קורס אקופרסורה

קבלת פרטים ללא כל התחייבות
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
קורס אקופרסורה
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס אקופרסורה?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס אקופרסורה?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

לימודי אקופרסורה במכללות

אקופרסורה היא שיטת טיפול אלטרנטיבית, שמקורה בשיטות טיפול עתיקות מן המזרח הרחוק. הגישה הטיפולית הזו עושה שימוש בהפעלת לחיצות ארוכות על גבי נקודות האקופונקטורה בגוף האדם. באופן זה מתרחשת פעולת עצבוב וגירוי העצבים, כמו כן זרימת הדם משתפרת וההרגשה הכללית הופכת לטובה יותר. זוהי אחת השיטות המסורתיות לריפוי במזרח.

לימודי אקופרסורה נועדו להכשרת מטפלים בשיטת טיפול במגע, המשמשת לטיפול בבעיות אורתופדיות שונות. בקורס זה ילמדו הסטודנטים כיצד לאתר את נקודות הלחיצה ומסלולי הריפוי בגוף, תוך כדי התנסות מעשית במערכי טיפול מלאים. הקורס אף מאפשר לסטודנטים שלומדים אותו, לרכוש מיומנויות אבחון, טכניקות מדויקות ומהלכי טיפול בבעיות אורתופדיות שכיחות. אם גם אתם שואפים לעבוד בתחום הרפואה המשלימה ורוצים ידע ייחודי במסגרת של טיפול בעזרת מגע, קורס אקופרסורה מיועד לכם. באמצעות קורס זה תזכו לחוויית לימודים מעשירה ולמקצוע מרתק. אתם מוזמנים לקרוא את המידע המצורף בדף ואף תוכלו להשאיר פרטים באתר בשביל לקבל מידע נוסף.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס אקופרסורה?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס אקופרסורה?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

מידע כללי אודות לימודי אקופרסורה

האקופרסורה - Acupressure באנגלית היא שיטת פיזיותרפיה, שמשתמשים במזרח הרחוק באופן יום-יומי לטיפול בבעיות אורתופדיות שונות כמו: כאבי שרירים, בעיות בשלד, בעיות במפרקים וכדומה, באמצעות לחיצה על נקודות האנרגיה השונות בגוף האדם. שיטת האקופרסורה נשענת על צורת אבחון פשוטה והיא קלה ללמידה וליישום כשיטה טיפולית. המטפלים באקופרסורה מסוגלים לאתר בעיות פיזיות ונפשיות על ידי מגע בערוצים ונקודות אנרגטיות בגוף שהפכו לנוקשים, חלשים או רגישים ולטפל דרכם באותן בעיות.
 
קורס אקופרסורה נועד להעביר לסטודנטים את הידע הדרוש, באיזה אופן, לאתר את נקודות הלחיצה, המרידיאנים ומסלולי הריפוי בגוף, ולספק להם התנסות מעשית במערכי טיפול מלאים ומאפשר להם לרכוש מיומנויות אבחון הוליסטי, טכניקות מדויקות ומהלכי טיפול. בוגרי לימודי אקופרסורה ידעו איך לטפל בבעיות אורתופדיות שכיחות. אם גם אתם מעוניינים בידע בתחום, בכדי לטפל במטופלים הבאים אליכם ולסייע להם להיפטר מכאבי שרירים ומתחים נפשיים, לימודי אקופרסורה מיועדים לכם. לכן מהרו להירשם לקורס זה ותזכו בחוויית לימודים מרתקת ובמקצוע מתגמל ובעל ערך.

למי מתאים ללמוד קורס אקופרסורה?

לימודי אקופרסורה מוכוונים למטפלים ברפואה משלימה, במיוחד מטפלים במגע, או מומחי דיקור סיני, שרוצים לקבל ידע נוסף, שבאמצעותו הם ישכללו את יכולות הטיפול שלהם ויעניקו סיוע רב ערך למטופלים שלהם. תחום הדיקור הסיני מבוסס על נקודות אנרגיה ומרידיאנים, לכן החשיבות בצבירת ידע נוסף בלחיצות ונגיעות ממושכות על נקודות האנרגיה האלה יעניקו למטפלים ידע איכותי בטיפול.

