האקדמית עמק יזרעאל

תואר שני M.A בפסיכולוגיה חינוכית

האקדמית עמק יזרעאל
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות האקדמית עמק יזרעאל?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על האקדמית עמק יזרעאל?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

תואר שני M.A בפסיכולוגיה חינוכית

האקדמית עמק יזרעאל מציעה תואר שני M.A בפסיכולוגיה חינוכית המוצע בשני מסלולים לבחירה: מסלול עבודת גמר ומסלול תזה. פסיכולוגים חינוכיים עוסקים בטיפול באבחון ובסיוע לילדים ובני נוער במסגרות החינוך השונות (גנים ובתי ספר) ובסביבות תרבותיות שונות. עבודת הפסיכולוג החינוכי מתמקדת בסיוע ישיר לילד ובעבודה עם ההורים ועם צוותי החינוך, מתוך הבנה כי האנשים המשמעותיים ביותר לילד הם אלו שיסייעו לו באופן הטוב ביותר.

יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות האקדמית עמק יזרעאל?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על האקדמית עמק יזרעאל?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

מידע כללי

תואר שני M.A בפסיכולוגיה חינוכית באקדמית עמק יזרעאל, עוסק בהקניית ידע בתחומי הטיפול, האבחון והסיוע לילדים ובני נוער במסגרות חינוכיות ותרבותיות שונות. במהלך הלימודים, ירכשו הסטודנטים כלים ומיומנויות לזיהוי ואבחון קשיים ולקויות, תוך בניית תכנית התערבות טיפולית בהתאם למצבו הנפשי והפיזי של הילד, ובשיתוך הוריו ואנשי החינוך הנמצאים עימו במגע. לימודים איכותיים אלו, מאפשרים לסטודנטים להעשיר את ארגז הכלים שברשותם, ולפתח את כישוריהם להתמודדות עם אירועי חירום ומשברים שונים, על מנת להעניק למטופלים את הסיוע המיטבי בהתאם לסיטואציה הפרטנית בה הם נמצאים.

המציאות הישראלית מחייבת את הפסיכולוגים החינוכיים להתמקצע בהתמודדות עם אירועי חירום ומשברים אישיים שונים (כמו טראומות, אובדן, או פגיעות מיניות.) במקרים רבים הפסיכולוג החינוכי הוא איש המקצוע המיומן ביותר בתחום זה המגיע למסגרות החינוך בזמן התרחשות האירועים ונותן את התגובה הראשונית בשטח.

משך לימודים

תכנית הלימודים מתפרשת על פני שנתיים, במהלכן ילמדו הסטודנטים בשנה הראשונה 3 ימים בשבוע בקמפוס, ויום אחד בהתנסות בעבודה מעשית תחת פיקוח "(פרקטיקום)" בשירותים פסיכולוגים חינוכיים במחוז הצפון, ובשנה השנייה 2 ימים בקמפוס ו2 ימים בהתנסות מעשית.

סטודנטים במסלול תזה יקדישו שנת לימודים שלישית לכתיבת תזה.

תכנית לימודים

דגשים בתכנית הלימודים:
  • טכניקות טיפול מגוונות: מגוון רחב של קורסים המקנים טכניקות טיפול מגוונות עבור ילדים בגילאים שונים ועבור הוריהם.
  • כלי אבחון והערכה: קורסים המקנים כלים לאבחון של רמת משכל, תהליכים קוגניטיביים שונים, לקויות למידה, הפרעות קשב, וקשיים רגשיים ובין אישיים לסוגיהם.
  • עבודה משותפת עם מערכות חינוך: על מנת לעבוד עם צוותי החינוך ביעילות, אנו מתמקדים בהקניית כלים להבנה ואבחון של מערכות חינוך, ובניית דרכי שיתוף פעולה עם צוותי החינוך ופיתוח דרכי התערבות בהתאם לצרכי הכתה ו/או בית הספר.
הלימודים מתקיימים בשני מסלולים: מסלול עבודת גמר (מסלול ללא תזה) ומסלול תזה.

תעודה

למסיימי התכנית שיעמדו בכל הדרישות, יוענק תואר שני M.A בפסיכולוגיה חינוכית* מטעם האקדמית עמק יזרעאל.

*הענקת התואר מותנית באישור המועצה להשכלה גבוהה.

אפשרויות תעסוקה והמשך לימודים

מוסמכי התואר יוכלו להתמודד במכרזים לבעודה בשירותים פסיכולוגים חינוכיים במשויכים לרשויות מקומיות ברחבי הארץ. כמו כן, לאחר מספר שנות ניסיון בעבודה בשירותים פסיכולוגים חינוכיים, יוכלו המוסמכים לפתוח קליניקה פרטית ולעבוד באופן עצמאי בתחום.