ClickCease

קורס מפעילי דודי קיטור והסקה

נמצאו עבורך 3 מוסדות לימודים:

לימודי הכשרת מפעילי דוודים במכללות

אם אתם מחפשים עבודה נדרשת בתעשייה – הפעלת דודי קיטור והסקה, הנמצאים במפעלים רבים, יכולה להיות פתרון מושלם עבורכם. הפעלת הדוד, אחזקתו ותיקונו הן פעולות הכוללות סיכונים רבים, ונדרש לנהוג על פי כל כללי הזהירות והבטיחות על מנת לבצען כהלכה. על כן נדרשים מפעילי הדוודים להיות אנשים אחראיים למדי ובעלי יכולת טכנית טובה, וזו הסיבה מדוע מתאימים לימודים אלו לממוני בטיחות בעבודה.

אז אם גם אתם מעוניינים בהכשרה מקצועית איכותית, כזו אשר תעזור לכם להשתלב בשלל עבודות בתעשייה, הלימודים בקורס מסיקי דוודים יכולים להתאים לכם עד מאד. בעמוד זה תוכלו לקרוא מידע רב אודות לימודים בקורס מפעילי דודי קיטור והסקה.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס מפעילי דודי קיטור והסקה?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס מפעילי דודי קיטור והסקה?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.

מידע כללי אודות קורס מפעילי דודי קיטור והסקה

דודי הקיטור ודודי ההסקה נמצאים בשימוש במפעלים רבים בתעשייה, הדוודים מייצרים לא רק חום – אלא גם אנרגיה וכוח, וחשיבותם לעבודה התקינה במפעלים היא רבה.

הדוודים אינם משמשים רק במפעלי ייצור – כגון בתעשיית המזון, תעשיית הפלסטיק והתעשייה הכימית, אלא גם בבתי חולים, מפעלי התפלת מים ועוד, וכיוון שכל מקום עבודה המחזיק בדוד קיטור או עסוקה מחויב על פי חוק להחזיק מפעיל דוודים מוסמך (בעל רישיון מטעם משרד הכלכלה) בכל משמרת – תעסוקתם של מפעילי הדוודים היא רבה, וקיים ביקוש ער בשוק העבודה למפעילי דוודים מוסמכים.
קורס מפעילי דודי קיטור והסקה
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

מי קהל היעד לקורס מפעילי דודי קיטור והסקה?

קורס מפעילי דודים מיועד, כמובן, למי שמעוניינים להשתלב בעבודה כמפעילי דודים, כמו גם למי שכבר עובדים בתחום ונזקקים לתעודת ההסמכה הנדרשת. הלימודים מתאימים גם לממונים על בטיחות בעבודה, המעוניינים להרחיב את ארגז הכלים המקצועי שלהם.

כיוון שכל מפעל וארגון בו מחזיקים דוד קיטור או דוד הסקה מחויב בעובד המוסמך בהפעלת דוודים, לימודי מסיק דוודים מיועדים גם לעובדים במפעלים המבקשים להתמנות כאחראים על הפעלת הדוודים בעבודתם.

אם אתם מתעניינים בלימודי הכשרת מפעילי דוודים, אולי תגלו עניין גם בלימודים טכניים נוספים – קורס טכנאי מכונות, קורס טכנאי קירור ומיזוג אוויר, קורס טכנאי גז וכיו"ב.

מה תנאי הקבלה לקורס מפעילי דודי קיטור והסקה?

לימודי הפעלת דודי הסקה וקיטור מיועדים לבני 18 ומעלה בלבד. מכללות אחדות אף דורשות מהמועמדים להיות בוגרי 10 שנות לימוד לפחות.

בעוד חלק מהקורסים מיועדים לחסרי רקע וניסיון מעשי בתחום, הקבלה לקורסים אחרים מיועדת רק לבעלי רקע וניסיון מעשי רלוונטי בתעשייה. כמו כן, מכללות אחדות כוללות ראיון קבלה, כחלק מתנאי הקדם לקבלה ללימודים. ראיון זה מטרתו להעריך את מידת התאמת המועמד ללימודים ולעיסוק בתחום.
קורס מפעילי דודי קיטור והסקה
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

מה משך הלימודים לקורס מפעילי דודי קיטור והסקה?