קהל יעד נוסף הוא של אנשים ללא רקע קודם בתחום הרפואה המשלימה אשר מעוניינים לפתח קריירה בתחום הרפואה המשלימה, שנוגעת לנושאי הטיפול במגע. כמו כן לעיתים אנשים ללא רקע קודם מעוניינים בידע הזה למטרת העשרה אישית וטיפול בקרובי המשפחה.

לימודי אקופרסורה למתקדמים מיועדים לבוגרי קורס בסיסי באקופרסורה שיש להם ידע בסיסי ותעודה בתחום זה.

מה הם תנאי הקבלה לקורס אקופרסורה?

בכדי להתקבל ללימודי קורס אקופרסורה לרוב לא יידרשו תנאי קבלה מחמירים. בדרך כלל על המועמדים לקורס להיות בעלי 12 שעות לימוד. בחלק מן המקרים ייתכן כי הם יצטרכו להציג תעודת בגרות מלאה

ברוב המכללות יצטרכו המועמדים לעבור ראיון קבלה אישי עם ראש מסלול הלימודים, זה נועד לבדוק את מידת ההתאמה של המועמד ורמת המוטיבציה שלו להשתתף בקורס אקופרסורה. בחלק מן המכללות יכול להיות ויהיה תנאי קבלה נוסף של מעבר קורס אנטומיה ופיזיולוגיה.

כדי להתקבל לקורס אקופרסורה מתקדם, יש צורך לעבור קורס בסיסי ולהציג תעודת סיום. כמו כן יידרש מן המועמדים לקורס לשלוט ברמה טובה בשפה העברית, מכיוון ששפת הלימוד ברוב המכללות לרפואה משלימה היא עברית.

מה משך קורס אקופרסורה?

משך לימודי אקופרסורה משתנה ממכללה למכללה ומקורסים בסיסיים לקורסים מתקדמים. בדרך כלל, משך הלימודים בקורסים הבסיסיים יהיה בין חמישים לשמונים שעות לימוד אקדמיות, המתפרשות על פני בין שנים עשר לעשרים מפגשים. סה"כ מדובר בתקופה של בין שלושה חודשים לארבעה וחצי חודשים. הקורסים הארוכים יותר יימשכו בין שבעה חודשים לתשעה חודשים ויכללו בין מאה עשרים למאה ושישים שעות לימוד אקדמיות, המתפרשות על פני בין שלושים לארבעים מפגשים.

מפגשי הלימוד יתקיימו בין פעם לפעמיים בשבוע ולעיתים אף יכללו מפגשי לימוד בימי שישי. ברוב המכללות יש אפשרות ללימודי ערב. זה נועד לאפשר לאנשים שעובדים במשרה מלאה, גם כן להשתתף בקורס הזה ולהפיק ממנו תועלת.

מה לומדים בקורס אקופרסורה?

במסגרת לימודי אקופרסורה, ילמדו הסטודנטים נושאים מגוונים שיעניקו להם ידע חשוב בתחום הטיפול במגע ולחיצות על נקודות אנרגטיות. בין נושאי הלימוד המגוונים, ניתן למצוא את: יסודות אקופרסורה תאילנדית, הכרות עם אקופרסורה בלידה, אקופרסורה ללא מחטים, הכרות עם אקופרסורה סינית, יסודות של עיסוי אקופרסורה, מהלכי טיפול, איתור מסלולי הריפוי ונקודות הלחיצה, טכניקות אבחון, השתלמות מעשית במערכי טיפול מלאים כמטפלים וכמטופלים, ולמידת 60 מערכי הטיפול העוסקים בחלקי הגוף הבאים - ראש, צוואר, פנים, כתפיים, מרפקים, זרועות, אצבעות הידיים, מפרק כף היד, גב אמצעי, גב תחתון, אגן, רגליים, קרסוליים, ברכיים, כף הרגל ובהונות הרגליים.

