לימודי שמאות מקרקעין

קבלת פרטים ללא כל התחייבות
מאשר/ת קבלת מידע ממוסד הלימודים ומסכימ/ה לתנאי השימוש
לימודי שמאות מקרקעין
יועצת לימודים
לימודים

ייעוץ לימודים חינם

רוצה פרטים אודות לימודי שמאות מקרקעין?

שירות אישי חינם!

רוצה לקבל מידע על לימודי שמאות מקרקעין?

מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
מאשר/ת קבלת מידע ממוסד הלימודים ומסכימ/ה לתנאי השימוש

לימודי שמאי מקרקעין במכללות

שמאות מקרקעין הינה תחום נדרש עד מאד במשק הישראלי - שכן כל קנייה, מכירה חכירה - וכל הערכת שווי, למעשה, של נכס נדל"ני כלשהו חייבת לכלול, מהבחינה הרשמית, את הערכתו של שמאי מקרקעין. שמאי המקרקעין, אם כן, הוא אחד התפקידים החשובים והנדרשים ביותר בעולם הנדל"ן הישראלי. כיוון שקיימים כיום בארץ רק אלפים בודדים של שמאי מקרקעין בעלי רישיון ממשרד המשפטים - ניתן להשתלב בקלות יחסית בעבודה הרווחית בתחום זה. אם גם ברצונכם להיות שמאי מקרקעין - יהיה עליכם, ראשית, להצטרף ללימודי שמאות מקרקעין, המוצעים לכם על ידי מכללות מובילות בכל רחבי הארץ. 

לימודי שמאות מקרקעין הינם לימודים מקיפים ומעמיקים עד מאד, הנמשכים, לרוב, כשנתיים לפחות, ומיועדים רק לאנשים בוגרים יחסית (בני 23 ומעלה) בעלי רקע אקדמי קודם (בוגרי תואר ראשון או סטודנטים לקראת סיום התואר). במהלך לימודי הכשרת שמאי מקרקעין ייהנו התלמידים מרכישת מיטב הידע, המיומנויות והכלים הדרושים לאיש המקצוע האיכותי בתחום. אז אם גם אתם מתעניינים בלימודי שמאות מקרקעין - הגעתם למקום הנכון: בואו לקרוא מידע רב ושלל פרטים חשובים אודות לימודי הסמכת שמאי מקרקעין במכללות המובילות בתחום בישראל. 
יועצת לימודים
לימודים

ייעוץ לימודים חינם

רוצה פרטים אודות לימודי שמאות מקרקעין?

שירות אישי חינם!

רוצה לקבל מידע על לימודי שמאות מקרקעין?

מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
מאשר/ת קבלת מידע ממוסד הלימודים ומסכימ/ה לתנאי השימוש

מידע כללי אודות לימודי שמאות מקרקעין

כמעט מידי שבוע תופסות חדשות על מחירי הנדל"ן בארץ את הכותרות המרכזיות בעיתונים ובמהדורות החדשות - ועל כן ברור מדוע עבודתם של שמאי המקרקעין - הלא הם אנשי המקצוע האחראים על הערכת שווי הערך של נכסי נדל"ן - היא כה נדרשת וחשובה. עבודתו של שמאי המקרקעין היא מגוונת ומרתקת - ובמהלך עבודתו הוא בא במגע עם גורמים רבים - גורמי ממשל ועיריות, בנקים ומנהל מקרקעי ישראל, יזמי נדל"ן וקבלנים, אנשים פרטיים הקונים או מוכרים נכסיהם, חברות ועסקים המעוניינים בהערכת שווי הנדל"ן שברשותם (לפני יציאה הנפקה בבורסה, לדוגמא) ועוד. 

לאור החשיבות והאחריות הרבה של שמאי המקרקעין - הוא נדרש לידע רב תחומי מעמיק - בתחומי הנדל"ן והפיננסים, בתחומי החוק והמשפט ועוד - ועל כן הוא נדרש ללימודים מקיפים, הידועים כלימודי שמאות מקרקעין, ונועדו להקנות לבוגריהם את מיטב הידע, המיומנויות והכלים בתחום - ולהכינם למעבר מוצלח של הבחינות הממשלתיות הנדרשות לצורך קבלת רישיון העיסוק בתחום. בעמוד זה תוכלו לקרוא מידע רב על לימודי שמאי מקרקעין - ואף להשאיר פרטיכם בעמוד - לצורף קבלת מידע נוסף ולצורך הרשמה ללימודי שמאות מקרקעין במכללות המובילות. 

קהל יעד

לימודי שמאות מקרקעין מתאימים למעוניינים להתמחות ולעסוק בתחום זה - בין אם זו נגיעתם הראשונה בעולם הנדל"ן והעסקים - ובין אם כבר עובדים בתחומי הנדל"ן (קבלנים, מתווכי נדל"ן, משקיעי נדל"ן וכו'), המעוניינים להתעמק בתחום, לרכוש כישורים נוספים ו/ או להתפתח מקצועית. 

אם אתם מתעניינים בלימודי שמאות מקרקעין - אולי תגלו עניין גם בלימודי בוררות בתחום הנדל"ן, לימודי השקעות נדל"ן בחו"ל, לימודי הכנה למבחן רשם המתווכים, לימודי דיני בנייה ונדל"ן וכיו"ב. 

