קורס צילום בחיפה

קבלת פרטים ללא כל התחייבות
מאשר/ת קבלת מידע ממוסד הלימודים ומסכימ/ה לתנאי השימוש
קורס צילום בחיפה
יועצת לימודים
לימודים

ייעוץ לימודים חינם

רוצה פרטים אודות קורס צילום בחיפה?

שירות אישי חינם!

רוצה לקבל מידע על קורס צילום בחיפה?

מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
מאשר/ת קבלת מידע ממוסד הלימודים ומסכימ/ה לתנאי השימוש

קורס צילום בחיפה במכללות

היכולת לקחת ולהנציח את הרגע באמצעות צילום היא חדשה באופן יחסי בהיסטוריה הארוכה של בני האדם. אם בעבר הנציחו אירועים מרכזיים באמצעות ציורים, דבר שחייב כישרון אומנותי של הצייר והשקעת זמן רב, הרי שמראשית המאה התשע עשרה עם המצאת המצלמה התחילו לצלם באופן ריאליסטי יותר ויותר ולהנציח את הרגע. טכנולוגיית הצילום עשתה צעדי ענק במשך מאתיים השנה האחרונות. ממצלמות גדולות וכבדות עם מבזק (פלאש) אימתני שהוחזק ביד, דרך מצלמות שעשו שימוש בפילמים ועד למצלמות בימינו שמשתמשות בטכנולוגיות צילום דיגיטלי והן אף חלק ממכשירי הסמארטפון. בימינו בישראל, ישנן התמחויות מגוונות בתחום הצילום הכוללות: צילום אירועים, צילום אומנותי, צילום הריון, צילום זוגות, צילום חתונה, צילום טבע, צילום ילדים, צילום ציפורים, צילום תינוקות ועוד.

קורס צילום מיועד לאנשים ששואפים לקריירה כצלם, או לצבור ידע זה למטרת העשרה עצמית. אם אתם מתעניינים במושגים כחשיפה, צילום תקריב, קומפוזיציה, פוקוס או מתלהבים ממצלמות שניתן להחליף בהן עדשות ולהפיק צילומי איכות וגם גרים באזור חיפה והצפון, קורס צילום בחיפה מיועד לכם. אתם מוזמנים לקרוא את המידע המצורף בעמוד זה ואף להשאיר פרטים באתר ואחד מיועצינו יחזור אליכם עם מידע נוסף.
יועצת לימודים
לימודים

ייעוץ לימודים חינם

רוצה פרטים אודות קורס צילום בחיפה?

שירות אישי חינם!

רוצה לקבל מידע על קורס צילום בחיפה?

מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
מאשר/ת קבלת מידע ממוסד הלימודים ומסכימ/ה לתנאי השימוש

מידע כללי אודות קורס צילום בחיפה

העיר חיפה משופעת באתרים מעניינים ובטבע מרתק אשר מספקים הזדמנויות צילום איכותיות למי שזהו תחביבו. התצפית מטיילת לואי אל הגנים הבהאים והנמל, צילום בחשיפה ארוכה מנקודות תצפית מטה אל אזור המפרץ בשעות הלילה, צילום מתחומי אוניברסיטת חיפה מטה אל העיר הפרושה במדרונות ולמרגלות הכרמל וכדומה. כל מי ששואף להפיק תמונות איכותיות צריך להחזיק בידע מינימלי בצילום. אמנם בימינו פחות מקובל לצלם במצלמות פילם, אולם הפרקטיקה המסורתית הזה עדיין לא נעלמה לגמרי. הדגש בימינו הוא על צילום במצלמות דיגיטליות אשר עושות שימוש בחיישן ממוחשב שמעבד את התמונה לכדי מידע וקובץ דיגיטלי. חיפה משופעת במכללות עיצוב אשר במסגרתן ניתן ללמוד צילום איכותי ואמנותי.

במסגרת ההתמחות בצילום ניתן לשים דגש על נושאי צילום ייחודיים כגון: צילום ילדים, צילום ציפורים, צילום אומנותי, צילום טבע, צילום הריון, צילום תינוקות, צילום זוגות, צילום חתונה ועוד. קורס צילום בחיפה נועד להכשיר את תושבי האזור בידע בסיסי או מתקדם בתחום הצילום (תלוי אם מדובר בקורס למתחילים או קורס למתקדמים), למטרת קריירה מקצועית בתחום, או למטרת העשרה עצמית. אם אתם גרים באזור ומתעניינים בצילום מהרו להבטיח את מקומכם באחד מקורסי הצילום הרבים שהמכללות בחיפה מציעות.

קהל יעד

קורס צילום בחיפה מיועד למספר קהלי יעד. בראש ובראשונה לאנשים שגרים באזור חיפה והצפון אשר מעוניינים בידע שהקורס מספק על נושאי הצילום השונים למטרת העשרה עצמית. באמצעות הידע שיצברו בתחום הם יוכלו להתמחות למטרת תחביב, בתחומי צילום טבע, צילום ציפורים, צילום ילדים, צילום אומנותי וכדומה.