את נושאי הלימוד יעבירו מרצים ומרצות מובילים בתחומם בעלי ידע מקצועי וניסיון עשיר.

איזו תעודה מקבלים בוגרי קורס אקופרסורה?

לבוגרי קורס אקופרסורה, שעמדו בכל חובות הלימוד שלהם שכוללות: עמידה בחובת נוכחות, הגשת פרויקט סיום, עבודה על תירגולי בית והשתלמות מעשית, תוענק תעודת גמר מטעם המכללה בה הם למדו. במסגרת לימודי אקופרסורה, יכולים הסטודנטים להתמחות בתתי תחומים ולקבל תעודה והסמכה בהתאם. תתי התחומים כוללים:

  • אקופרסורה תאילנדית
  • אקופרסורה בלידה
  • ג'ין שין אקופרסורה
  • אקופרסורה סינית
  • עיסוי אקופרסורה
  • אקופרסורה טאפאס
באמצעות תעודה זו יוכלו בוגרי המסלולים השונים להמשיך ללימודי המשך בתחום הטיפול במגע, או להציג את מועמדותם למשרות של מטפלים ברפואה משלימה בתחום הלחיצות על נקודות האנרגיה.

מה הם לימודי ההמשך לבוגרי קורס אקופרסורה?

תחום הרפואה המשלימה זוכה להצלחה בישראל וברחבי העולם. אם אתם מעוניינים להיות מטפלים אלטרנטיביים ולהתמקצע ברזי הרפואה המשלימה, בהמשך לקורס אקופרסורה, תוכלו לקרוא עוד על: לימודי רפואה סינית, אשר נסמכים על מסורת ארוכת שנים של תרופות ושיטות מרפא סיניות שהוכיחו את עצמן כיעילות בבעיות הקשורות לעיכול, איברים פנימיים, מין וכדומה.

תחום לימודים אחר, אליו יכולים בוגרי קורס אקופרסורה להתקדם אחר כך, הינו לימודי שיאצו. זוהי גישה טיפולית שמקורה ביפן, שמשמעותה לחיצה באצבעות על נקודות וערוצי האנרגיה. באופן זה משוחררים חסימות ורמת המתח הנפשי והפיזי אצל המטופל מופחתת מאוד. כך מביאים לאיזון מיטבי של הגוף והנפש. את השיטה הזו ניתן להציע גם לאנשים בריאים, שרוצים בשלווה הרפיה ורוגע שרירים.

במה עוסקים בוגרי קורס אקופרסורה?

בוגרים שסיימו את לימודי אקופרסורה יוכלו לאחר סיום הלימודים לעבוד כמטפלים ברפואה משלימה עם התמחות בטיפול במגע. הם יוכלו להציג את מועמדותם למשרות מבוקשות בתחום במסגרת של קליניקות פרטיות, מרכזי ספא ומכוני יופי. ייתכן כי הם יוכלו גם לעבוד במסגרת של הכיסויים הביטוחיים של קופות החולים.

אלה שצברו ניסיון בתחום יוכלו לפנות לאפיק עבודה עצמאי ובהדרגה להעלות את המוניטין ואת קהל הלקוחות שלהם. בין אם יפתחו את הקליניקה הפרטית שלהם בביתם, או במשרד קטן שישכרו בו הם יפתחו את הקליניקה שלהם.

בוגרי קורס אקופרסורה שצברו ניסיון רב וידע מקצועי עשיר, יוכלו בסופו של דבר להציג את מועמדותם למשרות הדרכה כמרצים במכללות לרפואה משלימה ולהעביר את הידע שלהם לדור הבא של מומחי אקופרסורה.
מודעה
מודעה
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