קורס דיאגנוסטיקה לרכב

נמצאו עבורך 3 מוסדות לימודים:

לימודי אבחון תקלות ממוחשב ברכב במכללות

דיאגנוסטיקה לרכב עוסקת באבחון ואיתור הבעיות והתקלות ש"תוקפות" רכבים, בעזרת שימוש במכשירים ואמצעים טכנולוגים מתקדמים. על העוסקים בתחום לדעת לא רק כיצד לתפעל מכשירים מתקדמים אלו, אלא עליהם גם להבין רבות בתחומי מכונאות הרכב והחשמל והאלקטרוניקה ברכב, ולכן מרבית הקורסים בתחום הדיאגנוסטיקה לרכב מיועדים לעובדים בעלי רקע וניסיון בתחום –חשמלאי רכב, מכונאי רכבמנהלי מוסכים וכיו"ב.

אז אם גם אתם מעוניינים להירשם לקורס דיאגנוסטיקה ואיתור תקלות ממוחשב לרכב, אשר יקנה לכם כלים מתקדמים בתחום זה, ויפתח לכם אופקים חדשים להתקדמות בעבודה בתחום – הגעתם למקום הנכון: בעמוד זה תוכלו לקרוא מידע רב אודות לימודי הדיאגנוסטיקה לרכב.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס דיאגנוסטיקה לרכב?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס דיאגנוסטיקה לרכב?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.

מידע כללי אודות קורס דיאגנוסטיקה לרכב

כל מי שמחזיק רכב יודע כי לעיתים תוקפת את המכונית האהובה "מחלה" לא ברורה, המצריכה לרדת לטיפול במוסך. במוסך יופנה הרכב לטיפולו של העובד המתמחה בדיאגנוסטיקה לרכב – כלומר עובד אשר נדרש לאבחן מהי הבעיה שתקפה את המכונית, לאתר את התקלה ולתקנה – או להפנות את הרכב לתיקון אצל מכונאי רכב אחר.

כיום, עבודתם של אנשי דיאגנוסטיקת הרכב היא פשוטה מבעבר, שכן קיימים שלל מכשירים ואמצעים טכנולוגים חדישים ומתקדמים, העוזרים לאתר ולאבחן את הבעיה או התקלה ברכב. מומחי דיאגנוסטיקת רכב נחשבים לאנשי מקצוע מבוקשים – וביכולתם להשתלב בקלות יחסית בשלל העבודות בתחום, ולעזור לרבים עת הם נתקלים בבעיות שונות ומשונות במכוניתם.
קורס דיאגנוסטיקה לרכב
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

מי קהל היעד לקורס דיאגנוסטיקה לרכב?

הלימודים בקורס דיאגנוסטיקה לרכב מיועדים לאנשים בעלי רקע וניסיון בתחומי החשמל והרכב (חשמלאים, מכונאי רכב, מנהלי מוסך, שמאי רכב, בוחני רכב וכיו"ב), המעוניינים להתקדם ולהתפתח מקצועית וללמוד כיצד לאבחן בעיות ותקלות שונות במכוניות – ובכך לפתוח לעצמם אפיקי פרנסה חדשים, ויכולת להשתלב בשלל העבודות בתחום.

אם אתם מתעניינים בלימודי דיאגנוסטיקה לרכב, ייתכן כי תגלו עניין גם בלימודים נוספים מהתחום – קורס ניהול מוסך, קורס מכונאות רכב סוג 2 או קורס מכונאות רכב סוג 3, לימודי חשמל ואלקטרוניקה לרכב, קורס בוחן רכב, לימודי הנדסאי מכונאות רכב – וקורסים נוספים מתחומי הרכב והתחבורה.

מה תנאי הקבלה לקורס דיאגנוסטיקה לרכב?

תנאי הקבלה ללימודים בקורס דיאגנוסטיקה ברכב כוללים, בדרך כלל, דרישה לרקע או ניסיון מעשי בתחומי הרכב או החשמל, או סיום של קורס בסיסי בתחום. חלק מהמכללות דורשות מהמועמדים להיות בעלי תעודת הסמכה בתחום (כגון תעודה מקצועית של חשמלאי רכב), ואין הן מסתפקות בניסיון מעשי או רקע בתחום.

כמו כן, הקבלה לחלק מהקורסים בתחום מותנית בידיעה של אנגלית טכנית, ולעיתים נערכים מבחני קבלה באנגלית על מנת לסנן את המועמדים. קורסים מתקדמים בדיאגנוסטיקה לרכב מיועדים, כמובן, לבוגרי הקורסים הבסיסיים בתחום.
קורס דיאגנוסטיקה לרכב
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

מה משך הלימודים ומתכונתם לקורס דיאגנוסטיקה לרכב?

