המכללה האקדמית הדסה ירושלים

תואר ראשון במדעי המחשב

המכללה האקדמית הדסה ירושלים

תואר ראשון במדעי המחשב

המכללה האקדמית הדסה ירושלים מציעה במסגרת בית הספר הבינתחומי לבריאות, חברה ומדע מסלול לימודים ייחודי לתואר ראשון במדעי המחשב. תכניות הלימודים במסלול זה מקיפות ומותאמות לצרכים העדכניים של תעשיות התוכנה, החומרה, התקשורת והמידע.

סטודנטים אשר אינם עומדים בתנאי קבלה, יכולים להירשם למכינה למדעי המחשב. 

מידע כללי

החוג למדעי המחשב במכללה האקדמית הדסה, אשר נוסד לפני למעלה משני עשורים, הינו מהחוגים הוותיקים והמוכרים ביותר בתחום זה בעולם האקדמי.
במהלך שנים אלו סיימו את הלימודים בחוג מאות בוגרים, אשר חלקם הגדול משמש כיום בתפקידים בכירים בחברות היי-טק מובילות כגון אינטל, מייקרוסופט, גוגל, אמזון, בית התוכנה של משרד האוצר, צ'ק פוינט, הדסה עין כרם ובחברות ההי-טק המובילות בארץ ובעולם.

החוג דוגל בהקניית הכשרה אינטנסיבית לסטודנטים, אשר מחייבת עבודה מאומצת, וזאת על מנת להביא את בוגריו תוך שלוש שנים לחזית הטכנולוגיה, ולמקם אותם בעמדת הזינוק הטובה ביותר להשתלבות בעולם ההייטק. תכנית הלימודים בחוג פורשת בפני הסטודנטים תחומי לימוד והתמחות שונים, והיא מותאמת לצרכים המשתנים של תעשיות התוכנה, החומרה, התקשורת והמידע.

תכנית הלימודים מותאמת למצב בשוק העבודה ובהתאם לדרישות התעשייה ומתעדכנת מעת לעת. רק לאחרונה נוספו לתכנית הלימודים שני תחומים חדשים באבטחת מידע ו- Big Data.

תנאי קבלה

  • מתאם - ציון מתאם מתקבל משילוב של ממוצע ציוני הבגרות המשוקלל עם ציון הבחינה הפסיכומטרית, או ציון מבחן התאמה – מבחן ת.י.ל.  על ציון מתאם להיות לכל הפחות 560 (ציון מתאם נמוך מ 560– יש לפנות לצוות הייעוץ במכללה).
בנוסף לתנאי ביחס למתאם, לפחות אחד מן התנאים הבאים: 
  • 4 יח"ל מתמטיקה בבגרות בציון של 80 לפחות.
  • או: 5 יח"ל מתמטיקה בבגרות בציון של 70 לפחות. 
  • או: 5 יח"ל "מדעי המחשב" בבגרות בציון של 80 לפחות
    (למי שנבחן בבגרות במתמטיקה ברמה של 4 או 5 יח"ל).
  • או: ציון 115 לפחות במרכיב הכמותי בפסיכומטרי.
  • או: ציון 570 לפחות במבחן ת.י.ל. למדעי המחשב.
מועמדים בעלי בגרות עם 3 יח"ל מתמטיקה יוכלו להתקבל רק אם יעברו את קורס ההכנה של החוג בציון של 70 לפחות בנוסף לתנאים המוזכרים לעיל אודות ציוני המתאם והתיל למדעי המחשב. עבורם מעבר הקורס בציון 70 לפחות הוא חובה.  

משך לימודים

לימודי התואר נפרשים על פני 3 שנים בימים ראשון עד חמישי.

תכנית לימודים

תחומי לימוד עיקריים - תוכנה ותכנות, חמרה ומערכות, תיאוריה של מדעי המחשב ומתמטיקה.
קורסים נבחרים - מבוא למדעי המחשב, עיבוד תמונה, מערכות לומדות, מערכות חמרה תוכנה ותכנות בשת סף, מערכות הפעלה, מסדי נתונים, מבני נתונים, אלגוריתמים, אוטומטים, אלגברה, חדו"א ולוגיקה.

אפשרויות תעסוקה

אפשרויות תעסוקה - מפתח אלגוריתמים בחברות הייטק, מתכנת, מהנדס תוכנה, מפתח במגוון תחומים ושפות, QA, מנהל פרויקטים, ראש צוות אוטומציה, מתרגל באקדמיה, תפקידי מפתח בחברות הייטק מובילות במשק - מייקרוסופט, גוגל, אינטל ,מטריקס, סיסקו, מובילאיי ועוד.

חברות וארגונים בהם תוכלו למצוא את בוגרי התואר במחשבים - חברות היי-טק מובילות, בתי תוכנה שונים, חברות סטארט אפ, וואלה, משרדי ממשלה ועוד.