מכללת סמינר הקיבוצים

לימודי תואר שני בחינוך לפעילות גופנית ובריאות

מכללת סמינר הקיבוצים
יועצת לימודים
לימודים

ייעוץ לימודים חינם

רוצה פרטים אודות מכללת סמינר הקיבוצים?

שירות אישי חינם!

רוצה לקבל מידע על מכללת סמינר הקיבוצים?

מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
מאשר/ת קבלת מידע ממוסד הלימודים ומסכימ/ה לתנאי השימוש

לימודי תואר שני בחינוך לפעילות גופנית ובריאות

החינוך לפעילות גופנית הינו אחת מאבני היסוד לחברה בריאה. הידע המחקרי שנצבר במרוצת עשרות השנים האחרונות מוכיח כי מחסור בפעילות גופנית הוא אחד מגורמי הסיכון הנפוצים ביותר למספר רב של מחלות, ואכן, ב 2002 פרסם ארגון הבריאות העולמי הצהרה, לפיה המחסור בפעילות גופנית (יחד עם השמנה) מהווה גורם סיכון לעשרות מחלות כרוניות – מחלות לב וכלי דם, סוגי סרטן שונים, יתר לחץ דם ועוד. למעשה, חשיבות הפעילות הגופנית לבריאות ידועה כבר מאות רבות של שנים: הרמב"ם טען כי המילה בריאות היא ראשי תיבות של שלושת מרכיבי הבריאות: בולם רוגזו, יפחית אוכלו, ויגביר תנועתו. כלומר – הגברת התנועה, הפעילות הגופנית, היא מרכיב מהותי בשיפור הבריאות.
מטרת התואר החדש והייחודי של מכללת סמינר הקיבוצים, בחינוך לפעילות גופנית ובריאות היא להכשיר אנשי חינוך מקצועיים ועתירי ידע, שיפעלו לקידום אורח חיים בריא, עם דגש על השתתפות בפעילות גופנית, בקהילה בכללותה ובמערכת החינוך בפרט.

יועצת לימודים
לימודים

ייעוץ לימודים חינם

רוצה פרטים אודות מכללת סמינר הקיבוצים?

שירות אישי חינם!

רוצה לקבל מידע על מכללת סמינר הקיבוצים?

מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
מאשר/ת קבלת מידע ממוסד הלימודים ומסכימ/ה לתנאי השימוש

מידע כללי

מטרת התכנית להכשיר מורות ומורים בעלי ניסיון בתחום החינוך הגופני, התנועה והמחול, שישתלבו במסגרות מגוונות בחינוך הפורמלי והלא-פורמלי ובמוסדות מקדמי בריאות אחרים ויתרמו להגברת המודעות לחשיבות של ניהול אורח חיים פעיל ובריא בקרב אזרחי ישראל.

התוכנית בחינוך לפעילות גופנית ולבריאות היא בעלת אופי יישומי וכוללת, לצד החלק התיאורטי-מדעי, לימוד תוכניות התערבות בקרב מגוון אוכלוסיות, כגון תוכניות ליצירת מסגרות תומכות המעודדות פעילות גופנית, תנועה בריאה ותזונה נבונה.

תנאי קבלה

  • תואר ראשון בממוצע 80 ומעלה בתחומי החינוך הגופני, התנועה והמחול
  • תעודת הוראה בחינוך גופני או תנועה ומחול
  • ציון פטור באנגלית
  • שלוש שנים (לפחות) של ניסיון מוכח בהוראה ובהדרכה, או בתפקיד חינוכי
  • ראיון קבלה
  • כל המועמדים יידרשו להוכיח, על פי גיליון ציונים, שלמדו את קורסי החובה האלה: אנטומיה, פיזיולוגיה, פיזיולוגיה של המאמץ, קינזיולוגיה, למידה מוטורית, ביומכניקה ותזונה.

משך לימודים

  • יום לימודים בשבוע
  • קורסים במהלך חופשת הקיץ

תכנית לימודים

הלימודים בתוכנית כוללים לימודי יסוד בתחום החינוך והפדגוגיה, תחום מדעי החברה ותחום מדעי גוף האדם. כן כוללת שני אשכולות של לימודי התמחות – פעילות גופנית ובריאות בגיל הילדות (גילאים 0 עד 18), ופעילות גופנית ובריאות באוכלוסייה הבוגרת (+18). סטודנטים המעוניינים להתמחות באחד מתחומים אלו, ילמדו היקף רחב של קורסי בחירה מתחום ההתמחות בו יחשקו.

אפשרויות תעסוקה

הלימודים מרחיבים את הידע בתחום החינוך הגופני ופותחים לפני בוגרי התוכנית אפשרות לעסוק במגוון תחומים – תפקידי הדרכה, אימון, ייעוץ, פיקוח, פיתוח וניהול במסגרות חינוכיות וקהילתיות שונות.

הלימודים מקנים תואר שני (M.Ed.) בחינוך לפעילות גופנית ולבריאות.

תחומי לימוד נוספים בסמינר הקיבוצים

לימודי הסבה והכשרת מורים

תכניות הכשרה לאוכלוסיות מיוחדות