לימודי מזכירות רפואית במכללות

קבלת פרטים ללא כל התחייבות
מאשר/ת קבלת מידע ממוסד הלימודים ומסכימ/ה לתנאי השימוש
לימודי מזכירות רפואית במכללות
יועצת לימודים
לימודים

ייעוץ לימודים חינם

רוצה פרטים אודות לימודי מזכירות רפואית במכללות?

שירות אישי חינם!

רוצה לקבל מידע על לימודי מזכירות רפואית במכללות?

מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
מאשר/ת קבלת מידע ממוסד הלימודים ומסכימ/ה לתנאי השימוש

מזכירות רפואית - מקצוע אחד, מגוון תפקידים

אם החלטתם לפנות אל לימודי מזכירות רפואית – מזל טוב! בחרתם בקורס הכשרה מקצועית איכותי, אשר יכשיר אתכם לעבודה מרתקת, מגוונת, מאתגרת, חשובה ומלאת סיפוק, שכן תפקיד המזכירה הרפואית הינו תפקיד מורכב ורב-פעלים, החשוב הן לרווחתם של החולים והן לתפקודו של צוות בית החולים, מרפאות קופות החולים, מכונים רפואיים. במסגרות אלו מתגלה הצורך ההכרחי בניהול אדמיניסטרטיבי יעיל ותקין מבחינות מגוונות: מענה לטלפונים של חולים ואנשי מנהל רפואי אחרים, אחריות על הזנת הזמנות תורים מדוייקת, הנפקת התחייבויות רפואיות לטיפולים ועוד. ניכר אם כן שיש לדאוג להכשרה מקיפה ומקצועית של המזכירות במסגרת קורס מזכירות רפואית.

תחומי אחריותה ותפקידיה של המזכירה הרפואית משתנים בהתאם לאגף והמחלקה בהם היא עובדת, ועל כן, לקראת סיום הלימודים בקורס מזכירות רפואית, יהיה עליכן (ועליכם) לחשוב באיזו מחלקה הייתן מעוניינות להשתלב (שימו לב – לא תמיד תוכלו להשתלב במחלקה אתם חושקים, והדבר תלוי, כמובן, במשרות הפנויות). להלן נסקור את תפקידי המזכירה הרפואית בהתאם למחלקה בה היא עובדת ונראה מדוע עבודתה היא מהותית הן לתפקודו התקין של הצוות הרפואי, והן לרווחתם של קהל הפונים לבית החולים ובני משפחותיהם.
יועצת לימודים
לימודים

ייעוץ לימודים חינם

רוצה פרטים אודות לימודי מזכירות רפואית במכללות?

שירות אישי חינם!

רוצה לקבל מידע על לימודי מזכירות רפואית במכללות?

מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
מאשר/ת קבלת מידע ממוסד הלימודים ומסכימ/ה לתנאי השימוש

מזכירה רפואית בלשכת מנהל ביה"ח

מזכירה רפואית העובדת בלשכת מנהל בית החולים מתפקדת, למעשה, כמנהלת לשכה. תחומי האחריות שלה במסגרת זו הם רבים. עליה לשמש בין השאר, כמזכירה אישית למנהל, להיות אחראית ולדאוג למגוון שירותים לציבור הרחב אשר פונה ללשכה. לכן בין תפקידיה העיקריים: תכתובת ומענה לפניות, הכנת לוח תורניות, ניהול יומן פגישות, ריכוז נושאי הדוברות (בבתי חולים קטנים, בהן אין דובר), ריכוז תלונות הציבור, השתתפות בוועדות רפואיות שונות וכתיבת פרוטוקולים וריכוז נושא ההשתלמות הרפואית.

תפקיד זה נחשב יוקרתי, מאתגר ובעל ערך מוסף גבוה. בדרך כלל התפקיד הזו מיועד למזכירות בכירות אשר להן יש ניסיון מקצועי עשיר, והן אף עברו השתלמויות מקיפות של קורס מזכירות רפואית מתקדם.

