קורס רפואת ספורט

קבלת פרטים ללא כל התחייבות
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
קורס רפואת ספורט
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס רפואת ספורט?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס רפואת ספורט?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

לימודי רפואת ספורט במכללות

ספורט, התעמלות ופעילות גופנית נחשבים כעיסוקים בריאים למדי – ומומלץ כי כל מי שאינו סובל ממחלות או פציעות ישתתף בפעילות ספורטיבית קבועה. אולם – הספורט גם טומן בחובו שלל סיכונים – על אחת כמה וכמה כשהוא מבוצע באופן מקצועי. פציעות שונות אינן נדירות כלל וכלל בספורט המקצועי והחובבני (כפי שיודע כל מי שצופה במשחקי כדורגל או כדורסל), ופעילות גופנית מאומצת אף יכולה להוביל להתייבשות והתעלפות.

בכדי להביא למינימום את הפציעות והמחלות הנגרמות מפעילות גופנית מאומצת, בכדי לטפל בהן ביעילות ובכדי לאבחן את הסיכונים מבעוד מועד – "הומצא" תפקידו של רופא הספורט – רופא אשר מתמחה באבחון, מניעה וטיפול של פציעות ספורט.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס רפואת ספורט?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס רפואת ספורט?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

מידע כללי על לימודי רפואת ספורט

הלימודים בקורס רפואת ספורט מיועדים, כמובן, לרופאים המעוניינים להתמחות בתחום ולהעמיק ידיעותיהם – בין אם לצורך העשרה אישית ובין אם לצורך התמקצעות והשתלבות בעבודה כרופאי ספורט, המתמחים בטיפול בספורטאים, במתן אישורים לעיסוק בספורט ולמתן המלצות על פעילויות ספורטיביות לכלל האוכלוסייה.

אם אתם רופאים מומחים בעלי זיקה לתחומים ספורטיביים, או אם אתם פשוט מעוניינים להתפתח מקצועית – הקורס ברפואת ספורט יכול להיות בדיוק מה שאתם מחפשים.

לימודים מרתקים אלו יקנו לכם הכשרה יוקרתית ומבוקשת, אשר יעזרו לכם להשתלב במרפאות ומרכזי ספורט ברחבי הארץ. אז בואו ליהנות מלימודים מלאים בבריאות – בואו ללמוד בקורס רפואת ספורט.

מה נושאי הלימוד  לקורס רפואת ספורט?

תכנית הלימודים בקורס רפואת ספורט היא עשירה ומרתקת למדי, ומשלבת, בדרך כלל, בין לימודים עיוניים ותיאורטיים מקיפים ומעמיקים לבין שלל התנסויות מעשיות במחלקות ויחידות שונות בבתי חולים.

אמנם נושאי הלימוד המדויקים, כמו גם הדגשים בתכנית הלימודים, יכולים להשתנות מעט בין מכללות ומוסדות לימוד שונים, אך לעיתים קרובות כוללים הלימודים את הנושאים והתכנים הבאים: היכרות עם ענפי הספורט השונים (פילאטיס, יוגה, אופניים, אמנויות לחימה, משחקי כדור ועוד); תזונת ספורט; קרדיולוגיה – הערכת הלב הבריא והלב החולה, הערכת לב ספורטאי, מצבים פתולוגיים, שיקום לב; פולמונולוגיה – מדידת גזים בדם, מחלות ריאה, שיקום ריאתי, מאמץ משולב לב- ריאה; אורתופדיה או שיקום וראומטולוגיה – בדיקה פיזיקלית, הערכה נוירולוגית, הערכה רדיולוגית, אבחון וטיפול במצבים פתולוגיה; רפואת חירום; רפואת ספורט ופיזיולוגיה של המאמץ; ועוד שלל נושאי לימוד מגוונים ומרתקים, אשר יכשירו אתכם בכל הידע והכלים הדרושים לרופא הספורט המקצועי והאיכותי.

מה תנאי הקבלה לקורס רפואת ספורט?


תנאי הקבלה ללימודים בקורס רפואת ספורט משתנים בין מכללות ומוסדות לימוד שונים, אולם מרבית הקורסים בתחום מיועדים לרופאים מומחים בלבד – מכל תחומי ההתמחות ברפואה.