תנאי קבלה

תנאי הקבלה ללימודי שמאות מקרקעין נחשבים לגבוהים יחסית - ועל מנת להתקבל ללימודים נדרשים המועמדים להיות בוגרי תואר ראשון (לא משנה באיזה תחום) ממוסד אקדמי מוכר (חלק מהמכללות מאפשרות גם לסטודנטים הנמצאים סמוך לסיום לימודיהם להתקבל ללימודים), בעלי עבר פלילי נקי (ללא כל רישום או תיק) ובני 23 ומעלה. דרישות אלו עולות בקנה עם אחד עם דרישות משרד המשפטים לקבלת רישיון העיסוק בתחום. 

חלק מהמכללות מציבות בפני המועמדים ללימודי הכשרת שמאי מקרקעין תנאים נוספים: ידיעת אנגלית, מעבר של מבחני קבלה ו/ או ריאיונות אישיים, הנועדו לבדוק את מידת התאמת המועמד ללימודי התחום ולעיסוק בו. 

משך לימודים

לימודי שמאות מקרקעין הינם מקיפים ומעמיקים במיוחד - ועל כן הם גם ארוכים למדיי, ורוב רובם של מסלולי הלימוד נמשכים כשנתיים (או יותר) וכוללים כ-600 שעות לימוד אקדמיות לערך.
 
אם אתם רוצים להצטרף ללימודי שמאי מקרקעין אך חוששים כי סדר יומכם העמוד יקשה עליכם לעשות כן - יש לנו חדשות טובות עבורכם: מכללות רבות מציעות לימודי שמאות מקרקעין בשעות הערב ו/ או בימי שישי בבוקר, במטרה לאפשר לאנשים עובדים, לסטודנטים ולאנשים עסוקים אחרים להשתלב בלימודים בקלות יחסית, מבלי לפגוע בסדר יומם הרגיל. 

תכנית לימודים

לימודי שמאות מקרקעין יקנו לבוגריהם את מיטב הידע, המיומנויות והכלים הדרושים לשמאי האיכותי - וזאת על ידי שילוב של לימודים עיוניים ותיאורטיים מעמיקים ומקיפים - לצד התנסויות מעשיות מפתחות (בחלק מן המכללות בתחום) - כסיורים מקצועיים, לדוגמא. 

בין נושאי הלימוד במרבית המסלולים בתחום: תפקידו של שמאי המקרקעין, כלכלה, משפטים, תכנון ערים, מימון, הנדסה ומדידות, לוחות שומה, יסודות מדידה ומיפוי, יסודות תכנון ובניה, יסודות הנדסת בניין והנדסה אזרחית, מבוא לתורת השמאות, חוקים ופקודות, סטטיסטיקה, יסודות החשבונאות וניתוח דו"חות כספיים, גישות ועקרונות בהערכת מקרקעין ועוד שלל נושאי לימוד מרתקים, אשר ידאגו כי תגיעו לבחינה מצוידים במיטב הידע והכלים הדרושים להצלחה. 

תעודה

בוגרי לימודי שמאות מקרקעין, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, יקבלו תעודת גמר מטעם המכללה בה השלימו את לימודיהם. בוגרים אשר יגשו - ויעברו בהצלחה - את המבחנים החיצוניים - ואף יסיימו את חובת ההתמחות - יקבלו רישיון עיסוק לתחום שמאות המקרקעין מטעם משרד המשפטים. 

אפשרויות המשך לימודים

לאחר שתסיימו את לימודי שמאות מקרקעין - תוכלו להמשיך ולהתפתח בתחום בעזרת פנייה ללימודי תואר שני בניהול נדל"ן, תואר שני במנהל עסקים, לימודי תעודה בבוררות בתחום הנדל"ן, קורס דיני בנייה ונדל"ן - ומגוון מסלולי לימוד נוספים אשר יתרמו להעמקת ידיעותיכם, איכות עבודתכם - והתפתחותכם המקצועית. 

אפשרויות תעסוקה

בוגרי לימודי שמאות מקרקעין יכולים לעבוד כשמאי מקרקעין שכירים ברשויות העירוניות ובמשרדי הממשלה, במינהל מקרקעי ישראל ובחברות, ארגונים ועסקים שונים בתחום. כמו כן יכולים הבוגרים לעבוד כעצמאיים בתחום. 
מודעה

מחפש לימודי שמאות מקרקעין?

מחפש לימודי שמאות מקרקעין?
כל הארץ
אזור הצפון
אזור המרכז
אזור הדרום
אזור השרון
אזור חיפה
אזור ירושלים
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: רחובות, רמת גן, online
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: סניפים בכל הארץ
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: תל אביב וחיפה
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: סניפים בכל הארץ
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: חיפה, תל אביב, כפר סבא, רחובות
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: ירושלים
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: חיפה ותל אביב
מוסדות לימוד בישראל
לימודים

השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת ייצרו איתך קשר בקרוב!

התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת

מאשר/ת קבלת מידע ממוסד הלימודים ומסכימ/ה לתנאי השימוש
מודעה