משך הלימודים בקורס אבחון תקלות רכב משתנה בהתאם להיקף הלימודים: קורסים המתמקדים בדיאגנוסטיקה לרכב עם מנוע בנזין או מנוע דיזל בלבד כוללים, בדרך כלל, כ-40 שעות לימוד אקדמיות לערך, ואילו קורסים הכוללים הסמכה כללית בדיאגנוסטיקה לרכב (למנועי בנזין ודיזל כאחד) כוללים, בדרך כלל, בין 48 ל-60 שעות לימוד אקדמיות. קורסים אלו נמשכים בין חודש וחצי לשלושה חודשים.

קורסים מקיפים ומעמיקים במיוחד בתחום כוללים כ-130 שעות לימוד אקדמיות לערך, והם מזכים את בוגריהם במיטב הידע, הכלים והמיומנויות בתחום.

אם אתם מעוניינים להשתלב בלימודים מעשירים אלו, אשר יכולים לתרום רבות לעתידכם המקצועי, אך אתם חוששים כי סדר יומכם העמוס יקשה עליכם ליהנות מהלימודים – יש לנו חדשות טובות עבורכם: מכללות ומוסדות לימוד רבים בתחום מציעים לכם אפשרות בחירה בין לימודים בשעות הבוקר לבין לימודים בשעות הערב – ולעיתים אף קיימת אפשרות גם ללימודים בימי שישי בבוקר – כך שגם אנשים עובדים יכולים להשתלב בקלות ונוחות יחסית בלימודים.

מה נושאי הלימוד לקורס דיאגנוסטיקה לרכב?

תכנית הלימודים בקורס דיאגנוסטיקה לרכב היא עשירה ומגוונת, ודואגת לצייד את בוגריה במיטב הידע, המיומנויות והכלים בתחום. לרוב משלבים לימודים אלו בין הקניית ידע עיוני ותיאורטי מקיף ומעמיק לבין שלל תרגולים והתנסויות מעשיות, התורמות להכשרתם האיכותית של הבוגרים.

בין הנושאים הנלמדים במרבית הקורסים בתחום: יסודות החשמל והאלקטרוניקה בכלי רכב מודרניים, מערכות הצתה אלקטרוניות חדישות, מערכות הזרקת דלק, חיישנים במערכת ניהול מנוע, מפעילים למערכת ניהול מנוע, גזי פליטה, קריאת שרטוטים, נתוני יצרן, היכרות, יישום ותפעול של מכשירי אבחון – ארבע גזים, אוסילוסקופ וסורקי תקלות, מערכות שליטה מבוקרות וממוחשבות ברכב ועוד שלל נושאי לימוד אשר ידאגו לצייד את הבוגרים במיטב הידע והכלים בתחום.

איזו תעודה מקבל בוגר לקורס דיאגנוסטיקה לרכב?

בוגרי הלימודים, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הקורס, יהיו זכאים לתעודת גמר "מוסמך בדיאגנוסטיקה" מטעם המוסד בו השלימו את לימודיהם.

מה אפשרויות התעסוקה לקורס דיאגנוסטיקה לרכב?

הבוגרים יוכלו להשתלב בתפקידי אבחון תקלות ובעיות ברכב במוסכים, מרכזי שירות לרכב, מפעלי ייצור רכבים ומוסדות נוספים בתעשיית הרכב. הביקוש לאנשי מקצוע הבקיאים בתחום הדיאגנוסטיקה לרכב ותפעול המכשירים הטכנולוגיים המתקדמים בתחום הוא רב, וקליטתם של הבוגרים בשוק העבודה צפויה להיות מהירה וקלה יחסית.

סיכום לקורס דיאגנוסטיקה לרכב

לסיכום, אם אתם כבר עובדים בתחומי הרכב וברצונכם בקורס קצר יחסית אשר יפתח לכם דלתות תעסוקה חדשות להתקדמות בעבודה – לימודי דיאגנוסטיקה לרכב יכולים להיות בדיוק מה שאתם מחפשים.

לימודים אלו, הנמשכים חודשים ספורים בלבד (ולעיתים ניתן להשלימם בחודש וקצת) יהפכו אתכם למוסמכים בדיאגנוסטיקה, היכולים לאתר תקלות שונות באמצעות שימוש במכשירים טכנולוגים חדישים ומתקדמים. אז בואו ליהנות מלימודים שיסיעו אתכם קדימה – בואו ללמוד בקורס אבחון תקלות ממוחשב ברכב.
מודעה
מחפש קורס דיאגנוסטיקה לרכב?
מחפש קורס דיאגנוסטיקה לרכב?
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: תל חי - ליד קרית שמונה
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: עמק חפר - בין חדרה לנתניה
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: פריסה ארצית
מוסדות לימוד בישראל
לימודים
השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת ייצרו איתך קשר בקרוב!
התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
מודעה