האקדמית עמק יזרעאל

תואר ראשון B.A בסוציולוגיה ואנתרופולוגיה (דו חוגי)

האקדמית עמק יזרעאל
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות האקדמית עמק יזרעאל?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על האקדמית עמק יזרעאל?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

תואר ראשון B.A בסוציולוגיה ואנתרופולוגיה (דו חוגי)

החוג לסוציולוגיה ואנתרופולוגיה באקדמית עמק יזרעאל ע"ש מקס שטרן מציע תכנית לימודים במסגרת דו חוגית, במתכונת אוניברסיטאית. בסיום הלימודים מוענק תואר ראשון B.A בסוציולוגיה ואנתרופולוגיה ובחוג נבחר נוסף. הלימודים כוללים התנסות מעשית.

יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות האקדמית עמק יזרעאל?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על האקדמית עמק יזרעאל?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

מידע כללי

הצלחה בעולם העבודה והתקדמות בקריירה המקצועית בעידן הגלובלי ובכלל, דורשים כלים ניהוליים בשילוב עם הבנת אנשים וארגונים. לימודי סוציולוגיה ואנתרופולוגיה מקנים ידע, כלים ומיומנויות לניהול ההון האנושי בסביבה רב תרבותית ובמציאות גלובלית, וכלים להבנת הארגונים ולניהול במערכות ארגוניות. במסגרת הלימודים רוכשים הסטודנטים כלים ומיומנויות לחקר והבנה של יחסי הגומלין בין בני אדם וקבוצות אנשים וכן לניתוח מאפייני ארגונים, קהילות ותרבויות שונות.

משך הלימודים כ – 3 שנים.

למסיימי התוכנית שיעמדו בכל הדרישות, יוענק תואר ראשון B.A בסוציולוגיה ואנתרופולוגיה ובחוג נוסף מטעם האקדמית עמק יזרעאל.

תכנית הלימודים

הלימודים לתואר בסוציולוגיה ואנתרופולוגיה מתקיימים במתכונת דו-חוגית וניתן לשלבם עם לימודים באחד מהחוגים הבאים: חינוך, קרימינולוגיה, והחוג הרב תחומי במדעי החברה. השילוב עם לימודי דיסציפלינה נוספת מרחיב את בסיסי הידע של הסטודנטים ומאפשר להם המשך לימודים לתארים מתקדמים במגוון רחב של מקצועות.

לתכנית 3 דגשים יישומיים: לימודי עבודה וניהול משאבי אנוש אנו מבלים כמעט מחצית חיינו הבוגרים בעיסוקים הקשורים בעבודה: העבודה שלנו מגדירה פעמים רבות את זהותנו המקצועית, את מעמדנו החברתי, ואפילו את עולם הסמלים שלנו. העבודה פעמים רבות גם המרחב שבו אנו מבטאים את עצם היצירתיות שלנו כמו גם את התשוקה שלנו לייצר ערך, תועלת ורלוונטיות. הלימודים שמים דגש על עולם העבודה, ניהול המשאב האנושי והניהול הגלובלי, תוך הבנת ההבדלים התרבותיים והשפעתם על הצלחת חברות.

תחומי הלימוד: ניהול ומנהיגות, פוליטיקה ארגונית, מיומנויות תקשורת בינאישית בעבודת צוות, ניהול המשאב האנושי תאוריה ופרקטיקה, היבטים משפטיים בעולם הארגונים והעבודה.

ייעוץ ארגוני: ייעוץ ארגוני הוא תפקיד מאתגר אשר יוצר ערך חשוב ומשמעותי עבור הארגון, מנהליו ועובדיו. מטרת הייעוץ ארגוני היא להביא לשיפור ביצועי הארגון באמצעות פעילות של פיתוח ארגוני. על מנת לפתח מיומנויות ויכולות של ייעוץ לארגונים נדרש בסיס רחב של ידע בתחום. תחומי הידע משלבים דיסציפלינות מגוונות הכוללות פסיכולוגיה, סוציולוגיה, אנתרופולוגיה ומנהל עסקים. הלימודים מכוונים לסייע לסטודנטים לזהות את התהליכים המרכזיים בארגון, ולהקנות להם כלים בסיסיים לאבחון ולתכנון ארגוני.

