קורס קרניו סקראל

קבלת פרטים ללא כל התחייבות
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
קורס קרניו סקראל
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס קרניו סקראל?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס קרניו סקראל?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

לימודי קרניו-סקראל במכללות

טיפול קרניו סקראל – (הנקרא גם תרפיה קרניוסקרלית) זו גישת טיפול השייכת לרפואה משלימה. שיטת זו הומצאה בשנות השלושים של המאה העשרים מומחה האוסטאופתיה ווילאם סטרלנד. הריפוי מתבצע באמצעות לחיצות ומגע שמטרתם לאזן את נוזל המוח וחוט השדרה, במטרה להביא לטיפול וריפוי פנימי. שיטת הקרניו סקראל היא שיטת טיפול במגע היד שמשפיעה על המערכת הקרניוסקראלית הכוללת את עמוד השדרה והגולגולת, ומיועדת לטיפול במגוון של בעיות, החל במיגרנות וכלה בהפרעות קשב וריכוז.

קורס קרניו סקראל מיועד למטפלים ונלמד במספר מכללות לרפואה משלימה בארץ. הקורס מצייד את המטפלים בכלים חדשים וגם מעמיק את יכולותיהם איש איש בתחומו. לימודי קרניו סקראל שם דגש על התנסות חווייתית בטכניקות הנלמדות. בואו לקרוא על לעימודי קרניו סקראל. אם גם אתם מעוניינים להתמחות בתחום הטיפול במגע ורוצים ללמוד שיטת ריפוי ייחודית, אתם מוזמנים לקרוא את המידע המצורף בעמוד ואף ליצור עמנו קשר ואחד מיועצינו יספק לכם מידע נוסף.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס קרניו סקראל?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס קרניו סקראל?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

מידע כללי אודות קורס קרניו סקראל

המערכת הקרניו סקראלית כוללת את עצמות הקרניום (הגולגולת, הפנים, הפה והלסת), את הסקרום (עצם העצה, שנמצאת בבסיס עמוד השדרה, קרוב לאגן הירכיים), את עמוד השדרה ואת הנוזל התוך-שדרתי שמגן על מערכת העצבים. למערכת הקרניו סקראלית יש השפעה על תפקודיהן של רבות ממערכות הגוף. חוסר איזון במערכת הזו משפיע במידה משמעותית על המוח ועל חוט השדרה וכך גורם לחוסר תפקוד חושי, תנועתי, אינטלקטואלי ורגשי. מטפלים בשיטת קרניו סקראל יכולים לחוש, באמצעות טיפול מגע עדין והקשבה, את תנועת המערכת הקרניו סקראלית בגוף. בדרך זו הוא מאבחן מצבים של חוסר איזון במערכת ומתקן אותם באמצעות הפעלת לחץ עדין שאינו עולה על 5 גרם. הטיפול נשען על יכולות הריפוי העצמי של הגוף ומביא לשחרור חסימות ולאיזון וחידוש החיוניות במוח ובגוף כולו.

קורס קרניו סקראל מיועד למטפלים ונלמד במספר מכללות לרפואה משלימה בארץ. הקורס מצייד את המטפלים בכלים חדשים וגם מעמיק את יכולותיהם איש איש בתחומו. קורס קרניו סקראל שם דגש על התנסות חווייתית בטכניקות הנלמדות. אם אתם מעוניינים להתמקצע באחד מתחומי המגע היחודיים, כדאי לכם להירשם ללימודי קורס קרניו סקראל וליהנות מחוויית לימוד מעשירה וממקצוע מרתק לעתיד.

למי מתאים ללמוד קורס קרניו סקראל?