מזכירה רפואית במחלקת אשפוז

מזכירה רפואית העובדת במחלקות האשפוז היא בעלת תפקיד חשוב ביותר ומאתגר אשר תחומי אחריותה הם רבים ומגוונים. את ההכשרה המקיפה היא תקבל במסגרת לימודי מזכירות רפואית. בין שלל תפקידיה ניתן למנות את קבלת החולה לאשפוז במחלקה ושחרורו (לרבות פתיחת תיק אשפוז, ריכוז וסידור התיק וניהול רישום השחרורים), קבלת קהל ומענה טלפוני, עדכון תנועת דו"ח תנועת חולים יומי, עדכון מצבת חולים ומצבת מטפלים, מתן אינפורמציה למתאשפז ומשפחתו, תיאום זימון יועצים רפואיים, הבאת ממצאים רפואיים לידיעת הרופא, העברת מכתב שחרור לרופא המטפל במרפאה, הזמנת ציוד וטפסים, דיווח על תקלות ציוד במחלקה, הכנת נהלים מחלקתיים, ועוד.

נדרש ממזכירה רפואית במחלקות אשפוז לגלות רגישות רבה לחולה ובני משפחתו, תוך הקפדה על עבודה יעילה ושמירה על פרטיותם ורווחתם של שאר החולים המאושפזים במחלקה, בתיאום עם צוות הסיעוד והרופאים המטפלים.

מזכירה רפואית בבית חולים פסיכיאטרי

מזכירה רפואית במחלקה או בית חולים פסיכיאטרי היא בעלת תפקיד משמעותי ומרתק. על מזכירה זו חלים עקרונות החוק הפסיכיאטרי, בנוסף לחוק זכויות החולה. בין תפקידיה הרבים ניתן למנות את המענה הטלפוני לפונים, זימון וועדה פסיכיאטרית מחוזית, זימון יועצים למחלקה וקביעת תורים נדרשים מחוץ לבית החולים, ניהול קשר רציף ומתמיד עם לשכת הפסיכיאטר המחוזי, משרד המשפטים, הסנגוריה הציבורית ואגף הסיוע המשפטי, דיווח על קבלת חולה לאשפוז בכפייה, ועוד מגוון תפקידים.

נדרש מן המזכירה הזו, מעבר לשליטתה בחלק מנושאי מנהל בריאות גם לתפקד למעשה בתור מזכירה רפואית ומשפטית ולוודא כי למרות מצבו, זכויותיו של החולה הפסיכיאטרי, אינן מופרות. זה יתבצע תוך תיאום עם הצוות הרפואי של המחלקה או בית החולים הפסיכיאטרי.

מזכירה רפואית במחלקה כירורגית

מזכירה רפואית העובדת במחלקה הכירורגית (חדרי ניתוח) נושאת אחריות רבה על כתפיה, ועוסקת בעבודה משמעותית וחשובה. בין תפקידיה הרבים ניתן למנות את ניהול יומן התורים, ניהול הקשר עם המחלקות השונות בביה"ח ותיאום זימונם לניתוח, קבלת קהל הפונים למחלקה, הכנת טפסים לפי סוג הניתוח והעברתם לצוות הרפואי להמשך הטיפול, קבלה והעברת הודעות ושחרור המטופל מהמחלקה הזו להמשך טיפול.

כמו כן נדרש ממנה גם לוודא עם הגורמים המקצועיים האם המכשור הרפואי בחדרי הניתוח תקין, או שהוא כבר התבלה ולתווך בין הגורמים המקצועיים במחלקה לספקים אשר דואגים להביא את הציוד הטכני למחלקות אלו. מן המזכירה הרפואית הזו נדרש לגלות אמפתיה רבה לחולים ולבני משפחתם אשר מגיעים לאשפוז לקראת ניתוח. 

מזכירה רפואית בקופת חולים

התפקיד של מזכירה רפואית בקופת חולים הוא אחד מן הנפוצים ביותר בתחום המנהל הרפואי. ברחבי הארץ פרושים מאות אם לא אלפי סניפי קופות חולים שגודלם נע בין בניין קטן עם כמה חדרים לקומפלקס בניינים גדול בהם ממוקמים הסניפים הראשיים של קופות החולים השונות. בכל אותם סניפים יש צורך בהרבה תקנים של מזכירה רפואית, בכדי לאייש את המשרדים ולספק שירותי מנהלה חשובים למבוטחים של קופות החולים השונות. 

תפקידה של המזכירה הרפואית בקופת החולים לקבל את קהל המבוטחים של הקופה, לתת מענה טלפוני לשאלות בתחום זימון התורים, להנפיק התחייבויות לטיפולים שלא במסגרת הקופה, לדאוג להחזרים כספיים למבוטחים ולתווך בין החולים לשאר בעלי התפקידים בקופות החולים - אחיות, רופאים, לבורנטים וכדומה. את ההכשרה המקיפה שלהן הן יוכלו לקבל במסגרת קורס מזכירות רפואית.

