ClickCease

קורס מלגזה

נמצאו עבורך 1 מוסדות לימודים:

לימודי מלגזנים במכללות

המלגזה היא כלי רכב הנועד להעמסת והעברת ציוד כבד ומטענים למרחקים קצרים. המלגזה מהווה כיום ציוד הכרחי במפעלי תעשייה רבים, כמו גם בסדנאות עבודה ונמלים, וקשה לדמיין את העבודה במפעלים ללא השימוש במלגזה. בדומה להפעלת העגורן או הפעלת המנוף  – הפעלת מלגזה ללא האישור הנדרש אינה רק מסכנת חיים, אלא אף מהווה עבירה על החוק, ועל פי תקנות משרד התחבורה, על מנת להוציא את ההיתר (הרישיון) להפעלה ונהיגה על מלגזה, נדרשים המעוניינים בכך לעבור קורס הכשרה.

לימודי מלגזה במכללות המובילות בישראל, יעניקו לכם את מירב הכלים והמיונויות להפעלת כלי רכב זה, כך שבסיומם תוכלו להשתלב בקלות ובמהירות בשוק העבודה. קורס זה  הוא קורס קצר במיוחד – הכולל כשני מפגשים בלבד, כך שאם תמהרו להירשם ללימודים - תוכלו להתחיל להפעיל מלגזות כבר בשבוע הבא!
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס מלגזה?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס מלגזה?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.

מה סוגי ההיתרים לקורס מלגזה?

קיימים שני סוגי היתרים להפעלת מלגזה – היתר 129 – המכשיר את האוחז בו להפעלת מלגזה בכושר נשיאה של עד 20 טון, והיתר 130- המאפשר לאוחזים בו להפעיל מלגזה בכל כושר נשיאה שהוא. בוגרי הקורסים להפעלת מלגזה זכאים לקבל את היתר 129 בסיום הקורס, אלא אם כן עוד טרם הלימודים בקורס היה להם רישיון על טרקטור או רכב כבד אחר, ואז הם זכאים לקבל את היתר 130 להפעלת מלגזה.
קורס מלגזה
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

למי מיועד קורס מלגזה?

הלימודים בקורס מפעילי מלגזות נועדו, כמובן, לכל מי שרוצה, או זקוק מתוקף עבודתו, לנהוג במלגזה. אם אתם מתעניינים בלימודי הכשרת מלגזנים, ייתכן כי תמצאו עניין גם בלימודים בקורס מפעילי עגורן צריח/ נייד, קורס מפעילי עגורן להעמסה עצמית, קורס אתתים, קורס עבודה בגובה, קורס מפעילי מנוף (מנופאים), קורס נהיגה על רכב כבד, לימודי בטיחות וגיהות, וקורסים מקצועיים נוספים.

מה תנאי הקבלה לקורס מלגזה?

תנאי הקבלה ללימודי מלגזה כפופים לדרישות משרד התחבורה: על המועמדים ללימודים להיות בני 18 ומעלה ובעלי רישיון נהיגה ישראלי בתוקף בדרגה B (רכב פרטי) או 1 (טרקטור) לפחות. כן נדרשים המועמדים להציג טופס רש"ל 18 (טופס בקשה לניפוק רישיון נהיגה – "הטופס הירוק").

מעבר לדרישות סף בסיסיות אלו, מכללות אחדות אף מתנות את הקבלה ללימודים בתנאים נוספים – כגון סיום 12 שנות לימוד או מעבר של ריאיון אישי, רישיון נהיגה על רכב כבד, הבודק את מידת התאמת המועמד ללימודי התחום ולהפעלת מלגזה.  
קורס מלגזה
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

מה משך הלימודים לקורס מלגזה?

משך הלימודים בקורס ההכשרה למפעילי מלגזות הוא קצר למדי, ובדרך כלל כולל הקורס יומיים לימודים - יום לימודים אחד עיוני ותיאורטי ויום לימודים אחד מעשי. סך הכל כולל הקורס בין 15 ל-20 שעות לימוד אקדמיות.

מכללות רבות מציעים לתלמידים בחירה בין לימודים של יומיים ברצף, לבין לימודים הכוללים מפגש אחד בשבוע (סה"כ שבועיים). אם גם אתם מתעניינים בלימודי מלגזה, אך חוששים סדר יומכם יקשה עליכם בלימודים להוצאת היתר הפעלת המלגזה, יש לנו חדשות טובות בשבילכם – מכללות אחדות מציעות אפשרות ללימודים בשעות אחר הצהריים, או לימודים בימי שישי בבוקר, במטרה להקל על אנשים עובדים ואנשים עסוקים אחרים, להשתלב בלימודים ולהוציא את ההיתר המבוקש.

מה נושאי הלימוד לקורס מלגזה?