קורס צילום בחיפה מיועד גם לאנשים ללא ידע מוקדם שמעוניינים בקריירה בתחום הצילום. ייתכן שבמקרה זה הם יתמחו בתחומי צילום אירועים, צילום הריון, צילום זוגות, צילום חתונה, צילום עיתונות, צילום אופנה צילום סטודיו וכדומה.

כמו כן, עשוי קורס צילום מתקדם בחיפה להתאים לצלמים שרוצים להתמחות בנישות צילום ייחודיות, לדוגמא צילום סטילס באמצעות מצלמות פילם ולפתח בעצמם את תמונותיהם, צילום דיוקנאות, צילום מזון ועוד.

תנאי קבלה

בשביל להתקבל לקורס צילום בחיפה למתחילים לא יידרשו תנאי קבלה מחמירים, זולת להיות בעלי מצלמה דיגיטלית. רצוי מצלמה שניתן להחליף בה עדשות וגם פלאש וחצובה. ייתכן שגם יידרש ידע בסיסי בשפה האנגלית.

בשביל להתקבל ללימודי קורס צילום בחיפה למתקדמים יידרש מן המועמדים להיות בעלי ידע קודם בצילום וקרוב לוודאי שגם יצטרכו להציג תעודה רשמית המאשרת שהם למדו קורס יסודות הצילום.

כמו כן, יידרש מן המועמדים לעבור בכל מקרה ראיון קבלה אישי עם ראשי מסלול הלימודים. באופן זה תיבדק המוטיבציה שלהם ללמוד וגם מידת ההתאמה שלהם לקורס זה.

משך לימודים

משך לימודי קורס צילום בחיפה ישתנה בין מכללה אחת לרעותה ובין קורסים למתחילים לקורסים מתקדמים בתחום. קורסים בסיסיים בתחום הצילום יימשכו בין שלושים לשישים שעות לימוד אקדמיות המתפרשות על פני בין עשרה לקרוב לעשרים מפגשים (סה"כ בין חודשיים לארבעה חודשים בהן יתקיימו הלימודים בין פעם לפעמיים בשבוע). קורסים מתקדמים או מקיפים עשויים להתקיים במתכונת רב שנתית שבה ילמדו הסטודנטים נושאים מגוונים בתחום הצילום. לימודים אלה מתאימים למי ששואף לקריירה מקצועית כצלם.

בחלק מן המכללות הקורס יתקיים במתכונת של לימודי ערב. כך יוכלו גם אנשים שעובדים במשרה מלאה להפיק תועלת רבה מקורס זה, אולם ייתכן שבמתכונת זו יתקיימו השיעורים גם ביום שישי בנוסף, כדי לתרגל את הצילומים בשעות היום ומחוץ לכיתה.

נושאי לימוד

במסגרת קורס צילום בחיפה ילמדו הסטודנטים נושאים מגוונים שיעניקו להם ידע מקצועי רב. בין נושאי הלימוד ניתן למצוא את: מבוא ויסודות הצילום, הגדרת אמנות הצילום, פוטושופ בסיסי לצלמים, צילום הריון, דגשים בפיתוח מבט וגישה אישית, צילום תעשייתי, צילום והדפסת התמונות בצבע, צילום סטילס במצלמת פילם מסורתית.

כמו כן, ילמדו הסטודנטים על צילום חתונה, צילום סטודיו, תולדות בצילום ותולדות האמנות, שימוש בתאורה מיוחדת בצילום, סדנאות צילום והשתלמות מעשית, צילום טבע, צילום ציפורים, פוטוגרפיקה, תפיסה חזותית, צילום ילדים, צילום לילה, צילום בשחור לבן ועוד. את נושאי הלימוד יעבירו מרצים מובילים, עם ניסיון עשיר וידע מקצועי רב בתחומי צילום.

תעודה

לבוגרי קורס צילום בחיפה אשר השלימו את כל דרישות הלימוד, תוענק תעודת גמר מטעם המכללה בה הם למדו. חובות הלימוד עשויות לכלול: עמידה בחובת נוכחות על פי דרישות המכללה, הגשת תרגילים, השתתפות פעילה בשיעור כולל השתלמות מעשית, פרויקט גמר והצלחה במבחנים במהלך הקורס ובסיומו.

לימודי המשך

בוגרי קורס צילום בחיפה יוכלו להתקדם ללימודים נוספים שישפרו את יכולותיהם המקצועיות ויאפשרו להם לפנות למקצועות נוספים: לדוגמא קורס עריכת וידאו. קורס זה מעניק לסטודנטים ידע בהפקה באיכות גבוהה ועריכה של סרטוני וידאו באמצעי צילום ביתיים. זאת הם יוכלו לבצע באמצעות הידע שיצברו על תוכנות עריכת וידאו מגוונות, שנחשבות פופולריות מאוד בשוק העבודה.

בוגרי קורס צילום בחיפה אף יוכלו ללמוד קורס צילום דיוקן. צילום זה מתמקד בצילום החלק העליון של גוף האדם ובייחוד בפניו של האדם. זו נישה ייחודית בתחום האומנות, מכיוון שצילומים אלה מעוררים תגובה רגשית חזקה אצל מי שצופה בתמונה ולמעשה מאוד משקפת את המגע האישי של הצלם.
מודעה
מודעה
מאשר/ת קבלת מידע ממוסד הלימודים ומסכימ/ה לתנאי השימוש