.

כמו כן, בכל קופות החולים בין אם מכבי, כללית, מאוחדת ועוד, קיימים בתי מרקחת אשר דרושים שם עוזרי רוקחות רבים כיוון שמדי יום מגיעים לשם אנשים רבים המצפים למענה מקצועי ומהיר למרשם שנתן להם הרופא המקצועי או המשפחתי.
מודעה
מודעה
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