המכללה האקדמית תל אביב - יפו

תואר ראשון בכלכלה וניהול

המכללה האקדמית תל אביב - יפו

תואר ראשון בכלכלה וניהול

המכללה האקדמית תל אביב יפו מציע לימודי תואר ראשון בכלכלה וניהול. 

הלימודים מתקיימים בתל אביב. 

מידע כללי אודות הלימודים

לימודי תואר ראשון בכלכלה וניהול של המכללה האקדמית תל אביב-יפו, הינם לימודים איכותיים ומרתקים, המתמקדים בהקניית ידע מקיף בתורת הניהול והכלכלה, ומעניקים לסטודנטים כלים לניתוח בעיות יישומיות על ידי היכרות עם הסביבה הכלכלית הישראלית, העולמית והזיקה ביניהן. תוכנית הלימודים מועברת על ידי טובי המרצים ואנשי המקצוע בתחום, המעניקים לסטודנטים הן את הידע האקדמי העדכני ביותר, והן יחס אישי וליווי במשך כל לימודיהם. 

מהסטודנטים לתואר ראשון בכלכלה וניהול, נדרשים השקעה, התמדה ועקביות, שכן תוכנית הלימודים הינה מורכבת וממוקדת מטרה. הסגל האקדמי בבית הספר לניהול וכלכלה פיתח תוכנית לימודים מקיפה, השמה דגש רב על ההיבטים היישומיים, כך שבוגרי התואר משתלבים בקלות ובמהירות במגוון מקומות תעסוקה.

תנאי קבלה

תנאי הקבלה למסלול לימודי תואר ראשון לכלכלה וניהול של המכללה האקדמית תל אביב יפו: ציון 80 בבחינת הבגרות במתמטיקה ברמה של 4 יחידות לימוד לפחות, או ציון של 55 לפחות ברמה של 5 יחידות לימוד. 

משך לימודים

הלימודים נמשכים שלוש שנים.

תוכנית לימודים

תוכנית הלימודים בקורס הינה רחבת היקף ומעשירה, ומקנה לסטודנטים ידע תיאורטי נרחב החיוני לעבודה מקצועית בתחום, תוך שימת דגש על הסביבה הכלכלית של המשק הישראלי, האיזורי והעולמי, וקשרי הגומלין ביניהם. 

לסטודנטים מוצעים מספר מסלולי התמחות, על מנת לאפשר להם להתמקצע בתחומים הרלוונטים והמעניינים אותם ביותר, ולהעשיר את עולמם התיאורטי:
  • מסלול בניהול יזמות- הלימודים במסלול מיועדים לסטודנטים המעוניינים להתפתח כיזמים, כלכלנים ואנשי עסקים בארגונים בהם מתקיימת פעילות יזמית. הלימודים מעניקים את מירב הכלים להשתלבות בסביבה יזמית על שלל גווניה. בין נושאי הלימוד בהתמחות: יזמות עסקית, יזמות פנים ארגונית, יזמות חברתית שלא למטרות רווח ועוד.
  • מסלול בניהול משאבי אנוש- הלימודים חושפים בפני הסטודנטים את חשיבות ניהול 'המשאב באנושי'- איוש תפקידים בארגון, הדרכת העובדים וביצועיהם ודאגה לרווחתם. הסטודנטים ילמדו כיצד לעבוד בתנאי סביבה משתנים בהקשר של משאבי האנוש. בין נושאי הלימוד בהתמחות: התנהגות ארגונית, ייעוץ ארגונית, השמה ואיוש תפקידים, שיוויון הזדמנויות בעבודה ועוד.
  • מסלול שוק ההון- הלימודים מקנים לסטודנטים הכרה רחבה עם תחום שוק ההון על שלל גווניו. הסטודנטים ילמדו לעבוד בסביבה תחרותית, ותוענק להם התשתית התיאורטית הדרושה לעבודה מקצועית בתחום. בין נושאי הלימוד: ניהול השקעות, מדידים, סחר בינלאומי ועוד.
  • מסלול בחברה, קיימות וניהול- התמחות זו מתמקדת בקשר בין המשאבים הכלכליים לצרכים חברתיים וסביבתיים, ומקנה לסטודנטים ארגז כלים משולב החושף אותם לאפשרויות תעסוקה מגוונות. הסטודנטים יוכלו לפתח את חשיבתם הביקורתית, תוך רכישת כלים ניהוליים. 
  • מסלול בניהול השירות- התמחות זו, מתמקדת בתחום השירות והשיווק אליו גדלה המודעות בשנים האחרונות. הסטודנטים ילמדו אודות כל ההיבטים הנוגעים לעולם השירות והשיווק, תוך התנסויות, תרגולים ולמידה חוויתית.

תעודה

למסיימי הלימודים בהצלחה שיעמדו בכל הדרישות יוענק תואר ראשון B.A בכלכלה וניהול מטעם המכללה האקדמית תל אביב-יפו.