תכנית הלימודים בקורס הכשרת מפעילי מלגזה היא מלאה ומקיפה, ומכשירה את בוגריה בכל הידע העיוני והתיאורטי הרלוונטי, כמו גם בכלים ומיומנויות מעשיות להפעלת המלגזה. כאמור, יום אחד של הלימודים מוקדש ללימודים עיוניים, ואילו יומו השני של הקורס מוקדש ללימודים מעשיים.

אמנם נושאי הלימוד המדויקים יכולים להשתנות מעט בין מכללות שונות (ממש מעט – שכן הם כפופים לתכנים הנדרשים על ידי משרד התחבורה), אך לרוב כוללים הלימודים את הנושאים והתכנים הבאים: מבוא להפעלת המלגזה, חוקים ותקנות, יסודות הפיזיקה – יציבות, משקלים, חוזק חומרים, היכרות עם סוגי מלגזות שונים, בטיחות, אחזקה וביקורת ועוד שלל נושאי לימוד, הדואגים להקנות לבוגרים את כל הידע, הכלים והמיומנויות הדרושים להפעלת מלגזה.

איזו תעודה מקבל בוגר לקורס מלגזה?

בוגרי הלימודים, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הקורס – לרבות מעבר מוצלח של המבדק העיוני בסוף היום הראשון, והמבדק המעשי בסיום הקורס השני – יהיו זכאים לתעודת גמר מטעם המוסד בו השלימו לימודיהם, ולהיתר (רישיון) להפעלת מלגזה (ההיתר מופיע ברישיון הנהיגה) מטעים משרד התחבורה.

שימו לב – הפעלת מלגזה ללא ההיתר הנדרש מהווה עבירה על החוק, ועל כן חשוב לוודא כי המכללה בה בחרתם ללמוד הינה באישור משרד התחבורה, ותכשיר אתכם בהיתר הרלוונטי. כל המכללות ומוסדות הלימוד המפורסמים בעמוד זה (ובאתר מכללות כולו) ויעניקו לכם הכשרה איכותית להפעלת מלגזה, באישור ופיקוח משרד התחבורה.

מה אפשרויות התעסוקה לקורס מלגזה?

בוגרי הלימודים יהיו בעלי היתר להפעלת מלגזה (בהנחה כי הם עומדים בכל דרישות משרד התחבורה) ויוכלו להשתלב בעבודות שונות הדורשות הפעלה ונהיגה על מלגזה – במפעלי ייצור ותעשייה, בסדנאות עבודה, במחסנים, בנמלים וכיו"ב.

סיכום לקורס מלגזה

לסיכום, אם אתם מעוניינים להוציא רישיון להפעלת מלגזה – רישיון מבוקש, אשר יפתח לכם דלתות רבות בעולם התעסוקה – שכן המלגזה היא ציוד הכרחי כמעט בכל מפעל תעשייתי – לימודי מלגזה מיועדים עבורכם. לימודים קצרצרים האלו, הנמשכים יומיים בלבד (בדרך כלל) יכשירו אתכם בכל הידע, המיומנויות והכלים הדרושים למפעיל המלגזה המקצועי, כך שתוכלו להוציא את ההיתר הנכסף. אז בואו ליהנות מלימודים שירימו אתכם גבוה – בואו ללמוד בקורס מלגזה.

קורסים דומים - קורס טרקטורון וקורס נהיגה על טרקטור

רבים מהמתעניינים בלימודי נהיגה על מלגזה, מוצאים עניין גם בלימודי נהיגה על טרקטור ונהיגה על טרקטורון. הטרקטור משמש בעיקר בעולם החקלאות והבנייה, ואילו הטרקטורון, ההופך פופולארי במיוחד בשנים האחרונות, משמש בענפי החקלאות, אך גם בענפי התיירות - לרכיבת שטח מהנה.

רב הקורסים להוצאת רישיון על טרקטור ידאגו להכשירכם גם לנהיגה על טרקטורון, והם כוללים חלק המוקדש ללימודים עיוניים (הכולל, בדרך כלל, בין 44 ל-60 שעות לימוד אקדמיות), ולאחריו חלק של לימודי נהיגה מעשיים. בסיום הלימודים, ולאחר מעבר מבחן התיאוריה ומבחן הנהיגה המעשי בהצלחה, זכאים הבוגרים לרישיון דרגה 1 - לנהיגה על טרקטור וטרקטורון.

קורס טרקטורון הוא קצר יותר בדרך כלל, ומכשיר את בוגריו לנהיגה על טרקטורון - אך לא לנהיגה על טרקטור.
מודעה
מחפש קורס מלגזה?
מחפש קורס מלגזה?
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: חיפה
מוסדות לימוד בישראל
לימודים
השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת ייצרו איתך קשר בקרוב!
התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
מודעה