קורסים אחדים – אשר אינם כוללים הכשרה מקצועית, אלא נועדו להרחבת אופקים בלבד, פתוחים גם בפני כלל הציבור.

כמו כן, במרבית הקורסים להכשרת רופאים ברפואת ספורט מתקיימים ראיונות קבלה אישיים, טרם תחילת הלימודים, במטרה לבדוק את מידת התאמת המועמד ללימודי התחום ולעיסוק בו.

מה משך הלימודים ותעודות לקורס רפואת ספורט?

משך הלימודים בקורס רפואת ספורט משתנה אף הוא בין מכללות ואוניברסיטאות שונות, אך כיוון שמדובר בלימודי התמחות מעמיקים – מובן כי משך הלימודים אינו קצר כלל וכלל. מרבית תכניות הלימודים נמשכות בין שנה שנה וחצי (בהתאם למספר שעות הלימוד האקדמיות בקורס, מספר המפגשים השבועיים ואורכו של כל מפגש).

מרבית הקורסים בתחום כוללים כ-300 שעות לימוד אקדמיות לערך, שכן על מנת לקבל ממשרד הבריאות את ההסמכה כרופאי ספורט – נדרשת השלמה של קורס אקדמי בן 300 שעות לימוד לכל הפחות (כמו גם מענה על שאר דרישות הכלולות בחוק הספורט, הכוללות, כמובן, גם השתלמות מעשית בת שנה).

אם גם אתם מעוניינים ליהנות מלימודים מעשירים אלו, אך חוששים כי סדר יומכם העמוס והמלא יקשה עליכם להשתלב בהם – יש לנו חדשות טובות עבורכם: חלק ניכר מהמכללות ומוסדות הלימוד בתחום מקיימים את קורסי רפואת הספורט בשעות אחר הצהריים והערב, במטרה להקל על אנשים עובדים ליהנות מהלימודים.

אולם, חשוב לדעת כי גם בקורסים המתקיימים בשעות הערב ייתכנו מפגשי לימוד והתנסות מעשית אשר יתקיימו בשעות הבוקר.

איזו תעודה מקבל בוגר לקורס רפואת ספורט?

בוגרי הלימודים, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הקורס, יהיו זכאים לתעודת גמר מטעם המוסד בו השלימו את לימודיהם. אולם, אין תעודה זו מהווה הסמכה לעסוק ברפואת ספורט! על מנת לעסוק ברפואת ספורט באופן מקצועי יהיה עליכם לזכות בהכרת משרד הבריאות.

הכרה ממשרד הבריאות ניתנת רק לרופאים מומחים אשר סיימו קורס רפואת ספורט בן כ-300 שעות לימוד אקדמיות לפחות במוסד אקדמי מוכר, כמו גם סיום חובת התמחות מעשית בת 12 חודשים, הכוללת התנסות בעבודה במחלקת הקרדיולוגיה, מחלקת מחלות ריאה, מחלקת אורתופדיה או שיקום/ ראומטולוגיה, מרכז לרפואת ספורט ופיזיולוגיה של המאמץ, מחלקת רפואת חירום ועוד מחלקה או מרכז אחד לבחירה – רפואת צלילה, רפואה תעופתית, פיסיולוגיה צבאית, ספורט נכים או מרכזי מחקר.

מה אפשרויות הלימודים הנוספות לקורס רפואת ספורט?

אם אתם מתעניינים בלימודי רפואת ספורט ייתכן כי תגלו עניין גם בלימודי תזונת ספורט. הלימודים הינם חשובים ביותר, שכן הם כוללים ידע רחב ביותר אודות תפריטי התזונה המומלצים למתעמלים.
 

מה אפשרויות התעסוקה  לקורס רפואת ספורט? 

בסיום הלימודים יוכלו הבוגרים להתחיל בדרכם להוצאת האישור לעיסוק ברפואת ספורט מטעם משרד הבריאות, ולאחר שיזכו באישור נכסף זה יוכלו הבוגרים להשתלב בשלל משרות מרתקות ורווחיות במרכזים לרפואת ספורט בבתי החולים השונים ברחבי הארץ, בליווי קבוצות ספורט וספורטאים מקצועיים, במרכזי ספורט שונים (כגון המרכז לרפואת ספורט של וינגייט) וכיו"ב.
מודעה
מודעה
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