משך הלימודים בקורס הכשרת מפעילי דוודים משתנה בהתאם לקהל היעד – חסרי ניסיון ורקע בתחום או בעלי ניסיון מעשי בעבודה בתחומי הדוודים, האחזקה, ניהול העבודה והאנרגיה. כן משתנה משך הקורסים בהתאם לרמת ההכשרה – כלומר, האם ההכשרה הניתנת היא להפעלת דודי קיטור, דודי הסקה או לדודי קיטור והסקה גם יחד.

מרבית הקורסים בתחום נמשכים בין 110 ל- 250 שעות לימוד אקדמיות, כשהקורסים הארוכים ביותר מיועדים, ברך כלל, להכשרת חסרי רקע וניסיון בהפעלת דודי קיטור ודודי הסקה, ואילו הקצרים יותר – להכשרת בעלי ניסיון באחד מסוגי הדוודים.

אם אתם מעוניינים להשתלב בלימודים מקצועיים איכותיים אלו, אך חוששים כי סדר יומכם העמוס יקשה עליכם לעשות כן – יש לנו חדשות טובות עבורכם: מכללות רבות מציעות אפשרות ללימודי ערב, ולעיתים אף ללימודים בימי שישי בבוקר – כך שגם אנשים עובדים יכולים ללמוד בקורס, ללא צורך לוותר על ימי עבודה.

מה נושאי הלימוד לקורס מפעילי דודי קיטור והסקה?

תכנית הלימודים בקורס מסיקי דווודים היא מקיפה ומעמיקה, ומשלבת בין הקניית ידע עיוני ותיאורטי רב לבין התנסויות מעשיות ותרגולים של העבודה בתחום.

בין הנושאים הנלמדים במרבית הקורסים בתחום: יסודות בתרמו-דינמיקה, סוגי דלקים ותהליך שריפתם, סוגים שונים של דודי קיטור – המבנה שלהם, תכונותיהם ומאפייניהם, דודי מים חמים, הפעלת דודי קיטור ומערכותיהן השונות, חוקים ותקנות בתחומי דודי הקיטור וההסקה, כללי זהירות ובטיחות בעבודה עם דוודים, אחזרת הדוד, ועוד שלל נושאי לימודים, אשר יכשירו את הבוגרים במיטב הידע, הכלים והמיומנויות הדרושים למפעיל דודי הקיטור וההסקה המקצועי והאיכותי.

איזו תעודה מקבל בוגר קורס מפעילי דודי קיטור והסקה?

בוגרי קורס מסיק דוודים, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, יהיו זכאים לתעודת גמר מטעם המוסד בו השלימו את לימודיהם, ולתעודת "מפעיל מוסמך של דודי קיטור ודודי הסקה" מטעם משרד התמ"ת (הכלכלה). קבלת התעודה מטעם משרד התמ"ת מותנית במעבר המבחנים.

מה אפשרויות התעסוקה לקורס מפעילי דודי קיטור והסקה?

בסיום הלימודים יוכלו הבוגרים להשתלב בעבודה בתעשייה ובמפעלים שונים, ולהיות אחראים על הפעלתם ואחזקתם של הדוודים. כיוון שכל מעביד, מנהל ובעל מפעיל בו מוחזקים דוודים מחויב על פי חוק להעסיק בכל משמרת מפעיל דוודים מוסמך, אפשרויות התעסוקה בתחום הן רבות. כמו כן, יכולים הבוגרים לעסוק בתחום באופן עצמאי.

סיכום קורס מפעילי דודי קיטור והסקה

לסיכום, אם ניחנתם בחוש טכני מפותח, ואתם מעוניינים לרכוש מקצוע מבוקש ונדרש, ולהשתלב בעבודה בתעשייה – ייתכן כי קורס מפעילי דוודים יכול להתאים לכם עד מאד.

קורס זה, הנמשך, בדרך כלל, חודשים ספורים בלבד, יקנה לכם את כל הידע, המיומנויות והכלים הדרושים על מנת לצלוח את מבחני ההסמכה ולזכות בתעודת "מפעיל דוודים מוסמך" מטעם משרד הכלכלה, כך שתוכלו להשתלב, בקלות ובמהירות יחסית, בשוק העבודה השוקק בתחום. אז בואו ליהנות מלימודים לוהטים – בואו ללמוד בקורס מפעילי דודי קיטור ודודי הסקה.
מודעה
מחפש קורס מפעילי דודי קיטור והסקה?
מחפש קורס מפעילי דודי קיטור והסקה?
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: תל אביב, חיפה ובאר שבע
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: חיפה
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: עמק חפר - בין חדרה לנתניה
מוסדות לימוד בישראל
לימודים
השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת ייצרו איתך קשר בקרוב!
התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
מודעה