ClickCease

קורס טיפול רגשי

נמצאו עבורך 3 מוסדות לימודים:

לימודי טיפול רגשי

טיפול רגשי הינו טיפול בנפש וברגשות האדם, טיפול פסיכותרפי מהמילה הלועזית פסיכותרפיה
(Psychotherapy)  פסיכו = נפש, תרפיה = טיפול.

הטיפול נועד להקל ולטפל במצוקות וקשיים שעולים באמצעות שיחה על תחושות כאב, דיכאון וריקנות, טראומות ודרכי התמודדות, פחדים וחרדות, דימוי גוף נמוך, התמכרויות, הרס עצמי ועוד.

טיפול רגשי למבוגרים הוא על פי רב דרך שיחה, אם כי יכול להתבצע גם בדרכים רבות אחרות שאינן מילוליות, כמו בדרמה, תנועה, אמנות. גם ברפואה משלימה עוסקים בטיפול רגשי, בעזרת דיקור, רפלקסולוגיה ועוד.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס טיפול רגשי?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס טיפול רגשי?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.

מהם תנאי הקבלה לקורס טיפול רגשי?

בתחום הטיפול הרגשי קיימים מסלולי לימוד המאפשרים קבלה גם ללא רקע אקדמי ומקצועי רלוונטי, ומנגד קיימים מסלולי לימוד שמחייבים רקע מקצועי משמעותי. מבחינה זאת, הקורסים לטיפול רגשי במוסדות הלימוד השונים נחלקים ל-2 סוגים עיקריים:

  • מסלולים לבעלי רקע רלוונטי – פעמים רבות, על מנת להתקבל ללימודי טיפול רגשי, יש צורך בהשלמת תואר או שני תארים מוקדמים וגם רכישת ניסיון מעשי בטיפול. המתקבלים למסלולים אלו הם לרוב פסיכולוגים קליניים, עובדים סוציאליים, מורים ופסיכיאטרים.
  • מסלולים לקהל הרחב – ישנם מסלולים שקבלה אליהם איננה מחויבת ברכישת רקע מקצועי קודם. בחלק מהמקרים המוסדות מחייבים השלמה של 12 שנות לימוד. 
קורס טיפול רגשי
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

סוגי טיפולים לפי שכבת גיל

  • טיפול רגשי בגיל הרך – טיפולים המבוססים על משחק או טיפולים המערבים גם את ההורים, כמו טיפול דיאדי, ומיועדים לטיפול בילדים עד גיל 6.
  • טיפול רגשי לילדים – טיפול בילדים גדולים יותר מילדי הגיל הרך, שלרוב מתבסס על אמצעי טיפול כגון אומנות, הבעה ויצירה או בעלי חיים.
  • טיפול רגשי לנוער – טיפול רגשי בבני נוער ובמתבגרים, שמאפשר להם לבטא את עצמם באופן חופשי, לשפר את הביטחון העצמי ולהתמודד עם משברים.
  • טיפול רגשי למבוגרים – מכלול של טיפולים המיועדים לטיפול במשברים אישיים, זוגיים ומשפחתיים ובמגוון של סוגיות רגשיות ונפשיות.

איזה סוגים של טיפול רגשי יש?

פסיכותרפיה - פסיכותרפיה כוללת בתוכה שיטות טיפוליות רבות מפסיכואנליזה, דרך פסיכו דרמה, טיפול קוגניטיבי, טיפול התנהגותי, טיפול פסיכו דינמי ועוד שיטות תראפיה.

פסיכודרמה - הפסיכודרמה זוהי שיטת טיפול מתחום הפסיכותרפיה שבה המטופלים עושים שימוש במשחק תפקידים ובדרמה, כדי להגיע לידי השלמה עם חוויותיהם הקשות מן העבר ולהביא פתרון לכאביהם האישיים. במסגרת הטיפול נוהגים להעלות זיכרונות וחוויות מן העבר ולשחק אותן מחדש ובאופן זה לשפר את ביטחונם העצמי והעלאת הערך האישי בו הם רואים וחווים את עצמם.

מיינדפולנס - מקורה של שיטת המיינדפולנס בתורת הבודהזים, ובדומה לסוגי מדיטציה אחרים, היא מעודדת התבוננות פנימית, היעדר שיפוטיות וקבלה עצמית. המודעות הקשובה, אותה שואפים המתאמנים לתרגל, מביאה לתחושת העצמה, ומאפשרת התמקדות בהווה ובחוויות חיוביות. שיטה זו גורסת כי לקשר בין הגוף לנפש השפעה עצומה על אורח חיינו, וכי יישום תרגילי מדיטציה ייעודיים יכול להעלות משמעותית את איכות החיים, להביא להפחתת מתחים ולסייע בהתמודדות עם מכשולים ואתגרים.

טיפול דיאדי - טיפול דיאדי הוא טיפול רגשי ששם דגש על מפגשים בין הילד וההורה בחדר טיפולים למשחק משותף, יחד עם מפגשי הדרכת הורים. כחלק מהטיפול התרפיסט תומך ומכוון את המשחק המשותף של ההורה והילד בחדר הטיפולים.

טיפול, שיקום וסיוע באמצעות כלבים - כלבים נחשבים לחבריהם הטובים ביותר של האדם ובשל כך גם למטפלים מצויינים היכולים לתקשר עם מטופלים. הכלב, כיוון שאינו דובר שפה דבורה אין ביכולתו לבקר, לשפוט ולהגיד את דעותיו למטופל, לפיכך הוא מתקשר באופן בלתי מילולי ומביע חיבה ואמפתיה לאדם שמולו ללא תלות במעשיו או מחשבותיו של האדם. 

טיפול בתנועה - התנועה הטיפולית, שנשענת על עקרונות אמנות התנועה הסינית העתיקה צ'י קונג (צ'י גונג), מסייעת למטפלים אלטרנטיביים לפענח תהליכים פיזיים, נפשיים ומנטאליים אצל המטופל. יתרון נוסף של השיטה טמון בכך שתנועת הגוף היא כלי טיפולי גלוי הניתן לשינוי ולהתנסות טיפולית, בניגוד לפרמטרים טיפוליים אחרים שאינם גלויים ולכן אינם נתונים לשינוי ולהתנסות טיפולית. 

תרפיה באמצעות גינון - תרפיה הקרויה גם גינון טיפולי, הינה תחום מרתק מתחום הפרא רפואה, אשר עושה שימוש בפעילויות הגינון השונות, כמו גם במיני צמחים שונים, על מנת לסייע ולטפל באנשים עם צרכים מיוחדים, פיזית ונפשית.

רכיבה טיפולית - רכיבה טיפולית הינה גישת טיפול המסתייעת בעזרת בעלי חיים (בעיקר סוסים). במסגרת הטיפול הזה ישלבו המדריכים דגשים בפסיכולוגיה, חינוך ושיקום ובאופן זה יסייעו למגוון מטופלים שסובלים מבעיות רגשיות, נפשיות ופיזיות. הקשר המוצלח בין המטופל לסוס תלוי בתיווכו של המטפל.
קורס טיפול רגשי
קבלת פרטים ללא כל התחייבות
מודעה
מחפש קורס טיפול רגשי?
מחפש קורס טיפול רגשי?
מוסדות לימוד בישראל
לימודים
השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת ייצרו איתך קשר בקרוב!
התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
מודעה