המכללה הטכנולוגית באר שבע

קורס מתקין מתקן גז טבעי מוסמך

המכללה הטכנולוגית באר שבע
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות המכללה הטכנולוגית באר שבע?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על המכללה הטכנולוגית באר שבע?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

קורס מתקין מתקן גז טבעי מוסמך

המכללה הטכנולוגית באר שבע מציעה לימודי מתקין מתקן גז טבעי מוסמך.

הלימודים בפיקוח משרד הכלכלה.

הקורס מוכר כגמול השתלמות. 
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות המכללה הטכנולוגית באר שבע?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על המכללה הטכנולוגית באר שבע?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

מידע כללי

בשנים האחרונות העבודה המבורכת של מפעלים שונים עם גז טבעי הביאה לדרישה לאנשי מקצוע מיומנים ומקצועיים, שיודעים לעבוד עם גז טבעי. תפקיד מתקין הגז הטבעי המומסך מבצע עבודות תחזוקה ובדיקות כשירות תקופתיות בצורה יעילה ונכונה, ודרגתו תהיה מתקין גז טבעי מומסך רמה 1, תחת השגחתו של מתקין גז טבעי רמה 2. אם אתם מעוניינים להשתלב בתחום מעניין זה - קורס מתקין מתקן גז טבעי של המכללה הטכנולוגית באר שבע נועד עבורכם.

בקורס תקבלו הכשרה לעבודה עם מקטעי גז טבעי ומקטע פנים מפעלי, תכירו את התהליכים הטכניים התפעוליים והבטיחותיים של מכלולי גז טבעי, תלמדו לשלוט בהם לצורך התערבות במקטע מסוים, תדעו כיצד לערוך בדיקות כשירות תקופתיות ופעולות אחזקה שוטפת, כיצד לפרק ולהרכיב חלקים ממכלול על פי הנחיות הממונה עליכם ותתרגלו תפעול ובטיחות בשעת חירום.

תנאי קבלה

תנאי הקבלה לקורס מתקין מתקן גז טבעי של המכללה הטכנולוגית באר שבע הם אחד מהבאים: - תעודת הסמכה כטכנאי או הנדסאי ממוסד לימודים מוכר על ידי מה"ט או משרד החינוך - טכנאי גפ"מ רמה 2 מורשה מטעם משרד האנרגיה והמים - מנהל גז - טכנאי גפ"מ רמה 1 מורשה מטעם משרד האנרגיה והמים - מנהל הגז ובעל ניסיון מקצועי מוכח של 3 שנים לפחות בעבודה עם מערכות גפ"מ. - 12 שנות לימוד וניסיון מוכח של 3 שנים בהתקנה או תחזוקה במערכת תשתית צנרת במפעל/ארגון - עמידה בפני ועדת קבלה.

משך לימודים

משך קורס מתקין גז טבעי הינו 7 חודשים ואתם יכוליםלבחור בין שני מסלולים: מסלול בוקר, בו הלימודים מתקיימים אחת לשבוע ביום מרוכז מהבוקר עד אחה"צ, או מסלול ערב לאנשים עובדים, בו השיעורים מתקיימים פעמיים בשבוע בשעות הערב.

תכנית לימודים

תכנית הלימודים בקורס מתקין מתקן גז טבעי מוסמך מורכבת מלימודים עיוניים ולימודים מעשיים במתקן המדמה מערכת גז טבעי. בין הנושאים הנלמדים: לימוד ושליטה של מפרטים תפעוליים ובטיחותיים של מקטעי גז טבעי, היכרות עם מכשור הפיקוח והבקרה ההיקפי של מערכות גז טבעי, לימוד ושליטה יסודיים במצבי חירום במערכות גז טבעי, גורמים פעילים בתחום גז טבעי בישראל, תקנים לגז טבעי בארץ ובעולם, מונחים מקצועיים לגז טבעי, תרשימי זרימה ומבנה עקרוני של מערכות גז טבעי מהספק עד לצרכן, מבנה תחנת הקבלה, מבנה ותפקוד עקרוני של תחנת הגפה במקטע הפנים תפעולי, תפקוד מערכת החלוקה, בדיקות שיגרה, נהלי בטיחות במערכות משולבות של גז טבעי, מבנה עקרני של מערכות צנרת ואביזרי גז טבעי מבוססות טכנולוגיית פלסטיק, נהלים של התנהגות במערכות גז טבעי בשגרה ובמצבי חירום, מערכות פיקוח ועוד. 

תעודה

לבוגרי הקורס, שיעמדו בכל דרישות הלימודים (85 אחוז נוכחות בשיעורים, ציון של 70 לפחות בבחינה העיונית, ציון עובר בבחינה המעשית הכולל השלמת שעות מעשיות במדמה הגז הטבעי במכללה), יזכו לתעודת גמר של מתקין מתקן גז טבעי מטעם המכללה הטכנולוגית באר שבע. תעודה זו מוכרת על ידי רשות הגז הטבעי במשרד התשתיות הלאומיות האנרגיה והמים. 
תחומי לימוד נוספים במכללה הטכנולוגית באר שבע