קורס מורי שחמט

קבלת פרטים ללא כל התחייבות
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
קורס מורי שחמט
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס מורי שחמט?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס מורי שחמט?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

לימודי הכשרת מורי ומדריכי שחמט במכללות

השחמט, הידוע גם כאישקוקי ומשחק המלכים, הוא אולי אחד המשחקים המורכבים ביותר שקיימים, ואף על פי כן – אחד הנפוצים והאהובים שבהם. משחק זה, המשוחק בכל רחבי העולם כבר מאות שנים, בניגוד למרבית משחקי הלוח האחרים, נחשב לענף ספורט – וממש כמו כדורגל, כדורעף או כדורסל, השחקנים המקצועיים (שחמטאים) זוכים לתהילה ושמם נישא בפי כל.

אם גם אתם אוהבים לבלות את זמנכם משחקים במשחק זה - אתם יכולים להפוך את התחביב המרתק והמאתגר למקצוע, ולהתחיל לעסוק בהוראת והדרכת שח, ולהחדיר בליבותיהם של שחקנים מתחילים את האהבה למשחק, לטפח את כישרונם במשחק ואולי אף לעזור בגידולו של אלוף השחמט העולמי הבא.  אז אם גם אתם מתעניינים בלימודים מרתקים אלו – הגעתם למקום הנכון: בעמוד זה תמצאו שלל פרטים אודות אפשרויות הלימודים בקורסים להכשרת מורי ומדריכי שחמט.  
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס מורי שחמט?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס מורי שחמט?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

מידע כללי על לימודי הכשרת מדריכי שחמט 

השחמט אינו רק משחק מהנה, המספק לחובביו שעות ארוכות של אתגר ועניין, הוא אף תורם רבות לפיתוח יכולות קוגניטיביות ושכליות – הוא מערב ומועיל ליצירתיות וליכולת הניתוח, לפתרון בעיות ולפיתוח החשיבה האסטרטגית ועוד, ועל כן המשחק יכול לתרום המון להתפתחותם של ילדים ומבוגרים כאחד.

אם אתם נמנים על חובבי משחק השחמט – למה שלא תהפכו את תחביבכם למקצוע מהנה ומרתק, ותשתלבו בעבודת הדרכת והוראת השח? תוכלו לבלות בהדרכת שח את מירב ומיטב זמנכם, או להעביר שיעורים אחדים בשבוע, וליהנות מתוספת הכנסה נאה, המלווה בהנאה גדולה.

קורס מדריכי השח, הנמשך, בדרך כלל, חודשים ספורים בלבד, יקנה לכם את מיטב הידע, המיומנויות והכלים הדרושים למדריך השח האיכותי, כך שתוכלו להשתלב בעבודה בה תוכלו לעזור "לגדל" דורות חדשים של שחקנים במשחק המלכים. אז בואו ליהנות מלימודים של ענף הספורט הכי חכם שיש – בואו ללמוד בקורס הכשרת מדריכי שחמט.

מה לומדים בקורס מורי שחמט?

תכנית הלימודים בקורס להכשרת מדריכי שחמט היא עשירה ומגוונת, ודואגת לצייד את בוגריה בכל הידע, הכלים והמיומנויות הדרושים למדריך השחמט המקצועי והאיכותי. הלימודים משלבים בין הקניית ידע עיוני ותיאורטי מקיף ומעמיק, לבין שלל תרגולים והתנסויות מעשיות – הן בהדרכה והן במשחק עצמו. בחלק ממוסדות הלימוד אף נהנים התלמידים מסטאז' (התמחות מעשית) הכוללת העברת שיעורים מלאים או הצגת שיעור לדוגמא בכיתה. 

נושאי הלימוד המדויקים אמנם משתנים מעט בין מוסד לימודים למשנהו, אך, פעמים רבות, כוללים הלימודים את הנושאים והתכנים הבאים: תורת האימון, ההיסטוריה של משחק השחמט, הכנה תיאורטית למשחק, חוקי המשחק, שיטות הדרכה בשחמט, קומפוזיציה שחמטית, תרומת השחמט להתפתחות הקוגניטיבית, פתיחות בשחמט, איגוד השחמט – מבנה ופעולות, הדרכת שחמט לילדים, מתודיקה ואסטרטגיה במשחק, טקטיקות ותחבולות, חוקה ושיפוט בשחמט, סיומים בשחמט, אינטרנט ומחשבים בשחמט, בניית מערך שיעור, ניהול תחרויות, מיומנויות הדרכה, הנחיית קבוצות, תוכנות ללימוד שחמט, חשיבה יצירתית בשחמט, ארגון וניהול אירועי שחמט, פסיכולוגיה בחינוך ועוד שלל נושאי לימוד מרתקים ומעשירים ושלל תרגולים, כך שהכשרת הבוגרים הינה לעילא ועילא.