לימודי קרניו סקראל תרפי מיועדים לקהלי יעד מגוונים. בינהם ניתן למנות:
  • מטפלים שמתמחים בטיפולי מגע, באחת משיטות הטיפול הבאות: טווינא, שיאצו, מטפלים מסאג'יסטים, אשר מעוניינים להתמחות בשיטה ייחודית נוספת לטיפול.
  • מטפלים שמתמחים בשיטות ריפוי אנרגטיות, דוגמת: דיקור סיני, הילינג, תטא הילינג. 
  • מומחי פיזיותרפיה שמעוניינים ללמוד גישת טיפול נוספת.
  • אנשים שבאים מתחום הסיעוד (כמו אחים, אחיות ומטפלי סיעוד) אשר מעוניינים לשפר את איכות הטיפול שהם מעניקים למטופלים אשר באים אליהם לריפוי.
  • נטורופתים והומיאופתים שרוצים להציע טיפול איכותי נוסף לפציינטים שבאים אליהם לריפוי.
  • אנשים ללא רקע קודם בתחום שמעוניינים לעבוד בתחום הטיפול במגע בשיטה יחודית זו. ייתכן והם יצטרכו לעבור קורס מבוא באנטומיה ופיזיולוגיה. 

מה הם תנאי הקבלה לקורס קרניו סקראל?

מי שמעוניין להתקבל ללימודי קורס קרניו סקראל בדרך כלל יצטרך להציג אישור סיום של שתים עשרה שנות לימוד ולעיתים אפילו להציג תעודת בגרות מלאה. כמו כן המועמדים צריכים לשלוט היטב בשפה העברית, מכיוון שהלימודים ברובב המכללות לרפואה שלמה בארץ מתנהלים בשפה זו.

ייתכן שבחלק מן הקורסים המורחבים או המתקדמים יידרש מן המועמדים לקורס לעבור קודם קורס מבוא באנטומיה ופיזיולוגיה.

בחלק מן המכללות לרפואה משלימה יידרש מן המועמדים אל לימודי קרניו סקראל להיות בעלי רקע קודם והסמכה בתחום הטיפול המשלים. כמו כן על המועמדים לעבור ראיון קבלה אישי עם ראשי מסלול הלימודים, זה נועד לבדוק את מידת התאמתו של המועמד לקורס, כמו גם את רמת המוטיבציה שלו ללמוד את הקורס הזה.

מה משך קורס קרניו סקראל?

משך לימודי קרניו סקראל תרפי משתנה ממכללה למכללה וגם בין קורסים בסיסיים לקורסים מורחבים. קורסים בסיסיים יימשכו בין שלושים לחמישים שעות לימוד אקדמיות, המתפרשות על פני בין שישה לשנים עשר מפגשים. סה"כ בין חודש וחצי לשלושה חודשים. הקורסים המורחבים ימשכו בסביבות מאה וחמישים שעות לימוד אקדמיות, המתפרשים על פני בין עשרים ושמונה לשלושים מפגשי לימוד. סה"כ בערך תשעה חודשים. מפגשי הלימוד יתקיימו בין פעם לפעמיים בשבוע. ייתכן שאחד ממפגשי הלימוד הזה יתקיים בימי שישי.

חלק מן המכללות ינהלו את לימודי קרניו סקראל במסגרת של לימודי ערב. זה נועד לאפשר לאנשים שעובדים במשרה מלאה גם כן להשתתף בקורס זה ולהפיק ממנו תועלת רבה. 

מה לומדים בקורס קרניו סקראל?

במסגרת לימודי קורס קרניו סקראל ילמדו הסטודנטים נושאים מגוונים שיכשירו אותם ויעלו את רמתם המקצועית כמטפלים. בין נושאי הלימודניתן למצוא את: הכרות עם יסודות טיפול קרניו סקראל , עבודה עם מודל הנוזלים על פי ד"ר W.G. Sutherland, בדיקה והערכה של מחזור קרניו סקראל, היכרות עם נקודות אלם, טכניקות להרפיה ולשחרור מבנה הרקמות, טכניקות לטיפול במפרקים ובחוליות עמוד השדרה, נענוע עמוד השדרה בין הגולגולת לעצם העצה, הגולגולת - אחיזת עצמות הגולגולת, טכניקות הרפיה לעצמות הגולגולת ומפרק הלסת התחתונה , קרניו סקראל בהריון , קרניו סקראל תרפי .