מזכירה רפואית במכונים

תפקידי המזכירה הרפואית במכונים משתנים מעט בהתאם למכון בו היא עובדת (רנטגן, פיזיותרפיה, מעבדה וכד'). עיקר תפקידה כולל את קבלת הקהל וניווטו, קביעת תורים, ואיסוף תוצאות הבדיקה והעברתם הלאה. כמו כן נדרש מן המזכירה הרפואית במכונים לגלות בקיאות בתחום בו היא עוסקת למטרת ייעול העבודה.

במעבדה המזכירה הרפואית מכינה את הרישום לקראת הבדיקות השונות ונדרש ממנה להקפיד על דיוק רב, כדי להימנע מערבוב בדיקות בין פציינטים שונים. במכוני הפיזיותרפיה נדרש מהם לתעדף תורים על פי המצב הרפואי, ולבדוק כמה אקוטי המצב, תוך התייעצות עם הפיזיותרפיסטיים. במכוני הרנטגן יידרש מן המזכירה הרפואית להצליח בעבודה אינטנסיבית, לתעדף תורים על פי דחיפות ולדייק בהתאמת הצילומים לתיקים הרפואיים של המטופלים.

מזכירה רפואית במרפאה פרטית

בשנים האחרונות התגברה מאוד התופעה של פתיחת מרפאות רופאים פרטיות, שחלקם עובדים באופן חלקי במסגרת קופות החולים וחלקם עובדים באופן פרטי לגמרי. בדרך כלל הרופאים והרופאות שמקבלים את הפציינטים במרפאות שלהם זקוקים למזכירה רפואית שתנהל עבורם את המרפאה שלהם מבחינת זימון תורים, קשר טלפוני עם החולים, גביית תשלום עבור הביקור והמשך טיפול וכדומה.

מזכירה רפואית במרפאה פרטית נדרשת מעבר לכישורי האדמיניסטרציה שלה גם לגלות אדיבות רבה למטופלים שמגיעים אל הרופאים, כדי שהחווייה שלהם תהיה נעימה והם ימשיכו לסמוך על שירותי הרופא. כמו כן במקרים מסויימים יידרש מהמזכירה הרפואית במרפאה פרטית להיות אחראית גם על השיווק והפרסום של הרופא או הרופאה הספציפית אשר אצלם היא עובדת

סיכום

כפי שראינו מסקירה זו, תפקיד המזכירה הרפואית הוא חשוב למדיי להתנהלותו השוטפת של בית החולים, לתפקודו המיטיבי של הצוות הרפואי, ולטיפול בקהל הפונים ובני משפחותיהם, כמו גם לתפקוד תקין של סניפי קופות החולים, המכונים והמרפאות הפרטיות הרבות ברחבי הארץ. תפקיד המזכירה משתנה בהתאם למחלקה הספציפית בה היא עובדת, כולל עבודות הייחודיות למחלקות מסוימות. לעיתים אף תידרש הכשרה ספציפית שממזגת בין רפואה למשפט, במסגרת של עבודת מזכירה רפואית ומשפטית. מובן כי סקירה זו לא כללה את כל המחלקות והעבודות השונות של המזכירה הרפואית, אשר יכולה להשתלב בעבודתה גם כרשמת רפואית, סמלנית רפואית, מזכירה במרפאות מקצועיות, ועוד מגוון תפקידים מרתקים ומאתגרים.
מודעה

מחפש לימודי מזכירות רפואית במכללות?

מחפש לימודי מזכירות רפואית במכללות?
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: ירושלים
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: חיפה-צומת קרית אתא
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: פריסה ארצית
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: סניפים בכל הארץ
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: תל אביב, ראשון לציון, פתח תקווה
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: מכללות בפריסה ארצית
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: סניפים ברחבי הארץ
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: צפת
מוסדות לימוד בישראל
לימודים

השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת ייצרו איתך קשר בקרוב!

התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת

מאשר/ת קבלת מידע ממוסד הלימודים ומסכימ/ה לתנאי השימוש
מודעה
מאשר/ת קבלת מידע ממוסד הלימודים ומסכימ/ה לתנאי השימוש