למי מתאימים לימודי הוראה בשחמט?

הלימודים בקורס הכשרת מדריכי השחמט מיועדים, כמובן, לחובבי המשחק, המעוניינים לטעת בליבותיהם של ילדים, מתבגרים ומבוגרים את האהבה למשחק המלכים, ולהשתלב בעבודה רווחית ומרתקת. אם אתם מתעניינים בלימודי הדרכת השחמט, ייתכן כי תגלו עניין גם בלימודי הכשרת מדריכים ומאמנים נוספים – דוגמת קורס מדריכי יוגה.

מה הם תנאי הקבלה לקורס מורי שחמט?

תנאי הקבלה ללימודים בקורס מדריכי השחמט משתנים מעט בין מוסד לימודים למשנהו ובין מכללה לרעותה, אך בדרך כלל נדרשים המועמדים להיות בני 16 ומעלה (בחלק מהמוסדות הקבלה היא לבני 18 ומעלה בלבד), המכירים את חוקי המשחק. חלק ממוסדות הלימוד דורשים רמת משחק גבוהה בשחמט, ולעיתים מתקיימים מבחנים הבודקים את רמת המשחק של המועמד.

כמו כן, הלומדים צריכים לעמוד בפני ראיון קבלה, הבודק את מידת התאמת המועמד ללימודים ולעיסוק בתחום, מהווים אף הם תנאי קבלה נפוץ. כמו כן, הקבלה לקורס בחלק ממוסדות הלימוד מיועדת רק לבוגרי 12 שנות לימוד, ולעיתים אף מיועדים הלימודים לבעלי תעודת בגרות מלאה בלבד.

מה משך קורס מורי שחמט?

משך הלימודים בקורסים להכשרת מורים ומדריכים לשחמט משתנה אף הוא בין המכללות ומוסדות הלימוד השונים בתחום, אולם בדרך כלל כוללים הלימודים בתחום בין 95 ל-150 שעות לימוד אקדמיות. חלק מהקורסים בתחום מתקיימים במתכונת של לימודים רצופים – כלומר, לימודים בכל יום במשך שבועיים – שלושה, ואילו חלק מהקורסים מתקיימים במתכונת הכוללת מפגש אחד או שניים בשבוע, למשך כחודשיים עד חמישה חודשים.

אם אתם מעוניינים להירשם ללימודים מעשירים אלו, אך חוששים כי עקב סדר יומכם העמוס לא תמצאו פנאי לכך – יש לנו חדשות טובות עבורכם! חלק ממוסדות הלימוד מציעים קורסים במתכונת לימודי ערב, כך שגם אנשים עובדים או סטודנטים הטרודים בלימודיהם, יכולים להשתלב בלימודים המרתקים בשעות והזמנים הנוחים להם ביותר.

איזו תעודה מקבלים בוגרי קורס מורי שחמט?

בוגרי הקורס, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, יהיו זכאים לתעודת "מדריך שחמט" מטעם המוסד בו השלימו את לימודיהם ובאישור מנהל הספורט במשרד התרבות והספורט. חלק ממוסדות הלימוד בתחום מזכים את בוגריהם בתעודה הניתנת גם מטעם האיגוד הישראלי לשחמט.

במה עוסקים בוגרי קורס מורי שחמט?

בוגרי הלימודים יוכלו להשתלב בעבודה כמדריכים ומורים לשחמט בגני ילדים ובבתי ספר, במתנ"סים, בצהרונים ובקייטנות ובשלל מוסדות חינוך הבלתי פורמאלי נוספים.

כמו כן, יוכלו לעסוק הבוגרים בהוראה פרטית של משחק השחמט, או לארגן חוגים לילדים, בני נוער ומבוגרים. חלק ממוסדות הלימוד אף מסייעים לבוגריהם להשתלב בעבודה בתחום, ולעיתים אף ניתן להשתלב בעבודה כמדריך במועדון השחמט בו השלימו התלמידים את לימודיהם.
מודעה
מודעה
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