כמו כן ילמדו הסטודנטים גם על תפקוד העצבים במוח, טכניקות שחרור, נקודת משען ונקודת איזון, עבודה מיוחדת עם נקודות האלם, אימון בתקשורת ועוד, עצם הלשון, הלסת התחתונה, מערכת הקול והעיניים - טכניקות הרפיה לעצם הלשון ולמערכת הקול, טכניקות הרפיה לעבודה עם העיניים ועוד, נקודת מוצא, תהליך טראומטי - טיפול בטראומה, מדיטציה וניסיון עצמי - התפתחות עוברית, ייחודיות של האני, גוף, הילה, סביבה (טבע), הכוחות הביו-דינאמיים ועוד.

איזו תעודה מקבלים בוגרי קורס קרניו סקראל?

למי שמסיים לימודי קרניו סקראל, תוענק תעודת גמר והסמכה של מטפלים בשיטת קרניו סקראל, בהנחה ועמדו בחובות הלימוד הבאות:
  • הגשת תרגילים
  • סיום השתלמות מעשית
  • עמידה בחובת נוכחות 
  • עבודה על פרויקט גמר במכללות אשר בהן זה נדרש.
באמצעות ההסכה הזו הם יוכלו להתקדם לקורסים מתקדמים בתחום ואף לנסות לחפש עבודה במסגרת קליניקות של רפואה משלימה.

אילו אפשרויות לימוד נוספות יש לבוגרי קורס קרניו סקראל?

בוגרי לימודי קרניו סקראל בסיסיים יוכלו להתקדם לקורסים מורחבים או מתקדמים בשיטת תרפיה קרניוסקרלית. כמו כן בהנחה והם מעוניינים בלימוד שיטות נוספות של לימודי טיפול במגע, הם יוכלו לבחור בלימודי שיאצו, שבה נלמדת שיטת תרפיה יפנית, שעל פיה קיימים בגוף האדם ערוצי אנרגיה, עליהם יש ללחוץ בכדי לאזן את האנרגיה בגוף האדם, למטרות ריפוי והרגעה.

תחום לימודים אחר הוא של לימודי עיסוי, אשר גם הם שייכים לתחום לימודי הרפואה המשלימה ובהם יש אפשרות ללמוד סגנונות עיסוי רבים. באמצעות ההכשרה המקיפה המטפלים יוכלו להציע את שירותיהם ולעזור לאותם פציינטים שמגיעים אליהם להגיע לרגיעה גופנית ונפשית. קורסים אלו מהווים רק דוגמא לאפשרויות הלימודים המגוונות שאליהן יכולים בוגרי קורס קרניו סקראל להתקדם.

במה עוסקים בוגרי קורס קרניו סקראל?

בסיום הלימודים תוכלו להשתלב כמטפלים במסגרות מגוונות של הרפואה המשלימה: בקליניקות פרטיות, מכוני ספא, במסגרת קופות החולים או בתי החולים אשר להם יש הסדרים במסגרת הכיסויים הביטוחיים שלהם. בראשית דרכם המקצועית בדרך כלל הם יועסקו כשכירים, אולם בהדרגה עם צבירת הניסיון ושיפור הידע המקצועי הם יוכלו להפוך לעצמאיים.

ברגע שהבוגרים יפנו לאפיק מקצועי הם יוכלו לפתח בביתם קליניקה פרטית, או להציע את שירותיהם במסגרת קליניקה קטנה שהם ישכרו, בה הם אף יוכלו להעסיק מטפלים נוספים, בהנחה ויש להם קהל פציינטים גדול ונאמן.

אפיק מקצועי נוסף שאליו יוכלו הבוגרים לפנות הוא כמרצות ומרצים במסגרת של המכללות לרפואה משלימה. שם הם יעבירו מניסיונם ומהידע שלהם לדור הבא של מטפלים בשיטת קרניו סקראל.
מודעה
מודעה
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