הקריה האקדמית אונו

תואר ראשון בספורטתרפיה

הקריה האקדמית אונו
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות הקריה האקדמית אונו?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על הקריה האקדמית אונו?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

תואר ראשון בספורטתרפיה

הקריה האקדמית אונו מציעה תואר ראשון בספורטתרפיה.

התואר מוכר ע"י המל"ג

הלימודים מתקיימים בקרית אונו. 

 

יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות הקריה האקדמית אונו?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על הקריה האקדמית אונו?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

מידע כללי

חוגים חדשים לספורטתרפיה ואתלטיק טריינר (המקבילה האמריקאית לספורטתרפיה) נפתחים מדי שנה באוניברסיטאות ומכללות ברחבי העולם. הקריה האקדמית אונו גאה להיות המוסד האקדמי היחידי בארץ שמציע תואר בספורטתרפיה מתוך תפיסה שהגיע הזמן ליישר קו עם העולם המערבי ולהכשיר מטפלים בתחום זה. מטפלים אלה יוכשרו לטפל בכל רבדי האוכלוסיה הישראלית, כמו גם להנחות ולכוון לפעילות ספורטיבית מתאימה שתעזור לשיפור איכות החיים, למניעת תחלואה ופציעות ולטיפול בפציעות ספורט. בוגרי התכנית לספורטתרפיה בקריה האקדמית אונו יתמקדו באחד משני תחומים:
  • אתלטיק תרפיסט – מניעה, טיפול ושיקום פציעות ספורט.
  • ספורט טיפולי.
הנושאים הללו שלובים זה בזה, נסמכים על הבנה מעמיקה של מדעי הספורט והחברה (אנטומיה, פיזיולוגיה, קינזיולוגיה, פסיכולוגיה וסוציולוגיה) ולכל אחד מהם פן ייחודי התורם ומעצים את השני. הסטודנטים יוכשרו בשנה הראשונה במקצועות הבסיס ובשנה השנייה יבחרו אם ברצונם לפנות לאפיק האתלטיק תרפיסט או הספורט הטיפולי. הלימודים כוללים שיעורים עיוניים ומעשיים ותצפיות אקטיביות בקהילה.

קהל יעד

הספורטתרפיה מיועד לקהל של ספורטאים חובבים וספורטאים מקצועיים ועוסק הן בבניית תוכנית אימון מתאימה ומדורגת למניעת פציעות והן בטיפול ובשיקום לאחר הפציעה. לאור העלייה בפעילות גופנית ובכמות הספורטאים קיימת עלייה גם בצורך במטפלים בתחום הספורט. הסטודנטים לאתלטיק תרפיה יוכשרו ללוות את המתאמנים/ספורטאים באימונים, במשחק או בתחרות ובכל שלבי הטיפול בפציעות ספורט מהשלב האקוטי במגרש ודרך כל תהליך השיקום עד חזרה לפעילות מלאה.

תנאי קבלה

בגרות בממוצע 100 או פסיכומטרי בציון 550 ומעלה.
ובנוסף, ראיון אישי על ידי שני חברי סגל. לסטודנטים אשר אינם עומדים בתנאי הקבלה הללו והם בעלי תעודת בגרות, ניתן יהיה להתקבל לאחר מעבר של מכינה ייעודית למקצועות הבריאות.

תכנית הלימודים

התואר הראשון לספורטתרפיה בקריה האקדמית אונו, ממוקד וכולל קורסים מרתקים במגוון רחב של תחומים: מדעים, אורתופדיה, תורת האימון, הידרותרפיה, מניעה וטיפול בפציעות ספורט, חינוך, פסיכולוגיה, הדרכה ועוד.

נושאי הלימוד

פיזיולוגיה של המאמץ, אנטומיה, קניזיולוגיה וביומכניקה, פתולוגיה, תזונה, פציעות ספורט- מניעה אבחון וטיפול, תורת העיסוי הרפואי, מקצועות מים טיפוליים, פסיכולוגיה התפתחותית, פסיכולוגית ספורט, התפתחות הילד, תרגילים ושיטות אימון, עקרונות האימון הגופני, הדרכה והנחיה, תנועה בגיל המבוגר, משחק ותנועה בגיל הצעיר ועוד.

תעודה

סטודנט שעמד בדרישות יקבל בתום שנת הלימודים השניה את התעודות הבאות:
  1. מדריך חדר כושר
  2. מעסה רפואי
  3. הידרותרפיסט

בנוסף, בסיום שנת הלימודים השלישית ובהתאם למסלול שיבחר, הסטודנט יקבל אחת משתי התעודות:
  1. אתלטיק תרפיסט – מניעה, טיפול ושיקום פציעות ספורט.
  2. ספורט טיפולי.
תחומי לימוד נוספים בהקריה האקדמית אונו