תחומי הלימוד: גישות ומודלים של ארגונים, התנהגות ארגונית, התנהגות אנשים בארגונים, תורת הארגונים.

לימודי האנתרופולוגיה כללית ויישומית: הלימודים בחוג מתאפיינים בגישה רחבה המאפשרת לכם ליהנות משני העולמות. אצלנו תלמדו קורסים המעשירים את הדעת בשאלות הנוגעות בטבע האדם, השוני בין תרבויות, והקניית דרכים להבין את השונה והאחר וזאת לצד קורסים השמים דגש על הפן המעשי והיישומי של האנתרופולוגיה.

תחומי הלימוד: אנתרופולוגיה תרבותית וחברתית, אנתרופולוגיה פיסית , אנתרופולוגיה של השפה ונגיעות בארכיאולוגיה, אנתרופולוגיה פסיכולוגית, אנתרופולוגיה של צילום, אנתרופולוגיה של בריאות וחולי, אנתרופולוגיה של אהבה, אנתרופולוגיה של תיירות, אנתרופולוגיה פילוסופית, מבוא לאבולוציה של האנושות, סוציולוגיה ואנתרופולוגיה של הזהות ועוד...

ההתמחות בכשירות תרבותית: התמחות זו היא חלק מהתואר הדו-חוגי המשולב של החוג לסוציולוגיה ואנתרופולוגיה והחוג לקרימינולוגיה.  מטרתה להעניק לסטודנטים כלי חשיבה וניתוח הנוגעים במורכבות ובריבוי הזהויות והתרבויות מהן מורכבת החברה הישראלית. ההתמחות מקנה ידע ייחודי בהבנה וברגישות תרבותית, חשיבה ביקורתית, העמקה בסוגיות של זהות וזיהוי צרכים ומענים ייחודיים לקבוצות שונות בחברה. כשירות תרבותית היא כיום דרישה בארגונים ציבוריים ובעמותות רבות, וההתמחות מעניקה לבוגרי התכנית יתרון בשוק העבודה.

במהלך הלימודים ייחשפו לרב תרבותיות הישראלית דרך סיורים במוסדות שונים ובשנה ג' גם באמצעות התנסות מודרכת בשדה. התכנית כוללת קורסי חובה (כגון מבוא לאנתרופולוגיה,צ תיאוריות אנתרופולוגיות, סטייה חברתית, ויקטימולוגיה) לצד קורסי בחירה שונים המדגישים היבטים שונים של תרבויות (כגון אנתרופולוגיה של תיירות, אנתרופולוגיה של בריאות וחולי, אנתרופולוגיה של אהבה, ועוד) לצד עבודה עם אוכלוסיות מודרות (כגון עבודה עם נערות בסיכון, הגירה וסטייה, אלימות במשפחה).

המסלול הישיר לתואר שני: באקדמית עמק יזרעאל מסלול ישיר לתואר שני בפיתוח וייעוץ ארגוני. המסלול מיועד לסטודנטים הלומדים בחוג לסוציולוגיה ואנתרופולוגיה בשילוב עם חוג נוסף. בתוך 4 שנים ניתן יהיה לסיים ולקבל תואר ראשון ושני.

התנסות מעשית:
פרויקט המתמחים מאפשר לסטודנטים משנה ג' של החוג לסוציולוגיה ואנתרופולוגיה להשתלב בחברות השמה, ייעוץ, סקרי שוק, ארגונים ציבוריים ועסקיים ועמותות חברתיות. הסטודנטים משמשים עוזרים לממלאי תפקידים שונים בקשת מקצועות הניהול, הארגון והמחקר. הסטודנטים נהנים מסדנאות הכנה לשוק העבודה, העוסקות בבניית קורות חיים, הכנה לראיונות עבודה, כלים להצלחה במרכזי הערכה, שיווק עצמי ועוד. בכך זוכים הסטודנטים בחשיפה לעולם העבודה, שנת ניסיון תעסוקתי, הכשרה והכנה לשוק התעסוקה, מכתב המלצה מהמעסיק ונקודות זכות אקדמיות.